Як упакувати і відправити товар на amazon і ebay

12-28-2020

not found

Також хочемо вам порекомендувати https://partnertrade.org/podgotovka-k-otpravke/

Як amazon карає продавців: зворотний бік маркетплейсу

Ігор бахарєв

В amazon постійно сканують бази цін конкурентів і вишукують ті товари, за якими його мерчанти роблять кращі пропозиції на альтернативних майданчиках. Якщо таке виявляється, то продавцю висилають вимогу знизити ціну на amazon.

Amazon почав відправляти подібні повідомлення з 2017 року, однак продавці кажуть, що останнім часом їх число збільшилося продавці отримують оповіщення через веб-платформу, яку вони використовують для управління своїм бізнесом amazon.

Продавці, опитані bloomberg, зізналися, що змушені були підвищувати ціни на сторонніх майданчиках, щоб не втрачати покупців на amazon, хоча формально такої вимоги немає ні в яких договорах.

Консультант з продажу на amazon джейсон бойс розповів, що радить клієнтам пропонувати однакові ціни на всіх сайтах, щоб не втратити продажів на amazon, навіть якщо ті можуть дозволити собі продавати дешевше на інших сайтах. “треба пам’ятати, що це amazon контролює ціну, а не продавець”, – говорить він.

Як карають провинилися

Крім того, продавці скаржаться, що сайт став настільки перевантажений, що для залучення уваги їм доводиться купувати рекламу. Нарешті, комісія з транзакції у деяких досягає 40% – кілька років тому вона була тільки 20%.

“продавці самостійно контролюють ціни на свої товари як на amazon, так і на інших майданчиках. Ми допомагаємо їм максимізувати свої продажі в нашому маркетплейсі, направляючи їм наше уявлення про те, яка рекомендована ціна пропозиції”, – йдеться у відповіді офіційного представника amazon. Джерело bloomberg в walmart підтвердило, що продавці, отримавши попередження від amazon, підвищують ціни на їхньому майданчику.

Не тільки ціни

Постачальники будуть змушені внести дорогі зміни в свій бізнес або будуть оштрафовані майданчиком, тобто зобов’язані будуть платити комісію ,99 за кожен товар.

Директиву селлери отримали ще восени минулого року, а набули чинності нові вимоги лише 1 серпня. Від них постраждають тисячі продавців, зокрема компанія philips norelco змушена скоротити частину компонентів своєї бритви oneblade, щоб потрапити під новий стандарт. А виробник кормів для тварин hill’s pet nutrition зменшив обсяг упаковок кормів на третину.

Обмежень, які накладає amazon на своїх партнерів, безліч. Наприклад, компанія офіційно забороняє будь-які спроби “обійти встановлений процес продажу amazon”, тобто, наприклад, рекламувати у себе в картках інші сайти або компанії. Взагалі будь-які заклики до дії, які спонукають відвідувачів amazon покинути сайт або зв’язатися з продавцем безпосередньо, включаючи гіперпосилання, адреси електронної пошти і так далі. У разі непокори будь-які продажі можуть заблокувати. Заборонено навіть вкладати маркетингову інформацію всередину упаковки з товаром. А ще магазину офіційно заборонено зв’язуватися з клієнтом, використовуючи його номер телефону, писати будь-які маркетингові листи клієнтам. І так далі.

Юридична сторона питання

Цікаво, що довгий час amazon безпосередньо вимагав, щоб продавці пропонували свої найкращі ціни на amazon. Це була одна з умов допуску на майданчик. Однак такий пункт в угоді привертав увагу антимонопольних регуляторів. І ось на початку березня ротейлер був змушений видалити з контрактів зі своїми постачальниками відповідний пункт. Тепер же оповіщення показують продукт, ціну на amazon і ціну, знайдену в “інших місцях в інтернеті”. Конкуруючий сайт з нижчою ціною не вказаний, мерчанти повинні знайти його самі.

Експерти з антимонопольного законодавства кажуть, що політика amazon, ймовірно, приверне пильну увагу з боку конгресу і федеральної торгової комісії, так як її можна кваліфікувати як зловживання домінуючим становищем. Продавці реалізують свою продукцію на різних торгових майданчиках, але до 40% виручки їм приносить саме amazon, відзначає консалтингова компанія emarketer. До цих пір критика amazon концентрувалася на тому, чи використовує майданчик дані про продажі продавців для запуску конкуруючих продуктів, щоб забити своєю втм слот популярного товару.

У amazon починаються проблеми?

Діяльність гіганта “завдала удару по малому бізнесу” і рішення мін’юсту сша вивчити її на предмет відповідності антимонопольному законодавству було “абсолютно вірним”.

“я буду радий дізнатися, які рекомендації генпрокурор дасть в цьому відношенні президенту сша”, – заявив мнучін.раніше міністерство юстиції сша виступило з офіційною заявою про те, що воно планує провести масову перевірку глобальних інтернет-компаній. Мета мін’юсту-зрозуміти, якими способами інтернет-гіганти досягли лідерства на глобальному ринку і як вони винні в зниженні конкуренції на ринку. А сенатор річард блюменталь направив листи в міністерство юстиції і федеральну торговельну комісію з вимогою розслідувати правомочність контрактів amazon.

Сенатор елізабет уоррен закликала створити нові нормативи, що вимагають дроблення таких технологічних гігантів, як amazon, facebook і google. Цей план вимагає від amazon відмовитися від мережі whole foods, а також змушує його розділити amazon marketplace і його приватні торгові марки.

На щорічних зборах акціонерів компанії в травні глава amazon джефф безос заявляв, що”великі організації заслуговують того, щоб їх перевіряли і ретельно вивчали”. З приводу всіх претензій своїх мерчантів, в компанії відповідають приблизно одне і те ж: “ми просто намагаємося зробити наш майданчик найбільш привабливою для клієнтів”.

Підписатися на новини

Прочитаєте, коли вам буде зручно