Макс Поляков и Firefly Aerospace

2-7-2019

Також хочемо вам порекомендувати http://ipress.ua/ru/articles/kompanyya_maksa_polyakova_firefly_aerospace_sdelala_kosmos_dostupnim_dlya_malih_sputnykov_y_kompanyy_254210.html

Щодня, коротко та зрозуміло. Аби відрізнятись від конкурентів, команда Firefly одразу окреслила свою нішу. Якщо Space X Ілона Маска зосередився на великих вантажах до 60 тонн, а Річард Бренсон – на космічному туризмі, то ця компанія вирішила виводити на орбіту невеликі вантажі. Саме тому Firefly розробляє носії малого класу – з вантажопідйомністю у 500 кілограмів або одну тонну. А це своєю чергою означає, що вартість космічних перевезень буде нижчою. В історії Firefly не все складалось гладко. У цій ситуації їм допоміг українець Макс Поляков, який погасив борги в 1 мільйон доларів і став засновником компанії Firefly Aerospace.
У внутрішні справи компанії не надто втручається, до прикладу, залишив на посаді того ж виконавчого директора. Але він точно знав, хто може їм допомогти. Поляков народився у Дніпрі – місті, яке відоме на весь світ конструкторським бюро . Зараз їхня слава потьмяніла, але головна цінність – досвідчені фахівці – залишилась. Так в Україні з’ явився дослідницький центр, де проектуватимуть електрореактивний двигун та власний супутник. Щось виробляти не дозволяє вітчизняне законодавство, це винятково прерогатива державних підприємств. Попри це, вперше в історії США уряд співпрацює з приватною аерокосмічною компанією, чий дослідницький центр знаходиться в іншій країні.
Зараз тривають допрацювання потужнішої версії Бета. Ще одна перевага – команда вже отримала право від уряду США використовувати космодром у Каліфорнії, тож не доведеться ні під кого підлаштовуватись. Експерти відзначають – уже за десять років космос перетвориться на трильйонний бізнес.