Цікаві факти про вагітність

0
276

Сьогодні таке питання як визначення вагітності, вирішити дуже легко. Існує дуже багато різних тестів або просто аналізів крові, які можна здати і отримати відповіді на запитання чекає малюка жінка чи ні. Як все відбувалось раніше, коли не було ніяких тестів на вагітність, не існувало ультразвукового дослідження, навіть просто не можна було здати аналіз крові, щоб дізнатися чекають дитя чи ні майбутні батьки.

Як визначали вагітність у євреїв
Жінки раніше в такому випадку повинні були ходити босоніж по траві. Якщо вони залишали глибокий слід у траві, це означало, що жінка вагітна.

Як визначали вагітність у Стародавній Греції
Всім відомий в Стародавній Греції лікар Гіппократ стверджував, що для того, щоб визначити вагітність необхідно жінці випити воду з медом на ніч. Якщо у неї через деякий час почнуться черевні судоми, це вірна ознака того, що вона чекає малюка. Але якщо навіть це вважалося абсурдним, саме цей лікар довів зв’язок вагітності та припинення місячних у жінки.

Також в Стародавній Греції акушерки могли робити свої висновки про вагітність, грунтуючись на показниках таких ознак: відсутність апетиту, нудота, блювання, припинення менструації та інші. Але поряд з цими методами діяли і досить безглузді. Так для визначення вагітності перед обличчям жінки розстеляли спеціальний червоний камінь, вважалося, що якщо пил від цього каменю потрапить в очі жінці, то вона вагітна.

Стародавній Єгипет
Визначення вагітності у жінок в Стародавньому Єгипті, які збереглися і до нашого часу, змогли дійти до нас. У них було написано, що для того, щоб визначити вагітність жінки і стать майбутнього малюка, замість звичайного тесту на вагітність використовували як не дивно зерно. Жінці для цього, як і при використанні тесту на вагітність, необхідно було помочитися на два виду зерна, які перебували в мішечках. В одному мішечку був ячмінь, в іншому пшениця. Після того як жінка помочилась, чекали певний період часу яке зерно проросте. Якщо проростала ячмінь, то жінка чекала хлопчика, а якщо проростала пшениця, то необхідно було чекати появи на світ дівчинки. У разі, коли ні пшениця, ні ячмінь не проростали, говорилося, що жінка не вагітна. Проведені в наш час дослідження довели, що 70% досліджуваних жінок підтвердили вагітність після того, як сеча впливала на зерно. Зерно починало проростати. Вся справа в тому, що у вагітної жінки виділявся специфічний гормон, який містився саме в сечі. Коли експеримент повторили на вагітної жінки і з чоловіком, то зерно не зросла.

Стародавній Єгипет раніше славився ще одним методом визначення вагітності. Для цього жінці необхідно було попити молоко матері, яка годувала дитину і народила хлопчика. Якщо після цього жінку нудило і починалися приступи блювоти, це і було доказом того, що вона вагітна.

Стародавній Китай і його метод визначення вагітності
Стародавній Китай славився таким методом визначення. Вони по пульсу жінки визначали зачаття і стать дитини.

Як відбувалося визначення вагітності на Русі?
Під час того, як проходила весільна церемонія, дівчата зав’язували спеціальну вовняну нитку або коротенькі намисто на шию. Якщо нитка стягувала і ставала затісною, її знімали і говорили про те, що дівчина чекає малюка. Сучасні наукові діячі пояснювати цей факт тим, що у вагітної жінки може збільшуватися щитовидна залоза.

Визначення вагітності у Німеччині
Мешканки Німеччини використовували інший метод. Жінці необхідно було помочитися на розпустилася квітка. Після трьох днів визначали результат: якщо квітка розквітала, значить, жінка чекає дитину, а якщо не зацвів, тоді вона не вагітна.

Як раніше визначали вагітність – середні століття
У Середньовіччі жінки, коли хотіли визначити вагітність, змішували вино з ранкової сечею в рівних пропорціях. Якщо жінка чекала малюка, то рідина повинна залишитися світлою і прозорою, в іншому випадку вона мутніла і згорталася.

А тепер кілька цікавих фактів про самої вагітності:

1. Серцебиття майбутньої дитини прослуховується за допомогою УЗД вже на 6-му тижні вагітності, коли зародок завдовжки всього близько 2 мм. До 24-му тижні вагітності (6-ий місяць) майбутній тато може почути биття маленького сердечка, просто притуливши вухо до живота, звичайно, за умови, що дитина прийняла вдале положення.

2. Відомо, що близнюки все життя володіють особливою зв’язком, і це не дивно: вже в утробі матері вони тримаються за руки і обмацують обличчя один одного.

3. Перебуваючи в животі, малюк вже на 4-му місяці вагітності вміє дуже багато: розрізняє смак навколоплідних вод, чує звуки, починає реагувати на світло. Правда, звуки, які його супроводжують всю вагітність, істотно відрізняються від того, що ми чуємо в повсякденному житті: дитина дуже чуйно реагує на биття серця матері. Швидке серцебиття хвилює його, а спокійне заколисує. Дослідження показують, що навіть після народження аудіозапис зі спокійним серцебиттям жінки здатна заспокоїти дитину, що плаче.

