Цікаві місця в місті Ялта (13 фото)

0
504

Не за горами весна і необхідно заздалегідь подумати про літній відпочинок і купити путівку в теплі краї, наприклад, у Крим, а точніше в Ялту. Хотілося б з вами в цій статті поділитися самими красивими і цікавими місцями Ялти, можливо, прочитавши статтю ви вирішите звернутися саме туди або навіть Купити квартиру в Ялті. Хто знає.

1. Ялтинський Крокоділяріум – це абсолютно новітня пам’ятка міста-курорту Ялти. Ялтинський Крокоділяріум – це велика виставка найбільш найдавніших жителів планети Земля, які ніяк не змінили свого зовнішнього вигляду за численні роки, століття і в тому числі і епохи. Думка відтворення цього найдавнішого куточка Землі в місцевості Ялти виникла у дирекції Алуштинського акваріума після появи на світ у грудні 2010 року 77 Нільських крокодилів. До цього часу в основі Алуштинського акваріума вже була зібрана велика колекція інших типів крокодилів і черепах. У взаємозв’язку з цим було прийнято рішення про формування для даної групи вихованцем Акваріума нового будинку, в якому вони зуміли б зручно існувати і плодитися. Так-так, власне плодитися, таким (чином одно як підвищення кількості рептилій представляється головний метою Ялтинського Крокоділяріума.

Интересные места в городе Ялта (13 фото)

2. Вірменську церкву в Ялті допускається по праву охарактеризувати одним з найкращих будівельних шедеврів міста. Створений згідно з планом архітектора Габріеля Тер-Микеляна на фінанси великого нафтового магната Смуга Тер-Гукасяна, цей собор ось вже більше 100 років височіє на крутому схилі пагорба Дарсан, так само як постійна пам’ять про дочку магната Рипсимэ, передчасно померлої і похованої поблизу в домашній усипальниці. Вірменська церква в Ялті трохи скидається на старовинний собор Ріпсіме (VII-XII ст.) в Ечміадзіні. Споруда, збудована в 1909-1014 роках зодчим Р. Тер-Микеловым згідно з побажаннями знаменитого художника Вардгеса Суренянца, стоїть на крутому схилі гори. Дотепно рішення пристрою урочистого підходу до церкви. У південному фасаді виконаний рясно приукрашенный неправильний вхід у вигляді великої арочної ніші. На майданчику перед «входом» від воріт собору веде чудова сходи, обсаджена кипарисами.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

Интересные места в городе Ялта (13 фото)

3. Будинок-музей А. П. Чехова знаходиться в Ялті, де Антон Павлович провів передсмертні роки існування. Перемістившись зі Столиці за станом здоров’я, у кінці 1898 року прозаїк придбав у Ялті ділянку землі. На ділянці був розбитий парк і побудований будиночок згідно з проектом архітектора Л. Н. Шаповалова. Побудова тяглося лише 10 місяців. 9 вересня 1899 року Чехов приїхав у Ялту разом з сестрою Марією Павлівною і мамою Євгенією Яківною. Власне тут були складені такі відомі твори, як оповідання «Дама з собачкою», п’єси «Три сестри» і «Вишневий сад».
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

4. Палац еміра Бухарського в Ялті був зведений протягом 4 років (1907-1911 рр.), ставши резиденцією еміра Бухари Благородною в південному березі Криму. Спорудження вибудовувалося згідно з планом муніципального архітектора Н.Р. Тарасова і являє собою двуэтажный корпус, в якому органічно поєднуються прямокутні, грановані і полуокруглые розміри, портики і лоджії, тераси і бельведери. Розширюють маврский образ замку еміра і філігранне різьблення колон з розкішними капітелями, балюстрадами, а ще обрамлення підковоподібних вікон і зубчастого парапету над карнизом.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

Интересные места в городе Ялта (13 фото)

