Як вибрати масажні курси

3-9-2018

Бажання навчитися робити правильний масаж періодично відвідує людей різних віків і тому не дивно, що масажні курси завжди затребувані. В великих містах їх рахунок йде на десятки і досить часто люди, які хочуть навчитися масажу, можуть при виборі навчального закладу.Пропоную http://m-class.com.ua/kursi-masazhu/

У цій статті ми спробуємо розглянути деякі важливі і не дуже моменти, які потрібно враховувати при виборі курсів.
Отже, дано: масаж Ви вирішили вивчити для себе, щоб масажувати (а не «масажувати», як часто говорять) своїх рідних або друзів. Це важлива умова, тому що якщо Ви плануєте працювати масажистом/масажисткою професійно і офіційно, то доведеться виділити на навчання кілька років життя, щоб закінчити як мінімум медичний коледж. Нагадаю, що це відноситься саме до Росії, так як в інших країнах вимоги до масажистам можуть бути абсолютно інші.

Вибір методики масажу
Сьогодні курси масажу пропонують освоїти дуже багато різних масажних технік і перше, що потрібно вибрати майбутнього масажиста-любителю — з якою методики почати навчання? Самий правильний варіант-це, мабуть, вибрати «класичний масаж». Чому? Тому що «класика» — це самий міцний науковий фундамент для більшості європейських технік масажу, і саме вона дає найбільш хороші базові знання і теорії, і на практиці. Тому краще спочатку подужати її і потім вже з відносною легкістю додавати в арсенал інші методики. Якщо ж Ви відразу почнете знайомство з масажем з якоюсь модною, тільки винайденої методики, то кожне заняття буде здаватися Вам окремою наукою і є шанс, що ніякої ясної цілісної системи знань про масажі в голові не складеться.

Вибір навчального закладу
Деякі обирають навчальний заклад, виходячи з близькості до будинку або місця роботи. І на такому варіанті має сенс зупинитися, якщо якість навчання для Вас особливого значення не має. І в цьому випадку навіть можете далі не читати. J Але якщо Вам хочеться за свої гроші і виділений на час навчання отримати хороший результат, то доведеться вивчити і порівняти пропоновані варіанти.
Всі заклади де навчають масажу можна умовно розділити на кілька груп. Найбільш серйозні – це вузькоспеціалізовані масажні школи чи курси. Іноді це досить великі заклади, з солідним штатом викладачів, з великою кількістю навчальних класів, в яких одночасно навчається кілька груп. Часто в таких закладах пропонується дуже широкий вибір масажних технік і заняття проводяться в зручний для слухачів час, включаючи вихідні дні. Однак незважаючи на репутацію закладу завжди потрібно враховувати, що і тут є шанс потрапити на зовсім «зеленого» і досвідченого викладача.
Іноді курси проводяться в медколеджі або Вузі, в яких готують професійних масажистів. У таких випадках заняття зазвичай проводяться досвідченими і висококваліфікованими викладачами, які також дуже добре знають свій предмет. Але тут не виключений варіант, що такий розумний викладач не зможе переключитися на аматорський рівень і буде вести заняття як звик для медиків, тобто не зовсім простим і зрозумілим для початківців масажистів мовою.
Ще одна група закладів, де навчають масажу – це багатопрофільні навчальні центри. Тобто паралельно з вашими заняттями з масажу у сусідній аудиторії будуть вчити робити манікюр, вишивати хрестиком або готувати водіїв всіх категорій.
Зрозуміло, більш кращі навчальні заклади з вузькою спеціалізацією і хорошою репутацією, але вартість навчання в них зазвичай більш висока. Але в той же час потрібно враховувати, що одні й ті ж викладачі можуть вести групи як у вузькоспеціалізованих, так і в багатопрофільних навчальних центрах, тобто акцент потрібно робити не тільки і не стільки на заклад, скільки на конкретного викладача.

