Законна встановлення камер відеоспостереження у вашій квартирі

0
440

Останнім часом стає популярним приховане відеоспостереження, використання міні камер та інших пристроїв з вбудованими пристроями для запису відео. Якщо раніше до такого вдавалися тільки спеціальні служби, поліція та інші правоохоронні органи, то зараз це стає доступно звичайним громадянам завдяки здешевленню технологій і прийнятними цінами. Кожен громадянин намагається забезпечити свою безпеку і збереження приватної власності. Все про вигідну вам установку камер відеоспостереження ви можете дізнатися, перейшовши за посиланням.

Однак у російському законодавстві є безліч законів і правил, що відносяться до прихованого відеоспостереження. Одним із таких законів, є зобов’язання отримання ліцензії на всі пристрої, які можуть приховано отримувати відео та аудіо інформацію. До таких відносяться відеозаписуючі пристрої, замасковані під побутові речі. Однак, якщо ніяк не маскувати камери відеоспостереження, вони під цей закон не підходять. У зв’язку з чим, ними дозволено користуватися повною мірою.

Також деякі адвокати посилаються на саму першу частину конституції Російської Федерації. Вона свідчить про те, що будь-який громадянин має право на захист свого приватного життя, таємницю листування та власного імені. Однак толком не розкривається поняття «приватне життя» і що воно в себе включає. При цьому камери спостереження стоять скрізь – у всіх громадських місцях, закладах, офісних приміщеннях і на парковки для автомобілів.

Де можна встановлювати камери спостереження і що потрібно знати про законодавстві, пов’язаному з ними?

Тут вступає в гру поняття приватної власності. Тобто у своєму домі, на дачній ділянці, в гаражі і будь-яких інших місцях, які належать вам, ви маєте повне право встановити систему відеоспостереження. При цьому ви не зобов’язані повідомляти про це кому-небудь або попереджати табличками, як у випадку з громадськими місцями. Однак, при встановленні камер на зовнішньому фасаді будинку, особливо багатоквартирного, потрібно отримати дозвіл керуючої компанії та інших мешканців. У цьому випадку можна послатися на величезну необхідність систем відеоспостереження для вашого будинку.

Таким чином, установка відеоспостереження законами не заборонено. Часто буває дуже корисно для охорони будинку або розкриття тяжкого злочину. Якщо порушник намагається перешкоджати цьому, ви будите спокійні, тому що навіть позов суд не буде коштувати нічого. І найважливіше, пам’ятайте золоте правило юристів – не заборонено, а значить дозволено!