Як правильно вибрати човен для полювання і риболовлі

3-7-2020


Надувний, пластиковий або алюмінієвий? Мабуть, таким питанням задавався на етапі вибору моторного човна будь-який рибалка. Але ж і справді, якій посудині віддати перевагу, щоб і по власній кишені сильно не вдарити і в комфорті і функціоналі не прогадати? Купить лодку ПВХ в Казахстане

Самий бюджетний варіант-це човен з ПВХ.

Купити плавзасіб для риболовлі на компанію з двох-трьох осіб можна в середньому за 20 -25 тисяч грн.

Тисяч в 60-70 встане невеликий бензиновий моторчик китайського виробництва.

Правда, за» пэвэхашками ” закріпилася погана слава: мовляв, в порівнянні з жорсткокорпусными судами вони не дуже міцні, у них гірше керованість, та й рівень комфорту набагато скромніше (ні спеціальних відсіків, ні кишеньок).

Незаперечна перевага надувників-це зручність транспортування і зберігання.

Для зимівлі плавзасоби досить вільного куточка в гаражі або навіть на балконі квартири, а щоб доставити «шлюпку» до води, потрібен просто порожній багажник в авто. Ще одна перевага надувників-невелика глибина опади, що робить можливим експлуатацію човна на мілководді.

Найбільш часто в якості рибальської шхуни зустрічаються човни з алюмінію. ФОТО ANDSHEL/WIKIMEDIA.ORG (CC BY-SA 4.0)

Чи варто всерйоз розглядати човен з ПВХ в якості рибальської шхуни, особливо якщо враховувати її характеристики міцності, адже підводний корч або гачок блешні можуть відправити суденце на дно?

Насправді Сучасні надувні моторки не так страшні, як багатьом представляється. Їх виготовляють з особливо міцного полівінілхлориду товщиною майже в міліметр. Такий корпус не те що корчем не продірявити, а навіть по битій пляшці, причаїлася у кромки берега, можна чиркануть без наслідків.

Читайте матеріал ” більшість човнів з мотором реєструвати потрібно”

Що стосується слабкої керованості, то тут надувні човни однозначно програють жорсткокорпусним суднам.

На деяких моделях є надувний кіль, який в цілому благотворно впливає на поведінку моторки в віражах, але коли навіть таку просунуту посудину з ПВХ порівнюєш з простим алюмінієвим корпусом, то різниця більш ніж очевидна.

Для мілководдя найкраще вибирати моторки з низькою глибиною опади. ФОТО АНТОНА ЖУРАВКОВА

Крім того, для такого типу човнів, якими б великими і сучасними вони не були, є свій досить низька стеля в підборі движка. На жаль, потужний мотор і надувна “шлюпка” – поняття несумісні.

Якщо давати об’єктивну оцінку надувним конструкціям, то можна сказати, що під рибальські потреби такі човни цілком підходять, правда, з одним застереженням: на великій воді на «певехашке» буде не дуже комфортно, особливо на хвилях. А ось для невеликих водоймищ це самий практичний і недорогий варіант.

Моторні човни з пластику не дуже шануються рибалками. Причина в тому, що» кораблі ” з цього матеріалу виробники частіше заточують під Відпочинок на воді, ніж під сидіння з вудкою.

І адже дійсно, вибір чисто рибальського човна з полімерних матеріалів обмежений двома-трьома моделями. З чим це пов’язано, сказати важко, адже в кінці кінців у пластика є ряд незаперечних переваг.

Він жодним чином не взаємодіє з навколишнім середовищем, а завдяки спеціальним компонентам, доданим в пластик, днище судна не обростає черепашками, що особливо актуально при експлуатації на морі, і довгі роки зберігає свої початкові експлуатаційні властивості.

Жорсткі дно і борти роблять такі човни придатними для комфортного використання у великих акваторіях (тут, правда, потрібно сказати, що комфортність перебувають на борту залежить не тільки від матеріалу виготовлення плавзасоби, але і від його довжини).

І є одне але: якщо човен зроблений зі склопластику, то вона дуже крихка. Досить напоротися навіть на малому ходу на валун, і пробоїна забезпечена. Є, звичайно ж, катери з сучасного, так званого ABS-пластика, який, як бампер автомобіля, не колеться, а вминається.

А останній писк-човни з поліетилену, які можна використовувати при -30°, якщо, зрозуміло, знайдеться не скутий льодом водойму. Але вартість “моторок” з таких матеріалів дуже висока.

Мабуть, найчастіше на воді зустрічаються алюмінієві рибальські човни (гумові і Веслові шлюпки в розрахунок не беремо). Їх вибір воістину великий.

Тут тобі екземпляри і для лову на вудку, і для спінінгового полювання, і для тролінгу, і універсальні.

Алюмінієві моторні човни, на відміну від пластикових або ПВХ, найкращим чином адаптовані для потреб любителів рибного лову.

Всілякі шухлядки, рундуки, полички і кишеньки створюють комфорт, коли все потрібне знаходиться під рукою, а не заважає під ногами. Міцний корпус, виготовлений або по зварної, або по клепочной технології, практично не боїться зустрічі з підводними каменями.

До незаперечних переваг алюмінію можна віднести тривалість навігаційного сезону. Іншими словами, розсікати на такий моторної посудині можна аж до перших льодів. Ще один плюсик – на алюмінієві моторні катери можна ставити потужні мотори.

Сучасні човни з ПВХ міцні, довговічні і здатні витримувати жорстку експлуатацію. ФОТО АНТОНА ЖУРАВКОВА

І все-таки багато власників “алюмишек” бурчать: мовляв, через рік-два експлуатації що зварні, що клепані човни починають підпускати воду, та й фарба на днище так чи інакше стирається об камінчики і пісок.

І тут же самі з собою вступають в суперечку, кажучи, що використовують свої катери жорстко, і в хвіст і в гриву, а незначне підпускання води — найстрашніше, що з ними трапляється.

Дати однозначну рекомендацію, яку човен вибрати, неможливо. В кінці-кінців все залежить від бюджету і поставлених завдань.

Уявіть собі: ви купили пластиковий або алюмінієвий катер, і відразу ж виникає маса супутніх проблем і фінансових витрат. Де зберігати?

Потрібен окремий гараж або оренда місця на човнової станції, а це задоволення в перерахунку на 12 місяців не з дешевих. Якщо ми все-таки вибираємо гараж, то човен треба на чомусь возити, отже, розщедрюємося на причіп. Інша справа – надувний моторний човен.

Щоб перевезти алюмінієвий катер, знадобиться причіп, а це додаткові фінансові витрати.

Для користування на малих водоймах і на мілководді однозначно підійде саме вона: її зручно транспортувати, зберігати, і коштує вона осудних грошей. Але, на жаль, мінімалізм в плані комфорту, а також неможливість використання на великій воді нівелює всі її плюси.

Тому якщо ви власник заміського будинку поблизу широких річок і величезних водосховищ або маєте фазенду на березі моря, то вам краще звернути увагу на човни з сучасного пластику або алюмінію.