Історія виникнення взуття (6 фото)

0
931

У сучасному світі В розвинутих країнах люди не можуть уявити своє життя без взуття, а кілька тисяч років тому людині доводилося ходити на босу ногу і він навіть не замислювався, що їх нащадки, які жили 30 000 років тому стануть прабатьками взуття. На створення взуття наших предків підштовхнули різні причини, в основному кліматичні – гарячий пісок пустелі, колюче каміння скель, буйні холоду Арктики і багато інші причини. Перша взуття була зроблена, як і одяг із шкіри тварин. Закріплювалася вона шматочками шкіри, схожими на шнурки. Влітку прикривала взуття лише ступні, а в холоди всю ногу. Для м’якої ходьби взуття підкладали траву. Але в наш час у світі величезна різноманітність взуття, але найкращу взуття ви можете придбати у модному будинку Egle за адресою – http://egle.ua/cholovikam. Як ви вже зрозуміли, мова піде про найцікавіші факти про взуття.

В історії становлення взуття взагалі дуже багато цікавинок, то навряд чи ви знали, що правий і лівий черевик був придуманий давньогрецькими повіями. Чоботи робили спеціально на замовлення, та ще й набійки чобіт повинні були залишати сліди у вигляді фрази: “Іди за мною!”.

А ось каблук, як це прийнято розуміти, був винайдений далеко не у середньовічній Європі, а брутальними монгольськими наїзниками, у нього було не естетичне застосування, а суто побутове, адже з каблуком нога не вискакувало з стремена, при їзді на коні. А ось у середньовічній Європі каблук навпаки ніс естетичний характер – чим вище був каблук або платформа, тим знатнее був шанована людина, тому королі і принци не соромилися одягати “метрову” взуття. Слугам доводилося нести панів під руки, так би ті не впали. При чому, жінкам категорично заборонялося носити каблук.
История возникновения обуви (6 фото)

Ще одна цікава середньовічна традиція тієї знаті. Вони носили туфлі з величезним загнутим носом, прикрашеним бубонцями. З цього приводу король Франції Філіп IV видав указ, згідно з яким всі пани повинні носити такі туфлі, при чому чим знатнее, тим більше носок. Ходьба знаті ускладнилася, але багатії принаровились і стали прив’язувати носики до ніг шнурками.
История возникновения обуви (6 фото)

У 1792 році Джемсом Сміттом був створений ієрархія розмірів взуття, тобто розміри взуття, що спростило і випуск і вибір взуття покупцями.

Мабуть, про історію створення взуття сказати більше нічого, тому пропоную познайомитися з порцією цікавих фактів:

1. Племена індіанців з Південної Америки використовували незвичайний спосіб для приготування гумових калош – в тій місцевості дуже поширена рослина гевеї, із соку якого виходить каучук – мочили ноги в соку рослини – так і виходили калоші.
История возникновения обуви (6 фото)

2. На іншому континенті в Тунісі перед весіллям наречений дарує своїй коханій білі тапочки, якщо наречена приймає подарунок – значить бути весіллю.

3. На Курильському острові Кунашир, раніше японські солдати зберігали ліву і праву взуття в різних сховищах, щоб уникнути крадіжки.

4. Колись культові взуттєві бренди – Адідас і Пума – були єдиним цілим – співвласниками були два багатих брата Адольф і Рудольф Дасслери. Але після 1945 року між ними стався конфлікт, з-за якого вони розділили фірму і назвали – Адідас на честь Адольфа – Adi Dassler, Пума в честь Рудольфа, так як вона раніше називалася РуДа – Rudi Dassler.
История возникновения обуви (6 фото)

5. В СРСР був дуже відомий завод з виробництва гумових капців “Полімер”, який розташовувався в місті Сланци, Ленінградська область – щоб зберегти місто-виробник на підошві друкувалося слово Сланці. Більшість покупців думали, що це — назва взуття.
История возникновения обуви (6 фото)