Незвичайний спосіб боротьби з шкідниками

0
716

Новий спосіб боротьби з шкідниками придумали в Австралії. За допомогою біотехнологій комах перетворюють у геїв, не даючи їм розмножуватися. На такі заходи вчені пішли, щоб позбутися від квинслендской фруктової мухи (Bactrocera tryoni). Ці комахи заражають яблука, ківі, авокадо і манго, а збиток, який вони завдають, оцінюється в $6,2 млрд в рік. Необхідність у пошуках нового способу знищення шкідників виникла із-за того, що використані раніше пестициди виявилися небезпечні для людини. Але у нас в Росії такий метод не потрібен, так як фруктових мух у нас не водиться, а от з проблемними клопами, кліщами, тарганами, мурахами допоможе впоратися професіонал в цій сфері dez-standart.ru.

У природі квинслендские фруктові мухи живляться соком рослин, гниючими рослинними залишками. Личинки харчуються також і мікроорганізмами. Невеликі розміри, короткий життєвий цикл і простота культивування дозволили використовувати низку видів дрозофіл як модельні об’єкти генетичних. Мухи є одними з найстрашніших ворогів фермерів усього світу. Личинки цих комах здатні за кілька днів знищити весь урожай. Щорічно втрати від їх життєдіяльності обчислюються мільярдами доларів. “Фруктові мухи вражають понад 250 видів рослин. У США та Японії, де ці мухи не живуть, митники ретельно перевіряють будь-який вантаж з фруктами: небезпеку не можна недооцінювати”.

Експерти з CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation) навчилися змінювати структуру РНК комах так, щоб вони більше не розмножувалися.

«Ми піддаємо комах впливу рентгенівського випромінювання, пошкоджуються хромосоми, і з личинок утворюються лише чоловічі особини», – пояснив один з авторів дослідження Пауло де Суза. Самки мух паруються тільки один раз в житті. Вчені вважають, що через кілька років вони повністю зникнуть з популяції, а значить, вимре і весь вигляд.

Експеримент запланований на десять років, за його ходом вчені простежать за допомогою закріплених на мухах мікроскопічних датчиків. Пристрої будуть відстежувати місце розташування комах допоможуть виробити найбільш ефективну тактику застосування інновації.

Розробка австралійських фахівців дуже знадобилася б рік тому в Ізраїлі, коли країна боролася з полчищами сарани. Проти зграї, що налічує мільйони особин, Міністерство сільського господарства задіяло авіацію, яка протягом дня розпорошувала хімікати над полями на півдні країни. Влада оцінили площа ураження приблизно в тисячу гектарів.