Вибір системи опалення заміського будинку

7-9-2018

Проживання містом в умовах суворої російської зими вимагає особливо ретельно підходити до вибору способу опалення приміщень. Нам дуже важливо, щоб Ви отримували тільки хороші продукти, і спеціально для цього Ми вирішили поцікавитися філософським питанням – «Що являє собою заміське опалення?» — і за допомогою статей на нашому сайті ознайомити Вас з тим, які бувають системи опалення, на які параметри звертати увагу, і чим керуватися при виборі обладнання для опалення. Пропоную http://ekonomteplo.com.ua/poslugy/montazh-opalennya/

Що по своїй суті може означати «заміське опалення»? На Наш погляд це:

віддаленість від міських комунікацій,
екологічна чистота,
економічна вигідність,
безпека і надійність системи опалення.
Замислюватися про цих складових і прораховувати їх економічну складову слід починати ще до початку будівництва і переселення в будівлю, в якій Ви будете жити, а краще ще на стадії проектування Вашого будинку. Інакше, як мінімум, потрібно влаштовувати додаткові приміщення під котельню, заново проводити розрахунки вентиляційної системи будинку і установки димоходу. Прорахунки на стадії проекту тягнуть за собою нові розробки і матеріальні втрати. Збільшені витрати нікому не потрібні.

Перший етап, який потрібно продумати ще на стадії проектування — це якісна теплоізоляція будівлі адже теплові втрати будівлі — це величезні витрати даремно на опалення. Тому стіни, дах і підлогу заміського будинку повинні бути ізольовані за допомогою сучасних матеріалів. Нехай вони будуть дорожче, не турбуйтеся, вони окупляться на опаленні. Проте сильно заглиблюватися в методи теплоізоляції ми не станемо, оскільки стаття присвячена іншому.

Таким чином, краще заздалегідь визначитися, яку систему опалення в будинку Вам раціональніше встановити, а потім відобразити Ваш вибір в архітектурних планах. Проблема вибору ускладнюється тільки тим, що нефахівцеві по опаленню досить складно розібратися в тому обладнанні, яке присутня на вітчизняному ринку у великому різноманітті. Непрофесіоналові до того ж складно зробити розрахунки споживаного тепла, яке необхідно в конкретному будинку. Розкриємо деякі деталі.

Система опалення – це сукупність приладів і пристроїв, що служать для опалення.

Елементи системи опалення:

1.опалювальні котли;
2.теплові мережі (трубопровідна запірна арматура);
3.опалювальні радіатори;
4. пристрої автоматичного підтримання температури всередині приміщень;
5.насоси;
Для того щоб визначити, яким чином, Вам краще опалювати будинок, необхідно розібратися з тим, які системи опалення бувають. Як правило, в реальності, нижче представлені ознаки класифікації перемішуються, і виходять різні комбіновані системи (напр. водяна система з нижньою розводкою, тупикова, із змінною гідравлікою, з нагрівальними приладами — конвекторами, електрична — прямої дії і повітряна чи водна системи опалення).

Отже, класифікація систем опалення виглядає наступним чином:

За типом джерела нагріву
газові,
геотермальні
дров’яні,
мазутні,
пелетні,
електричні і т. д.
За типом теплоносія
водяні (рідинні),
повітряні,
парові,
об’єднані.
По виду циркуляції теплоносія
з природною циркуляцією,
з штучною циркуляцією
( з використанням насоса).
За радіусу дії
місцеві;
центральні.
За способом приєднання приладів для водяного опалення
однотрубні;
двотрубні.
Кожен справжній або майбутній власник заміського будинку замислюється про ідеальній системі опалення. Опалення заміського будинку має бути економічним, надійним, зручним, екологічним і сучасним. Радимо Вам ознайомитися з вимогами до опалювальних приладів, на підставі яких можна судити про ступінь їх досконалості і робити подальші порівняння.

Вимоги до систем опалення заміського будинку:

Санітарно-гігієнічні.
Опалювальні прилади по можливості повинні мати більш низькою температурою корпусу, мати найменшу площу горизонтальної поверхні для зменшення відкладень пилу, дозволяти безперешкодно видаляти пил з корпусу і огороджувальних поверхонь приміщення навколо них.
Економічні.
Опалювальні прилади повинні мати найменші приведені витрати на їх виготовлення, монтаж, експлуатацію, а також володіти найменшою витратою металу.
Архітектурно-будівельні.
Зовнішній вид опалювального приладу повинен відповідати інтер’єру приміщення, а займаний ними обсяг повинен бути найменшим, тобто їх об’єм, що припадає на одиницю теплового потоку, повинен бути найменшим.
Виробничо-монтажні.
Повинна забезпечуватися максимальна механізація робіт при виробництві і монтажі опалювальних приладів. Опалювальних приладів. Опалювальні прилади повинні володіти достатньою механічною міцністю.
Експлуатаційні.
Опалювальні прилади повинні забезпечити керованість їх тепловіддачею і забезпечувати теплотривкість і водонепроникність при гранично допустимому в робочих умовах гідростатичному тиску всередині приладу.
Теплотехнічні.
Опалювальні прилади повинні забезпечувати найбільшу щільність питомого теплового потоку, що припадає на одиницю площі (Вт/м2 Вт/м3).
Таким чином, при виборі системи опалення будинку Вам потрібно буде врахувати в першу чергу дві речі: ізоляцію і площу будинку. Ефективність ізоляції впливає на витрати. Будь-яка сучасна опалювальна система зажадає витрат і навряд чи ви захочете, щоб ваші заощадження «йшли» через вікна і двері. Зверніть увагу також на горищні приміщення, систему вентиляції. Стелі підвальних приміщень повинні бути добре ізольовані, щоб зберегти підлогу теплими. По-друге, важлива площу будинку. Не слід купувати більш потужне обладнання, ніж того вимагає будинок, так як перегрітий будинок з відкритими вікнами або обладнання, що працює не ефективно, буде означати не цільове витрачання ваших заощаджень. З іншого боку підвищене навантаження на опалювальне обладнання спричинить позапланове обслуговування і скоротить термін експлуатація системи опалення.