Існує мальтійська блакитний тигр насправді? (3 фото)

0
230

Мальтійська блакитний тигр є практично міфічною істотою, оскільки, крім розповідей очевидців, немає ніяких доказів його існування. До сьогоднішнього дня людям не вдалося знайти це тварина ні мертвим, ні живим, ні навіть фотографій. Хоча час від часу надходять повідомлення з китайської провінції Фуцзянь, а також з Кореї і Бірми про появу тигра. Незважаючи на назву, на Мальті тварина не має ніякого відношення. Вся справа в забарвленні його шерсті. За описом очевидців, у хижака є темно-сірі смуги з синюватим хутром.

Так вже вийшло, що домашніх кішок синювато-сірого відтінку називають мальтійськими, тому що на острові їх дуже багато. Вперше про незвичайному хижака світ дізнався від місіонера і мисливця Гаррі Р. Колдуелла. Американець під час своєї подорожі по Китаю вбив десяток великих кішок, але мальтійський блакитний тигр йому не піддався, а тільки подражнив і зник, немов примарне бачення. Якщо вірити Колдуэллу, тварина він побачив в околицях Фучжоу. Спочатку він прийняв його за схилився селянина в синьому одязі, але потім побачив голову тигра. Мисливець не міг відразу вогню, оскільки поруч бігали діти, а поки він примірявся і міняв позицію, хижак втік.

Мальтійська блакитний тигр зустрічався і місцевим жителям. Китайці стверджували, що поблизу сіл дійсно бродять «чорні дияволи». Колдуелл неодноразово зі своїм сином організовував експедиції з пошуку цієї загадкової тварини, їм навіть вдавалося знаходити клаптики його шерсті на гілках кущів, але не більше того. Мальтійська тигр має дуже красиву шерсть. Основний колір – синювато-сірий, на череві він трохи світліше, на цьому тлі дуже чітко видно чорні смуги.
Существует ли мальтийский голубой тигр на самом деле? (3 фото)

Швидше за все, це підвид південно-китайського тигра, який перебуває на межі вимирання. Цілком ймовірно, що особини з подібним забарвленням могли вже повністю зникнути з лиця землі, хоча час від часу з’являються повідомлення про їх появу. Багато скептики не вірять у те, що мальтійська блакитний тигр існує, адже немає жодних доказів. Колдуелла не можна назвати брехуном, але все ж немає фотографій або свідоцтв експертів. Деякі дослідники вважають, що люди могли сприйняти за мальтійського звичайного жовтого тигра, извалявшегося в багнюці.

Не можна відкрито заперечувати факт існування такої тварини. Мальтійська блакитний тигр може вийти завдяки поєднанню гена виродження і нон-агути. Звичайно, це дуже складно, оскільки такі хижаки були б практично чорними або сірими з ледь помітними смугами. Проте в природі немає нічого неможливого, адже чорні великі кішки теж тривалий час вважалися вигадкою і міфом до тієї пори, поки не була виявлена їх шкура. Тварини-меланісти існують, одним з них може бути і мальтійська тигр.
Существует ли мальтийский голубой тигр на самом деле? (3 фото)

Фото хижака зробити не вдалося ще нікому, але слід визнати, що в деяких ізольованих популяціях генетичний дрейф може спровокувати аномальну забарвлення шерсті. Якщо мутація не чинить негативного впливу на розвиток тварини, то вид здатний досить швидко поширитися. Якщо мальтійські тигри й існують, то їх не більше трьох десятків.