10 Екстремальних обєктів, виявлених в космосі (10 фото)

0
501

Космічні відкриття важливі так, як вони дозволяють нам краще зрозуміти природу і випробувати наші математичні теорії в реальності. Перед вами 10 об’єктів, досягають екстремумів і які змушують кілька разів перевіряти наші підрахунки.

10. Найменша планета


На початку цього року обсерваторія Кеплер (Kepler Observatory) виявила зоряну систему з трьома планетами, що включає саму маленьку знайдену на даний момент екзопланету. Телескоп Кеплера зручно розташований у космосі, що дозволяє йому бачити зірки без нашої задушливої атмосфери. Ця крихітка-планета, що отримала назву Кеплер 37-b, менше Меркурія і всього на 200 кілометрів більші в діаметрі Місяця. На жаль, вона також дуже близька до тієї межі, за якою Плутон позбувся свого планетарного звання.

Одним із способів, за допомогою якого астрономи виявляють кандидатів в екзопланети, є спостереження за зіркою і очікування, поки її світло трохи потьмяніє. Це трапляється, коли планета проходить між нами і зіркою, тому набагато легше виявити великі космічні тіла. Більшість екзопланет були набагато більше Землі, зазвичай приблизно розміру Юпітера. Затеняющий ефект Кеплера 37-b було дуже складно помітити, що робить відкриття ще більш вражаючим.

9. Бульбашки Фермі в Чумацькому Шляху
10 Экстремальных объектов, обнаруженных в космосе (10 фото)

Галактика Чумацький Шлях виглядає воістину величезною, коли на неї дивляться в площині, як ми звикли бачити на ілюстраціях. Однак якщо на неї подивитися збоку, галактика виглядає дуже клочковатой і тонкою. Так ми її бачили, поки вчені не подивилися на галактику з точки зору гамма-випромінювання і рентгенівських променів.

Бульбашки Фермі (Fermi Bubbles) перпендикулярно випирають з диска нашої галактики, і їх довжина становить 50 000 світлових років, або приблизно половина діаметра Чумацького Шляху. Навіть НАСА не знає, звідки саме з’явилися Бульбашки Фермі, але це може бути залишковим випромінюванням надмасивних чорних дір у ядрі галактики, так як гамма випромінювання виробляється в ході подій, пов’язаних з великим обсягом енергії.

8. Тейя (Theia)
10 Экстремальных объектов, обнаруженных в космосе (10 фото)

Більше чотирьох мільярдів років тому рання Сонячна система була жахливим і неймовірно небезпечним місцем, повним планетоидов на різних стадіях розвитку. Наше космічне сусідство було забруднено шматками каменю і льоду, тому сутички траплялися дуже часто. Одне з найбільш важливих зіткнень є однією з найпопулярніших теорій про походження Місяця. Зародкова Земля зіткнулася з об’єктом, за розміром схожим з Марсом, під назвою Тейя. Два тіла зіткнулися під гострим кутом, і вважається, що останки зіткнення з’єдналися на орбіті Землі в те, що тепер є Місяцем.

Якщо б зіткнення було більш прямим, ближче до полюсів до екватора, результати були б суттєво іншими, і молода Земля могла бути повністю знищена.

7. Велика стіна Слоуна (Sloan Great Wall)
10 Экстремальных объектов, обнаруженных в космосе (10 фото)

Велика стіна Слоуна запаморочливо велика і здається абсолютно нереальною при порівнянні розмірів навіть з тим, що здається нам вже величезним, наприклад, Сонце. Велика стіна є одним з найбільших утворень у Всесвіті і складається з ряду галактик, що розтягнувся на 1,4 мільярда світлових років.

Вона містить сотні мільйонів окремих галактик, більшість з яких формують суперкластери в загальній структурі. Скупчення утворились відповідно з регіонами різних щільностей, які в свою чергу утворилися в результаті Великого Вибуху і помітні в космічному мікрохвильовому фоновому випромінюванні.

Деякі вважають, що Велика стіна Слоуна не повинна вважатися єдиною структурою з-за того, що не всі галактики прив’язані один до одного гравітацією.

6. Сама маленька чорна діра
10 Экстремальных объектов, обнаруженных в космосе (10 фото)
Нічого у Всесвіті не може зрівнятися по залякуванню з грізними чорними дірами. У термінах комп’ютерних ігор вони є «останнім босом» Всесвіту. Чорна діра має можливість поглинати сам світ, який рухається на швидкості близько 300 000 кілометрів на секунду. Ми виявили неймовірно величезні чорні діри, в мільярди разів перевищують масу Сонця, але зараз вперше ми виявили вражаюче тщедушную чорну діру.

Попередній рекордсмен за своїм маленьким розмірам все ж перевищував масу Сонця в 14 разів, а значить, дірка була досить велика за нашими стандартами. Новий малюк, IGR, всього в три рази перевищує масу Сонця. IGR володіє мінімальною масою необхідної для того, щоб зірка впала в неї після своєї смерті. Якби чорна діра була меншою, вона б поступово розбухла, а потім почала втрачати свої зовнішні шари і матерію.

