Цікаві факти про годинник (6 фото)

0
646

Історія існування годин налічує чимало різновидів. Поряд з сонячними і пісковими, людство використовувало і такий різновид, як водяні годинники; крім того, у ранні століття люди визначали час за допомогою зірок і вогню. На більш пізніх стадіях розвитку з’явилися сучасні пристрої, засновані на механіці і електронних технологіях.

Найбільш ранні сонячні годинники, знайдені в Єгипті, на думку фахівців, використовувалися в XV столітті до н. е. В північній півкулі рух тіні сонячних годин відбувається зліва направо; це послужило основою для сучасних механічних приладів, в яких стрілка ходить по циферблату в тому ж напрямку.

Сьогодні не існує чіткої думки про те, звідки виникло поділ року на 12 місяців; воно різниться і з місячним і сонячним календарем. Що стосується поділу години на 60 хв, то його походження пов’язують з Вавилоном, точніше, з пануючою в ньому системою рахунку. Остання була заснована не на 10 діленнях, а на 60. Проте все ж, незважаючи на те, що хвилина складається з 60 секунд, 1 секунда включає в себе тисячу м/сек.
Атомні годинники мають вкрай мінімальною похибкою, яка становить одну секунду в 6 млн років.
Интересные факты о часах (6 фото)

У період з XIV по XV ст. з’явилися годинник підлогової і настінної установки. Принцип роботи перших примірників був заснований на приведення в рух вантажу, завдяки чому вони володіли чималою вагою. Матеріалом їх виготовлення служили спершу залізо, потім латунь. За формою вони були схожі на баштовий годинник. Але все ж кращими вважаються дерев’яні підлогові годинники особливо ті, які виготовлені з найкращого матеріалу, саме такими якостями володіють підлогові годинники від MYCLOCKMARKET.RU в Москві.
Интересные факты о часах (6 фото)

В кінці 16 століття вченим Галілеєм були придумані перші маятникові годинник. До цієї ідеї він прийшов, коли під час церковної служби спостерігав за коливаннями різних лампад. Йому стало очевидно, що їх амплітуда їх руху від поривів вітру, доносилися з вікон, була зумовлена нічим іншим, як довжиною ланцюгів, на яких вони висіли.
Интересные факты о часах (6 фото)

Батьківщиною виникнення вогняних годин вважається Китай. Їх конструкція включала в себе спіраль або паличку, на яку вішали кульки з металу. Самі годинник виготовлялися з горючого матеріалу. Під кульки ставилася вазу з порцеляни; по мірі згорання годин вони падали в неї, що видавало дзвін.
Интересные факты о часах (6 фото)

Надалі певний вид вогняних годин отримав поширення і в європейських країнах. В його основі лежали свічки з нанесеними мітками. Важливу роль грав проміжок між останніми – він позначав одиницю часу.
Интересные факты о часах (6 фото)

Сьогодні виробництво годинникових механізмів у світі нараховує понад 1 мільярд примірників щорічно; більше половини з них виготовляється в Японії. Найбільш дорогими є швейцарський годинник.