5. Лютеранська кірха Святої Марії — активний храм Ялти, єдиний з декількох функціонують церков даної конфесії у Криму. Зведений у 1885 р. на ресурси парафіян лютеранського релігії, а також пожертвування німецького та вітчизняного імператорів. Храм вибудовувалася приблизно 10 років. Ім’я її в честь «Святої Марії» присвячувалося також доньці архітектора, дарма що передав власний маленький ділянку під побудову.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

6. Ландшафтний парк знаходиться в містечку сільського типу Паркове, поблизу старого севастопольського траса. Ландшафтний парк – скульптурно-мальовничий пам’ятник російського садово-паркового мистецтва початку XX ст Власною унікальністю парк завдячує, насамперед, архітектору А. Т. Матвєєва, який у 1905-1912 рр. прикрасив парк активними статуями юнаків, хлопчиків, юних купальниць.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

7. Орлиний заліт – гора, що знаходиться в декількох км. від села Соколине. Скелі здіймаються у крайки Ай-Петринської яйли і контурами скидаються розпростерті крила величезного птаха. Поблизу з Орлиним залетом розташовується гора Сююрю-Кая – вапняковий масив, отгородившийся від основної гряди і сповз у Коккозскую рівнину. Сююрю-Кая нагадує подымающегося орла.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

8. Пам’ятник письменнику Юліану Семенову був поставлений на набережній Ялти біля готелю «Ореанда» у вересні 2012 року. Перевагу місця для пам’ятника зумовлено історично, так як в даному готелі йшли з’їзди Міжнародної асоціації політичного і детективного роману. Творцем монумента став академік російської академії мистецтв Олександр Рукавишников, а його установку ініціював фонд Юліана Семенова за сприяння Міністерства культури АРК і міськради Ялти.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

9. Ванна молодості, колишнє ім’я озеро Кара-Голь – одна з більш глибоких ванночок Великого каньйону. Нове ж найменування знайшла вона внаслідок температурі води. Вода, в тому числі і в літній час, досить холодна (не більше 9-11 градусів). Обсяги даного водоймища не перевищують 5 на 3 метрів.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

10. На Місхорському пляжі, 1 з найбільш Очищених в Криму, варто оцінити бронзову статую Русалки, висхідної з моря-океану з чадом в руках. Ця статуя і статуя біля фонтану “Дівчина Арзи і розбійник Алі-Баба” на набережній введені в 1905 р. За цей час злісні зимові шторми не раз забирали в море “Русалку”, поставлену в камені неподалік від берега, проте кожного разу її заміняли нової. Згідно з переказами, красуня Арзи була вкрадена грабіжником Алі-Бабою, продана в гарем турецького султана, народивши малюка, втекла з гарему однак повернулася додому Русалкою з дитиною в ручках.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

11. Костел Пресвятої Богородиці римо – собор створено в 1906 р. Ялта прикрасилася ще одним твором знаменитого архітектора Н.П. Краснова. У цьому ж році в костелі виникли богослужіння, хоч будівництво споруди поки що не закінчилося: не була споруджена дзвіниця (немає її і сьогодні). Хроніка зведення костелу в Ялті поринає корінням в 1885 рік. В цей час церковне товариство налічувало приблизно 500 осіб, молитовний будинок на Поштовій вулиці ніяк не мав можливість вмістити всіх бажаючих. Місцеві католики попрямували до товариша (заступника) міністра за дозволом на будівництво молитовного будинку для людей римсько-католицького сповідання. Відділ духовних справ іноземних сповідей переслав прохання в Таврическуго губернію, яка ніяк не поспішала надавати рішення.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)

Интересные места в городе Ялта (13 фото)

12. На південь від Ялти знаходиться одна з найбільш колоритних пам’яток Криму – підвісна пасажирська канатна дорога “Місхор-Ай-Петрі”. Канатна дорога “Місхор-Ай-Петрі” побудована з метою підйому на 1 з найбільш привабливих вершин Кримських гір – гору Ай-Петрі, є унікальною в Європі, так як має безопорний ділянку довжиною 1670 метрів.
Интересные места в городе Ялта (13 фото)