Китайська Венеція – Далянь (4 фото)

0
153

У Північно-Східній частині Китаю розташувався досить таки цікавий місто – Далянь. Опинившись в одному з районів міста ви опинитеся в справжній Венеції з її каналами, гондолами і архітектурою. А все це було зроблено китайськими владою для того, щоб полегшити транспортний трафік і зменшити забруднення навколишнього середовища автомобілями.

Але це сучасний Китай, історія міста Дальній куди цікавіше. Під назвою Далекий місто засноване російськими у 1898 році на місці китайського рибальського селища Циннива (???) на орендованій у Китаю території. Складався з трьох частин: Адміністративний містечко, Європейське місто, Китайське місто. На будівництво міста Росія затратила 30 млн золотих рублів (близько 11,5 млрд сучасних російських рублів). Будівництво зайняло близько 7 років. Своїми архітектурно-планувальними достоїнствами Дальній виділявся не лише серед міст Китайсько-Східної залізниці, але і, на думку російських фахівців того часу, серед нових міст Росії тільки він один був планирован і красиво, і цікаво. За кількістю населення швидко вийшов в Маньчжурії на друге після Мукдена (Шеньяна) місце. Добре з того часу обладнаний і механізований порт брав океанські судна і в короткий час зайняв друге (після Шанхаю) місце за вантажообігом на всьому континентальному узбережжі від Охотського до Південно-Китайського моря.
Китайская Венеция - Далянь (4 фото)

У 1904 році в ході Російсько-японської війни 1904-05 років узятий японцями і за Портсмутським мирним договором знаходився під владою Японії. Його розвиток тривало японцями за планами російських інженерів. У серпні 1945 року місто було звільнене радянськими військами. У 1945-1950 роках у статусі вільного китайського порту, орендованого СРСР. У 1950 році безоплатно переданий урядом СРСР Китаю
Китайская Венеция - Далянь (4 фото)

Китайская Венеция - Далянь (4 фото)