4. Вважається, що малюки люблять, коли мами вживають в їжу що-небудь солодке: їх серцебиття частішає і вони починають трясти маленькими ручками від радості. Не менш радісними для дитини є хороші емоції, одержувані матір’ю — дитина посміхається у відповідь. Якщо ж малюк чує занадто гучний звук або мама дуже засмучена і знервована, малюк морщиться і хмуриться, показуючи невдоволення.

5. Існує думка, згідно з яким мастурбація у людини починається ще в утробі матері. Відповідні рухи можна простежити на УЗД. Більш того, у хлопчиків можна помітити поява ерекції. В принципі, нічого дивного в цьому немає: організм дитини розвивається і «тренується» постійно. Наприклад, незважаючи на те, що дихати повітрям дитина починає при народженні, його легені готуються до цього майже всю вагітність — на УЗД видно, як грудна клітка малюка ритмічно піднімається і опускається.

До речі, дуже часто, особливо у молодих, раніше не проходять УЗД жінок, пустують нерви, якщо лікарі порадили записатися на узд малого тазу. Побоювання, хоч і мають під собою основу, практично завжди виявляються помилковими. Справа в тому, що УЗД малого тазу – це цілком штатна і повсякденна процедура і її часто рекомендують просто щоб переконатися у відсутності додаткових факторів при лікуванні.

Існує 2 методу проведення УЗД малого тазу: через черевну стінку і трансвагінально. Якщо обстеження призначено не терміново і є час почекати, найбільш сприятливим буде 1-я фаза циклу, краще 4-7 дні після початку менструації. Досліджувана жінка обов’язково перед трансвагінальним видом дослідження повинна спорожнити сечовий міхур, більше ніяких додаткових підготовчих дій не потрібно. При УЗД через черевну порожнину навпаки – потрібно вжити 1,5-2 літра негазованої води і дочекатися достатнього, але не надмірного наповнення сечового міхура протягом 3-4 годин. Останній вид УЗД органів малого тазу абсолютно безболісний, трансвагінальне ж дослідження може принести якийсь дискомфорт лише у разі гострих запальних процесів.

Що можна визначити на УЗД малого тазу?
Спектр показань до дослідження досить широкий, відповідно широкий і перелік можливих патологій, дисфункцій і хвороб, обумовлених цим методом. До числа найбільш поширених належать: запальні процеси, мультиплодная вагітність, визначення точного місця розташування заплідненого ядра, діагностика: кісти, пухлини, поліпів, новоутворень і багато іншого. Головною позитивною відмінністю методу УЗД є абсолютна відсутність негативного впливу на організм, як, наприклад, при кт голови в клініці, де для виявлення патологій використовується рентгенівське випромінювання.

6. У малюка в утробі матері маса розваг. Незважаючи на те, що більшість жінок можуть розрізнити ворушіння дитини на 5-му місяці вагітності, він починає ворушитися значно раніше, і вже на 3-му місяці щосили грає з пуповиною, смокче палець, відштовхується від стінок матки і перевертається в ній, немов рибка.

7. Багато помічають, що вагітні жінки немов світяться зсередини, і цьому є цілком раціональне пояснення: кількість крові в організмі матері збільшується в середньому на 1,5 літра. Інтенсивність кровообігу, а також гормони посилюють живлення шкіри, яка виглядає більш здоровою і сяючою.

8. У деяких європейських країнах вагітність жінки у випадку загрози викидня зберігають за допомогою спеціалізованого догляду тільки починаючи з 4-го місяця, і в цьому є раціональне зерно: часто викидні відбуваються, коли у дитини є генетичні відхилення. У Росії ж вагітних кладуть на збереження на будь-якому терміні.

9. Існує думка, згідно з яким вагітна жінка може дозволяти собі все, що їй хочеться, однак це далеко не так. Занадто великий набір ваги істотно ускладнює пологи, а відсутність помірності у споживанні солоних продуктів веде до проблем з нирками і появи набряків. Реальна потреба в калоріях з вагітністю практично не зростає.

10. Жінки, які пережили пологи, мають більш високий поріг чутливості до болю (менш чутливі до болю), ніж чоловіки. Не народжували жінки мають больовий поріг трохи нижче, ніж чоловіки.

11. Дитина в утробі матері вже починає харчуватися навколоплідними водами, а його травна система починає свою роботу, однак перші виділення відбувається тільки після народження.

12. Багато жінок відзначають, що після пологів у них починають сильно випадати волосся, і бояться втратити шикарну шевелюру. Насправді ж цей ефект присутній в силу того, що під час вагітності організм жінки виділяє гормони, не дають отмирающим випадати волосся, від чого волосся здаються більш густими. Після пологів все відновлюється, і невыпавшие вчасно волосся починають випадати. У підсумку складається відчуття швидкої втрати волосся, хоча насправді їх кількість залишається порівняти з тим, яким воно було до вагітності.

13. За те, якої статі буде у дитини, відповідають спермотозоиды, які спочатку «дівчата» або «хлопчики». Якщо чоловік напередодні зачаття пережив стрес, ймовірність появи не світ дівчинки зростає, т. к. «жіночі» спермотозоиды більш стійкі до стресів.

14. У звичайному житті кількість «непридатних» для зачаття спермотозоидов у здорового чоловіка становить близько 25% (мова йде про тих з них, які потенційно несуть в собі патологію), і здорові клітини без праці випереджають до гонки нездорові. У чоловіка ж, що зловживає алкоголем, кількість таких спермотозоидов сягає 50%, і ймовірність того, що до фінішної прямої дійде нездорова клітка, зростає в 2 рази.