Найбільші у світі пісочний годинник, які йдуть рівно рік

0
284

Однією з головних визначних пам’яток Музею Піску (Nima Sand Museum), Ода, префектура Симане, Японія, є величезні пісочні годинники, висотою 5.2 метра і діаметром 1 метр. Кількість піску і діаметр “вузького” місця цих годин розраховані на відлік ними проміжку часу, тривалістю рівно один рік. І, незважаючи на те, що ці пісочний годинник почали “цокати” 1 січня 1991 року, вони лише недавно удостоїлися бути внесені до Книги світових рекордів Гіннеса як найбільш великих в світі пісочного годинника.

Усередині годин знаходиться приблизно 629 100 000 000 піщинок, загальною вагою 1 000 368 грам. Це піщинки спеціального кварцового піску, відібраного в районі префектури Ямагата, який був ретельно просіяний і відсортований. Завдяки цьому пісок в годиннику складається виключно з піщинок, діаметром 0.11 міліметрів, які безперервно течуть через вузьке місце годин, діаметром 0.84 міліметра.

Пісочні годинники, що мають назву Sunagoyomi, що в перекладі з японської означає “Піщаний календар”, розміщуються всередині пірамідальної будови, утримувані досить складною металевою конструкцією. І перевертаються ці години, починаючи відлік чергового проміжку часу, раз у рік, залучаючи в цей момент в музей натовпи відвідувачів.

На закінчення слід зауважити, що попереднім володарем звання найбільших пісочного годинника були годинники, зроблені американцями. Розміри попереднього власника рекорду були істотно скромніші, ніж розміри нинішнього рекордсмена і становили 1.06 метра у висоту і 38 сантиметрів в діаметрі.