Таганрог – місто біля моря (3 фото)

0
304

Таганрог розташований на узбережжі Азовського моря. Саме близькість морських просторів робить сильний вплив на погодні умови даної місцевості, хоча клімат вважається помірно-континентальним, изуть його можна на http://rostov-na-donu.pogoda24.org/taganrog,rostovskaya-oblast/. Літо тут довгий, в міру спекотне, а зима тепла і нетривала, тому місто вважається морським курортом.

Середньорічна температура тримається на позначці +10 °С, однак бувають тут і міцні морози, і дуже спекотні дні. Спека і недолік вологи переносяться жителями і гостями міста значно легше, завдяки морським бризам, що дмуть вдень з моря, а ввечері – в протилежну сторону. Сильні вітри, характерні для цього регіону, часто піднімають нагонную хвилю, яка підмиває берег Азовського моря, і доводиться грунтовно займатися його зміцненням.
Таганрог - город у моря (3 фото)

Тепло приходить в Таганрог вже в травні, коли вдень повітря прогрівається до +20 °С і більше. Температура води в дрібному Азовському морі в травні теж прогрівається до +19 °С, що дозволяє любителям морських розваг відкривати купальний сезон. Проте в травні, а потім в червні випадає багато опадів. Червень разом з січнем вважаються в Таганрозі найбільш дощовими. Всього за рік випадає 570 мм опадів.

А ось самими теплими днями балує всіх липень. Вдень повітря зазвичай прогрівається до +29 °С, а морська вода до +25 °С і більше. Причому, завдяки порівняно невеликій глибині, Азовське море має практично однакову температуру у дна і у поверхні. Іноді сильні сухі вітри приносять в місто спеку, і стовпчики термометрів, встановлених в тіні, доходять до оковитої позначки. Абсолютний максимум був зафіксований у самому жаркому для Росії 2010 році він склав +40,5 °С.
Таганрог - город у моря (3 фото)

Літо змінюється теплою осінню, і ще у вересні можна купатися, засмагати. Повітря вдень прогрівається до +22 °С, а вода – до +19 °С. Але вересень приносить дощі, яких дуже мало йде в серпні. У листопаді помітно холодає, якщо вдень повітря прогрівається до +8 °С, вночі температура знижується до +3 °С.

Погода взимку не дуже холодна. Середньодобова температура січня, вважається найхолоднішим, становить -5 °С. Зимовими днями часто дмуть сильні вітри, швидкість доходить до 5,7 м/с. Але саме на зимовий період і ранню весну припадає максимальна кількість штилей, які спостерігаються зазвичай у нічний час. Взимку іноді і вдаряють морози. Рекордно низька температура була зафіксована у січні 1935 року і склала -32 °С