Як вибрати квартиру для здачі в оренду

6-27-2017

Навіть у порівнянні з вигідним вкладенням в антикваріат, дорогоцінні метали і камені столичне житло має більш високим рівнем ліквідності. За оцінками експертів, нерухомість щорічно дорожчає на 6-8%. Пропоную Квартиры в «Лесном квартале», г. Бровары: планировка, отзывы — опыт моих друзей

У той же час фахівці МІАН 24 відзначають, що середня прибутковість інвестицій в квартири в пішій доступності від метро на ринку вторинного житла може становити і 11,37% річних. У «Міель» відзначають порівняно високий рівень прибутковості апартаментів – 9-12%.

На прибутковість і термін окупності вкладень в квартиру впливає обсяг початкових інвестицій в покупку і ремонт, а також віддаленість від транспортних вузлів і вид нерухомості.

Термін чистої окупності квартири становить в середньому 10-15 років. Тому розглядати покупку квартир в Московському регіоні виключно з метою заробити згодом на здачі її в оренду недоцільно. Однак варто враховувати відчутний можливий дохід від продажу, відзначають експерти.

«В результаті це робить таке вкладення навіть більш прибутковим, ніж банківський депозит, і при цьому набагато більш надійним. Згодом квартиру можна продати і таким чином зафіксувати прибуток », – зазначає керівник аналітичного центру опіно Денис Бобков.

Як не розоритися при покупці житла в іпотеку
Як правильно брати іпотеку
Кожна третя угода на вторинному ринку житла відбувається сьогодні з використанням іпотечних коштів, стверджують фахівці. «Газета.Ru» з’ясувала, як … →
Для порівняння, в банку можна отримати 10-12% річних при розміщенні рублевого вкладу, але варто враховувати можливі ризики, особливо зараз, коли раз у раз з’являються новини про банкрутство банків. Більші і надійні банки пропонують, як правило, менші відсотки. А якщо ви маєте в своєму розпорядженні великою сумою і хочете підстрахуватися, то її доводиться розподіляти по декількох банках, так як застраховані тільки вклади до 700 тис. Руб.

Квартира ж – один великий актив. Якщо ви вирішили заробити на здачі в оренду, варто звернути увагу на кілька простих правил, які допоможуть скоротити термін окупності витрат.

Перш за все варто відповідально підійти до вибору місця. Зручне розташування квартири допоможе здавати її дорожче.

«Орендний ринок став більш цивілізованим, орендарів, тим більше іноземців, більшою мірою приваблює не історична унікальність місця, а хороша транспортна доступність і наявність в будинку необхідних сервісів», – розповідає комерційний директор Capital Group Олексій Бєлоусов.

Якщо грошей на квартиру у метро немає, можна розглянути варіанти в Московській області.

«Більш вигідною альтернативою квартирі в Москві може стати квартира в Підмосков’ї, якщо вона розташована поруч із залізничною станцією, наприклад. При здачі таке житло буде приносити на 10-15% менше, ніж квартира в столиці, але її покупка може обійтися на цілих 50% дешевше », – пояснив директор департаменту маркетингу Tekta Group Вартан Погосян.

У Підмосков’ї вигідно купувати квартири в районах, розташованих поруч з аеропортами, – в Хімках, Домодєдово, Новопеределкіно.

Конфлікт на Україні призвела до зростання попиту на оренду елітної нерухомості в Москві
Еліта України орендує Москву
Інтерес європейців до оренди елітної нерухомості в центрі Москви поступово знижується на тлі ускладнень відносин Росії із Заходом. У той же час все … →
При менших витратах на покупку такі квартири приносять стабільно високий дохід, кажуть експерти.

Додатково можна заощадити, купивши малогабаритну квартиру або студію. Орендна ставка не залежить безпосередньо від площі, і таке житло окупиться швидше. Крім того, такі пропозиції найбільш затребувані на ринку оренди. Їх часто знімають молоді люди, сім’ї, тільки початківці жити окремо.

Генеральний директор компанії «Міель-новобудови» Софія Лебедєва рекомендує звернути увагу на квартири з оздобленням. «Покупка квартири з оздобленням в швидкомонтованих панельному житловому будівництві з точки зору подальшої здачі в оренду цілком економічно вигідна історія. Окупність вкладень відбувається швидше, та й наявність обробки, як правило, економить гроші в порівнянні з індивідуальним ремонтом », – стверджує експерт.

Якщо ви вирішили зробити ремонт перед здачею квартири, пам’ятайте, що він повинен відповідати рівню нерухомості.

«Найбільш поширена помилка серед власників – це зробити в квартирі економ-класу дорогий дизайнерський ремонт, щоб здати як бізнес-клас.