5. Сама крихітна галактика
10 Экстремальных объектов, обнаруженных в космосе (10 фото)
Галактики володіють вражаючими розмірами – нескінченні зірки, що приводяться в дійство ядерними процесами і гравітацією. Вони настільки величезні і світлі, що ми можемо побачити багато з них неозброєним оком, хоча нас від них відокремлюють великі відстані. З цієї причини легко забути, що галактики бувають і зовсім іншими.

Segue 2 є хорошим прикладом дивно маленької галактики, що містить всього близько 1000 зірок. Для порівняння в нашій галактиці кількість зірок обчислюється сотнями мільярдів.

Поєднана енергія всієї галактики перевищує енергію нашого Сонця всього в 900 разів, що значно нижче очікуваного, враховуючи, що наша зірка не дуже велика або вражаюча в космічних масштабах. З поліпшенням можливостей наших телескопів ми можемо знайти та інших крихт, подібних Segue 2, що є дуже корисним для науки, так як галактики таких розмірів були передбачені, але не спостерігалися до недавніх пір.

4. Найбільший ударний кратер
10 Экстремальных объектов, обнаруженных в космосе (10 фото)

З тих пір, як ми почали вивчати Марс в достатніх деталях, вчені сперечаються про причини, що викликали таку разючу відмінність між двома півкулями планети. Згідно нової теорії, диспропорційність обумовлена сильним катастрофічним зіткненням, змінив зовнішній вигляд планети. Кратер Бореалиса (Borealis Basin) в північній півкулі Марса є самим великим ударним кратером (виявлених на даний момент) в Сонячній системі і надає нам підказки про буйну минулому Марса. Кратер покриває велику частину планети – як мінімум 40 відсотків і розкинувся на площі діаметром 8500 кілометрів. Другий за величиною кратер також знаходиться на Марсі, але його розміри в 4 рази менше цього гіганта.

Для утворення такого кратера давнє зіткнення повинно було здатися чимось не з цього світу – врізався об’єкт, за деякими оцінками, повинен був перевищувати розміри Плутона.

3. Найближчий перигелій в Сонячній системі
10 Экстремальных объектов, обнаруженных в космосе (10 фото)

Хоча Меркурій є найближчою до Сонця великий об’єктом, існують і об’єкти меншого розміру, що знаходяться ще ближче до світила. Перигелій є найближчою до зірки точкою на орбіті і астероїд 2000 BD19 володіє найменшою орбітою, у неймовірній близькості до гіганту, ядерні вибухи на якому забезпечують нас теплом і, по суті, котрим ми зобов’язані життям. Так як перигелій становить 0.092 астрономічної одиниці (1 а. тобто це приблизно відстань між Землею і Сонцем), на астероїді HD19 досить жарко. По-справжньому спекотно – температура на астероїді перевищує температуру плавлення цинку та інших металів.

Вивчення даного астероїда важливо так, як воно допомагає нам з’ясувати, як різні фактори можуть змінювати орбітальну орієнтацію космічного тіла. Один з цих факторів – відома загальна теорія відносності Ейнштейна. Таким чином, пильна вивчення навколоземного об’єкта може допомогти нам зрозуміти, як ця вражаюча теорія пов’язана з практичними спостереженнями.

2. Неймовірно старий квазар
10 Экстремальных объектов, обнаруженных в космосе (10 фото)

Деякі чорні діри мають неймовірну масою і це очікувано, так як вони поглинають все, що трапляється їм на шляху.

ULAS J1120+0641 масою в два мільярди перевищує масу Сонця був величезним сюрпризом для астрономів – не тільки з-за своїх масштабів, але в основному з-за свого віку. ULAS є найстарішим квазаром (грубо кажучи – чорною дірою, що випускає матерію в космос) за всю історію спостережень. Він з’явився приблизно через 800 мільйонів років після Великого Вибуху. Це дійсно дуже великий вік, так як на те, щоб світло від цього віддаленого квазара здійснив подорож до 12,9 мільярдів світлових років до того, як досяг Землі. Вчені не впевнені, як саме розрослася чорна діра, так як поглинати так давно було фактично нічого.

1. Озера Титану
10 Экстремальных объектов, обнаруженных в космосе (10 фото)

З настанням весни і відходом зимових хмар космічний апарат “Кассіні” (Cassini) зміг зробити чудові фотографії озер, розташованих на північному полюсі Титану. Вода не може існувати в цих позаземних умовах, але температура ідеально підходить для того, щоб рідкий метан і етан могли виходити на поверхню супутника.

Здається дивним, але це перший раз, коли хмари розсіялися достатньо, щоб надати хорошу видимість полюса, незважаючи на те, що “Кассіні” перебував на орбіті Титану з 2004 року. Головні озера в ширину перевищують сотні кілометрів, а найбільше, Море Кракена (Kraken Mare) за розмірами можна порівняти з Каспійським морем і Верхнім озером разом узятих.

Існування рідкої середовища було важливою передумовою появи життя на Землі, але моря вуглеводневих сполук – зовсім інша справа, так як речовини не можуть розчинятися у подібних з’єднаннях так добре, як у воді.
Джерело