Цікаві факти про друкарні (5 фото)

0
495

У 153 році до н. е. з’явилася перша папір. Вона була виготовлена з волокон бамбука й деревини тутового дерева. Різати такий папір було досить складно, так як вона була твердою і щільною. Тільки в XIX столітті була винайдена автоматична машина з ремінним приводом, яка виготовляла папір.

1. А ви знаєте, що іспанське видання творів Вергілія – перше видання, яке було написано курсивом. І це сталося в 1501 році, приблизно через 50 років після винаходу друкарського верстата.
Интересные факты о типографии (5 фото)

2. А ви знаєте, що “складаний” ніж так називається і походить від письменників, які в 19ом столітті почали писати металевими пір’ям, а не гусячими. Але такі пір’я вимагали періодичного заточування. Саме для цих цілей був придуманий і успішно використовувався “складаний” ніж. Процес називався “очинкой”, отже “перо-” “-очинка”
Интересные факты о типографии (5 фото)

3. А ви знаєте, що питальний питання у іспанців при друку позначається з двох сторін питаннями, і перший виглядає так “?”

4. А ви знаєте, що перша надрукована книга належить корейцям? Так-так, перша книга, яка розповідала про Будду та життя монахів була надрукована на верстаті аж в 1377 році.
Интересные факты о типографии (5 фото)

5. А ви знаєте, що тільки в Китаї в провінції Цзянъюн, є таємний жіночий язик, який був винайдений жінками для спілкування між собою в ті часи, коли їм було заборонено бути грамотними.

6. А ви знаєте, що навіть у давні часи, коли книги були дорогими теж були безкоштовні бібліотеки, і щоб книги не могли вкрасти їх заковували в кайдани і прив’язували ланцюгом до полку.
Интересные факты о типографии (5 фото)

7. А ви знаєте, що в Англії в 19-му столітті з-за економії паперу листи писали горизонтально, а потім вертикально. Дорога тоді була папір, так і поштові послуги теж.

8. А ви знаєте, що більшовики з 1920 по 1940 року намагалися перевести кирилицю латиницею, але оскільки Росія була багатонаціональною у них це не вийшло.

9. А ви знаєте, що араби пишуть і читають справа наліво, але при цьому цифри вони пишуть зліва направо.

10. А ви знаєте, що готи в 3 столітті вважали книги ціннішого за людське життя. Уявіть собі, що 297 році увірвавшись в Афіни, вони вбили безліч людей, але не зачепили жодної книги.

Так що бережіть книги та замовляйте друк в одній з найкращих друкарень Росії – Друкарня-Новий Формат – одна з печаток книг.