Вартість і тривалість курсів
Інша важлива пара критеріїв, за якими часто визначають місце майбутнього навчання — це ціна і тривалість навчання. Хоча «класика» і вважається стартовою методикою при знайомстві з масажем, якісне навчання їй на хороших перевірених курсах зазвичай коштує не дешево. І тут потрібно враховувати, що ціна часто визначається не тільки репутацією закладу та рівнем викладачів, але й таким важливим моментом місцем розташування курсів. Наприклад, вартість оренди приміщення в самому центрі міста або в престижному бізнес-центрі, як правило, більш висока, ніж десь на периферії в напівпідвальному приміщенні. А це обов’язково позначиться на вартості навчання. Тому правильніше, мабуть, робити вибір не на те «ДЕ навчають», а те «ХТО навчає». Тому що, повторюся, одні і ті ж викладачі можуть навчати масажу в абсолютно різних місцях і з різною вартістю навчання, але практично за однаковими програмами.
Що ж стосується тривалості навчання, то якісна «класика» навряд чи може триває 1-2 тижні, навіть якщо заняття проводяться щодня. При навчанні важливо не те, скільки інформації в день Ви можете почути, а те, скільки з цієї почутої інформації Ви зможете освоїти і реалізувати на практиці. Як правило, більшості слухачів для гарного знайомства з основами класичного масажу досить близько 2 місяців навчання, при 3-4 кратних заняттях у тиждень.

План навчання
Не зайве перед початком навчання ознайомитись з навчальним планом, тобто з темами майбутніх занять. Відзначте для себе скільки приблизно часу в усьому навчанні приділено теоретичної частини. Зазвичай на двомісячних курсах теоретичних занять відводиться перший тиждень навчання (іноді до двох). Потім йдуть практичні заняття, присвячені прийомам і масажу окремих частин тіла. Також на завершальних етапах може бути кілька ознайомчих занять про лікувальних методиках, або про масажі в спорті, або про особливості роботи з дітьми.
Іноді викладачі примудряються розібрати всю анатомо-фізіологічну базу класичного масажу за півгодини-годину одного заняття. Деякі взагалі віддають питання теорії повністю на самопідготовку і вже з першого дня занять приступають до практичної відпрацювання прийомів і масажу окремих частин тіла. Але, як показує практика, слухачі, зазвичай не вивчають теорію самостійно, і тому досить часто у масажистів-любителів наявні прогалини з окремих важливих тем. Сьогодні окремі школи і викладачі пропонують окремі міні-курси з анатомії і фізіології для масажистів, що дуже корисно.
Всі заняття повинні бути логічно і послідовно пов’язані один з одним. Наприклад, масаж окремих частин тіла не повинен йти перед розбором масажних прийомів. Також в курсі не повинно бути занадто багато занять, які слухачі можуть без праці освоїти і без викладача, наприклад, за допомогою книг або відеоуроків. Необхідно завжди пам’ятати, що живе спілкування з викладачем — це не просто переказ якогось підручника або кількох підручників. Основна цінність спілкування з досвідченим масажистом-викладачем на курсах — це якась оригінальна подача складного теоретичного матеріалу (наприклад, демонстрація кісток, суглобів, м’язів і ін на якісних муляжах) і регулярна практика.

Ліцензія у навчального закладу, кінцевий документ і можливість працювати після навчання
Наявність діючої ліцензії навчального закладу абсолютно необхідно тим із слухачів, хто навчається не тільки заради знань, а й заради «корочки». Тому що на підставі документів, що видаються після навчання (сертифікат спеціаліста та свідоцтво про підвищення кваліфікації) буде стояти питання про офіційне працевлаштування масажистів.
Ознакою того, що у заклади з ліцензією швидше за все все в порядку може бути те, що заклад давно існує, активно рекламується і абсолютно відкрито веде викладацьку діяльність. Перевіряючі інстанції ДУЖЕ люблять перевіряти ті організації, чия діяльність пов’язана з наявністю ліцензії і тому за цим питанням серйозні організації стежать дуже ретельно.
І навіть якщо Вас візьмуть на роботу офіційно на посаду медбрата/медсестри з масажу, то це не буде мати проблем лише до першої скарги від клієнта або до першої перевірки. А суди в РФ у всіх спірних ситуаціях визнають масаж медичною послугою. Тобто масажист в обов’язковому порядку повинен мати диплом держ. зразка про вищу або середню медичну освіту, сертифікат спеціаліста, працювати в закладі, у якого є ліцензія на право займатися даним видом діяльності і т. д. Тому при виборі курсів краще шукати хорошого викладача і не думати про те, як буде називатися фінальний документ.
Однак корисно поцікавитися, що саме навчальний заклад обіцяє Вам після завершення навчання. Якщо Вам обіцяють, що, пройшовши одні лише курси, Ви зможете працювати з виданими дипломом (сертифікат, посвідчення тощо) де завгодно, то це може бути ознакою або простого незнання, або обману.