Різновиди велосипедів (5 фото)

0
512

Асортимент велосипедного ринку нещодавно оновив гірський велосипед. Він швидко здобув широку популярність, зокрема в аматорів подорожей. Справа в тому, що він універсальний – на ньому можна їздити не тільки в горах, але і по рівній поверхні. Більш звичні дорожні велосипеди, швидко здали позиції. Незважаючи на ті, чи інші переваги, впадають в очі, до купівлі велосипеда треба поставитися уважно, і, в першу чергу, визначити мету його придбання.

Вимоги до характеристик велосипедів різного типу відрізняються в залежності від мети їх експлуатації. Характеристики, на які слід звернути увагу: діаметр коліс, особливості складання та ходу вилки. Основна відмінність гірського велосипеда, або mountain bike (МТБ) особливої конструкції рами, яка сконструйована для їзди по пересіченій місцевості.

Види велосипедів
1. Гірський велосипед.

У чому секрет його популярності? На першому місці серед виділених функцій варто його відмінна прохідність. Не випадково, батьківщиною першого такого велосипеда вважається Каліфорнія – штат відомий переважанням гір у своєму ландшафті. Для однаково комфортної їзди по пересіченій місцевості в межах міських вулиць і був створений велосипед, що володіє універсальними функціями.

2. Гірський велосипед для дітей.
Разновидности велосипедов (5 фото)

Для дітей, гірські і bmx-велосипеди, випускаються з зменшеними габаритами. Як дорослі відрізняються від дітей, так і велосипеди для дорослих відрізняються від дитячих. Категорично не рекомендується купувати дитині, велосипед «на виріст». Це той випадок коли, уявна економія тільки шкодить. Краще, після того як малюк підросте, продати старий і придбати більше підходить за віком. В іншому випадку, дитина може швидко охолонути до катання, докладаючи зайвих зусиль для пересування на механізмі великого розміру і ваги. Дітям від шести років, буде легко освоювати велосипедний спорт на bmx – велосипеді. Починаючи з 11 років, відмінним варіантом стане гірський тип. При придбанні для дитини такого велосипеда, потрібно переконатися, що підліток зможе сам управлятися з передачами. Якщо така функція поки не потрібна, можна тимчасово відрегулювати гвинти, таким чином, щоб виключити гонки на високій швидкості і необхідність застосування передач. Це обмеження легко усувається при необхідності.
Для полегшення навчання їзді, для дітей передбачені колеса, утримують рівновагу. Коли дитина буде більш впевнено почувати себе, їх можна зняти. Для зовсім крихт, придумані велосипеди з трьома колесами на гумовому ходу для забезпечення мінімального рівня шуму. І одним з кращих магазинів, які можуть вам запропонувати весь асортимент дитячих велосипедів, які описані вище, є terrasport.ua/dir_bicycle_kid.htm

3. Гоночні велосипеди.
Разновидности велосипедов (5 фото)
Гоночні (шосейні) велосипеди, порівняно з гірськими важать менше, що забезпечує збільшення швидкості, при тих же витратах енергії приблизно на 10 км/год. Шини – 27 дюймів, 2 – 3 провідних зірочки і до 11 – задньої втулки. Збільшена кількість зірочок сприяє більш м’якому перемиканню швидкостей за спаданням. Основний недолік такого велосипеда – його одностороннє використання. Їздити на ньому поза рівного покриття шосе або по шосе з великою кількістю вад, практично нереально.

4.Міський (дорожній) велосипед.
Разновидности велосипедов (5 фото)
Як випливає з назви, він повністю призначений для їзди по міських вулицях. Він істотно відрізняється від гірського або шосейного «побратима». Особливий вид рами, має косу лінію, що забезпечує зручність при великому числі зупинок, які змушений робити міської велосипедист. На відміну від гірського, у якого гальма знаходяться на кермі вимагають додаткових зусиль від рук, тут забезпечує гальмування ножний гальмо, а руки практично відпочивають. Це забезпечується вертикальною посадкою.

5. Велосипеди для трюків (BMX).
Разновидности велосипедов (5 фото)
Недарма такі велосипеди виділені в окремий вид: вони принципово відрізняються від усіх інших. Назва говорить сама за себе: він сконструйований таким чином, щоб служити призначенням, для якого їх створили – виконувати трюки. Маленького розміру колеса, що забезпечує високу мобільність кермо – забезпечує максимальну зручність при виконанні трюків, таких як стійка на одному з коліс – задньому або передньому та інші подібні речі.