Робот, керуючий супербайком Yamaha (4 фото + відео)

0
287

Роботів, керуючих різними видами транспорту величезна кількість, але великий недолік всіх їх у тому, що випробування даних гуманойдов проходить або на іграшкових машинах, або на зменшених копіях оригінального транспорту. Але на Токійському автосалоні (Tokyo Motor Show) компанією Yamaha був представлений робот Motobot, керуючий не іграшковим мотоциклом, а самим справжнім Yamaha 1000cc R1M. Метою створення даного симбіозу робота і мотоцикла в тому, щоб робот зміг впоратися з даними “звіром” при швидкості в 200 км/год, не гірше досвідченого мотоцикліста.

Поки що компанія Yamaha не надала достатньо розгорнуту інформацію стосовно робота Motobot. А з крупиць наявною інформацією відомо, що “завдання керування складними маневрами мотоцикла на високій швидкості вимагає злагодженої роботи безлічі окремих систем управління, які повинні працювати з високою швидкодією і забезпечувати високу точність”. Згідно наявної інформації, розробка всіх цих систем завершена зараз ще не до самого кінця, так що не варто очікувати незабаром від робота Motobot демонстрації “чудес” на гоночному мотоциклетному треку.
Робот, управляющий супербайком Yamaha (4 фото + видео)

Але головною метою, яку має в далекій перспективі керівництво компанії Yamaha, є аж ніяк не створення досконалого робота-“наїзника”. Всі розроблені для цього робота технології автоматичного водіння в майбутньому ляжуть в основу систем допомоги водієві, систем, які почали з’являтися в сучасних автомобілях, і які покликані збільшити безпеку руху.
Робот, управляющий супербайком Yamaha (4 фото + видео)

“Ми збираємося застосувати фундаментальні технології і ноу-хау, отримані в ході розробок систем робота Motobot, для створення передової системи безпеки і допомоги мотоциклістові. І ці системи повинні стати невід’ємною частиною машин, які будуть випускатися серійно і які стануть за рахунок цього набагато більш безпечними” – пишуть представники компанії Yamaha.
Робот, управляющий супербайком Yamaha (4 фото + видео)