Цікаві факти про вікна (5 фото)

0
372

Хто-небудь загострював увагу на графічному оформленні європейських грошей? Тут присутні мости, вікна і ворота, на задній і передній стороні відповідно. Зображення не фотографічні, а являють собою контурні малюнки стилів архітектури, що існували в давнину. При цьому кожен із стилів знайшов своє місце на певній купюрі. Зокрема: готика зображується на банкнотах в 20 Євро, купюри в 100 Євро присвячені стилів рококо та бароко.

Цікавий випадок стався в одній з областей Італії. Власник компанії, що займається склінням, в 20-річний ювілей з дня відкриття фірми зробив незвичайний подарунок. Фред Магидо, презентував усім юнакам кварталу за рогатці. Кожен подарунок супроводжувався листівкою наступного змісту: «Висловлюю подяку за постійну співпрацю».

Мало хто підозрює, що в більшості світових культур, звичайне вікно має аурою містицизму. Можливо, передумови до такого ставлення створили асоціацію переходу з домашнього затишку в наповнений небезпеками зовнішній світ. Варто відзначити, що в старовину, в ряді країн вікна використовувалися в похоронних обрядах. Віконні прорізи не мали стекол, а лише закривалися віконницями. Тому тіло покійного, відправлялося для поховання саме через вікно.
Интересные факты об окнах (5 фото)

Цікаво, що часто вікна були мимовільними учасниками значущих і поворотних подій в історії. Наприклад, в 17 столітті, купка протестуючих людей викинула з вікна двох королівських намісників. В результаті Європі втягнулася в 30-річну війну, яка тривала з 1618 по 1648 рр. З вікнами пов’язані криваві події, що відбулися в 1572 році. Французький король Карл дев’ятий, розстрілював з віконного отвору натовп протестантів (події Варфоломіївської ночі). До речі, документального підтвердження цієї події немає, факт відомий зі слів очевидців.

У Франції, в 1798 році, Наполеон ввів для городян «віконний податок». Завдяки цьому законопроекту, архітектори стали зводити будівлі, намагаючись не тільки зменшити розмір вікон, але і скоротити їх кількість. Цікаво, що в державі цей податок досі не скасований, це значною мірою відбилося на міській архітектурі.
Интересные факты об окнах (5 фото)

Мало хто знає, що багатосекційні скла (триплекс) з’явилися завдяки волі випадку. Причиною відкриття послужило наступне подія: Едвард Бенедиктус (один з провідних хіміків Франції) змахнув зі столу посуд. Однак тендітна посудина не бризнула хмарою скла, а лише розтріскалася, залишаючись цілою. Учений з’ясував, що закріплює ефект для скла дала суміш нітрату целюлози, яка застигла на стінках колби. Тепер цей склад широко використовується у світовій промисловості.
Интересные факты об окнах (5 фото)

Найбільш громіздкий в світі засклений віконний проріз є в Парижі, будівля Палацу індустріальних технологій. Тут встановлено 3 конструкції з монолітним склом, завтовшки 15 мм Вікна встановлені симетрично, загальною висотою 50, а шириною 218 метрів. Будівлю було споруджено в 1950 році, і досі привертає увагу туристів з усього світу.
Интересные факты об окнах (5 фото)

Всупереч розхожій думці, пластикові конструкції не спалахують як звичайна пластмаса. При виготовленні вікон ПВХ використовується кухонна сіль, яка важко запалюється. Щоб така конструкція розгорілася, необхідно створити температуру перевищує 390 градусів Цельсія. В якості порівняння: дерево запалюється на 250 градусах.

Цікава новинка сучасної віконної системи” – вікна з підігрівом. Тільки уявіть собі, що вікно може: не замерзати цілорічно, а крім того служити в якості свого роду обігрівача. Даний вікна підтримують комфортну температуру в круглий рік, а головне знижуючи витрати на “комуналку” у зимові час року. Дані вікна застосовують при склінні лоджій, зимових садів та інших кімнат, які вимагають особливої теплозахисту. Дане вікно можна замовити на сайті stis.ru/help/products/steklopakety-s-podogrevom/
Интересные факты об окнах (5 фото)

Один з перших об’ємних замовлень в історії на виготовлення ПВХ був виконаний у 1931 році. У ролі виконавця виступив концерн BASF – відомий в Росії постачальник аудіо та відеокасет.

Цікаво, але 40 років експлуатації, зменшують товщину профілю ПВХ-конструкції на 0.7 мм. Такий ефект поки не знайшов логічного пояснення. Спори ведеться до цих пір.