Що таке квест

5-27-2020


Слово «квест» так різко увірвалося в наш лексикон, що багато хто не встигли зорієнтуватися. Вже зараз існує досить велика кількість різновидів, таких як домашній квест, квест у науковому або розважальному парку та інші. Але в цій статті мова піде про квест-кімнатах – їх ще називають квест-руми, квести в реальності, квести формату «вийти з кімнати». Також хочемо вам порекомендувати https://kadroom.com/

Ми помітили, що багато компаній на ринку підміняють поняття і плутають батьків, видаючи одні послуги за інші. Тому тут ми хочемо розповісти детальніше, що ж таке квест-кімната. «KADROOM»

Особливості квест-кімнати

Квест-кімната – це закрите обладнане приміщення, яке повністю адаптоване під конкретну легенду. Воно містить безліч інтерактивних автоматизованих елементів, красиву бутафорію і продумані інтер’єри, багато електроніки – кожен його сантиметр відповідає однієї загальної історії, включаючи тематичні завдання.

Давайте розглянемо на прикладі. Візьмемо квест «Аліса в країні чудес» – прекрасна казка, знайома багатьом з дитинства, і популярна дитяча квест-кімната в Єкатеринбурзі.

Приміщення та інтер’єри

Квест про «Алісу» – це чотири приміщення, відтворені за відомим твором. Тут ви зустрінете і дерево, коріння якого провалилася Аліса, створене руками бутафорії з Свердловської кіностудії, і двометровий гриб з палить на ньому гусеницею. Вас чекають яскраві красиві інтер’єри, знайомі персонажі і предмети, про які ви читали в улюбленій книзі.

Все тут від підлоги і до стелі виконано для створення казкової атмосфери. Ці приміщення використовуються для проведення єдиного квесту і ніколи не змінюються, тому інтер’єр і предмети, які ви побачите, будуть максимально відповідати сюжету про «Алісу».

Кімнати відкриваються гравцям по мірі проходження квесту. Кожна відрізняється від попередньої своїми неповторними образами. Хочеться все уважно розглянути, помацати і натискати. Єдине, чого не хочеться зовсім – щоб ця казка не закінчувалася.

Завдання та загадки

Інтер’єри – це тільки початок. Найцікавіше відбувається під час гри: ви взаємодієте з цими інтер’єрами, знаходите різні артефакти і застосовуєте їх особливим чином, у результаті чого відбувається справжнє диво – відкриваються тайники і потайні двері, запускаються механізми.

Ми не можемо розповісти всі завдання квесту, в народі це називається «спойлер» – сценарій квесту тримається в секреті, щоб не зіпсувати враження того, що вас чекає. Ефект несподіванки – важлива складова сюжету, інакше вийде, немов ви дивіться улюблений фільм другий раз вже все бачили і знаєте, що буде відбуватися далі.

Але так і бути, розповімо приклад одного завдання, щоб стало трохи зрозуміліше, про що йде мова. Тільки не розповідайте про нього своїм юним квестоманам, а то зіпсуєте сюрприз!

Отже, послідовно виконуючи різні завдання, в один з моментів сюжету гравці знаходять невеликий факел. Створений він вручну з дерева – спеціально для цього проекту. Факел увінчаний вогником, звичайно, не справжнім, а зробленим зі спеціального матеріалу. В кімнаті, де знаходяться гравці, є камін, та потрібно здогадатися його запалити. Для цього потрібно просто піднести факел до каміна і, о диво, він загориться! Вогонь в каміні теж несправжній, але виглядає все дуже реалістично. Одночасно з цим автоматично відкриється один з схованок.

Все разом це виглядає як щось магічне.

Таких завдань у квесті багато. Вони виконані настільки витончено, автономно і реалістично, що викликають щире «Ух ти!» у гравців.

Реалізовано це на основі складної електроніки і механіки, захованої в стінах квесту. Кожна квест-кімната – це кілометри проводів, десятки датчиків (теплові, світлові, магнітні, датчики об’єму, ваги тощо) і магнітних замків, а також механічних пристосувань. Для недосвідчених гравців, до яких діти ставляться в першу чергу, все виглядає як справжнє диво, яке викликає непідробну радість. Навіть дорослі залишаються в захваті від таких «спецефектів».

Що стосується формату загадок, то вони бувають двох видів:

  • Пошукові завдання. Коли треба щось знайти і кудись прикласти; покласти, поставити; занедбати; потягнути і т. п. Діти такі завдання просто обожнюють.
  • Логічні загадки. Вони відповідають за сюжетну складову, щоб не забути про легенду квесту і те, навіщо ми тут взагалі опинилися. За рівнем складності логічні загадки бувають різними. Тут варто звернути увагу на вікове обмеження, зазначена на сторінці конкретного квесту, яке, в тому числі, є визначником цієї складності.

Для зовсім маленьких гравців в більшості квест – румів передбачена послуга аніматора, який допоможе пройти гру в образі одного з героїв легенди.

Музичний супровід

Квест-кімнати від інших видів квестів також відрізняє музичний супровід гри, і це не одна колонка, яка грає фонову музику. Деякі дії по ходу гри можуть супроводжуватися спеціальними звуковими ефектами, тому, як правило, у кожній кімнаті встановлена звукова система, яка занурює гравців в сюжет. Також музика може змінюватися в залежності від приміщення, в якому знаходяться гравці або від завдання, яке вони виконують. Все це ще більше занурює учасників в сюжет гри.

Підіб’ємо підсумки

Квест-кімната – це яскраве і цікава пригода, про яку діти будуть говорити і згадувати ще довгий час; це справжня казка, всередині якої ти опиняєшся; і це найкрутіше, що можна було вичавити з слова «квест». Якщо ви хочете не просто зайняти дітей цікавим завданням на якийсь час, але справді їх вразити, то радимо зводити хлопців на хороший квест. А вибрати якісний дитячий квест в Києві можна в нашому каталозі квестів для дітей або просто подзвонити  і ми порадимо, куди можна сходити в залежності від віку і складу вашої команди.

Святкуйте день народження дитини разом з нами. Ваш « KADROOM ».