Цікаві факти про Одесі

0
1151

Місто Одеса розташоване на території Північно-Західного Причорномор’я. Люди тут селилися ще з часів палеоліту і неоліту. Дві тисячі років тому тут жили скіфи, кіммерійці і сармати, а також предки давніх слов’ян. Сьогодні ж Одеса – це місто зі своєю власною історією, своїми пам’ятками та цікавими та унікальними місцями, величезною кількістю туристів зі всього світу, тому прямуючи до Одеси, ніколи не забувайте забронювати заздалегідь готель, а краще всього це робити з сервісом Одеса готель.

Факт 1
Всі жителі міста знають Преображенську вулицю, однак, мало кому відомо, що вона була перейменована цілих сім разів. Були часи, коли вона називалася Серединної і вулицею Троцького. На певному етапі вона іменувалася в честь короля Міхая і Радянської армії, однак, все повернулося на круги своя, і вулиця отримала первинну назву.
Интересные факты об Одессе

Факт 2
Всім відомо про існування двигунів внутрішнього згоряння, які встановлюються на автомобілях. Факти свідчать про те, що перша подібна машина з’явилася саме в Одесі, на дворі йшов 1891 рік. Примітно, що перші штрафні санкції за перевищення швидкості також були виписані у цьому місті.
Интересные факты об Одессе

Факт 3
Неймовірно, але Єврейська вулиця прославилася завдяки появі специфічного одеського говору, адже саме їй приписують цю заслугу. Суржик з’явився завдяки багатонаціональності міста і міцно прижився на основі слов’янсько-єврейського колориту.

Факт 4
Однією з визначних пам’яток міста є потьомкінські сходи, яка отримала свою назву завдяки Ейзенштейном. Він зняв стрічку «Броненосець Потьомкін» і включив туди знамениті сходи, завдяки чому і з’явилася назва. Сходи визнана однією з найкрасивіших у Європі, а її довжина становить трохи менше ста п’ятдесяти метрів. Нагору ведуть сходи в кількості 192. Потрібно зазначити, що підстава сходів практично в два рази ширше, ніж верхня частина.
Интересные факты об Одессе

Факт 5
Існує величезна кількість версій щодо походження назви самого міста. Один з найбільш оригінальних варіантів свідчить, що слово Одеса походить від французького виразу «достатньо води», а це вельми іронічно з тим урахуванням, що живлющої вологи місту постійно не вистачало.
Є версії і більш правдоподібні, оскільки існує думка, що в четвертому столітті до н.е. була утворена колонія, яку назвали «Одесос». І тільки в кінці вісімнадцятого століття за наказом імператриці Катерини другої місто було перейменовано в Одесу. Називаючи місто, Катерина керувалася тим, що назва повинна залишитися еллінським, однак, в жіночому роді.
Интересные факты об Одессе

Факт 6
Коли війська російської армії взяли Париж був заснований Священний Союз монархів. Він передбачав проведення зустрічей європейських керівників. Від Франції у форумі брав участь голова уряду герцог Дюк Рішельє, підтриманий російським царем. Примітно, що до свого призначення Дюк був градоначальником Одеси.
Интересные факты об Одессе

Факт 7
На початку дев’ятнадцятого століття примітний ринок Одеси «Привоз» був лише частиною «Старого» ринку. Свою назву він отримав від того, що торгівля здійснювалась з транспортних засобів різного типу.
Интересные факты об Одессе

Факт 8
Забавно, але в ті часи жителі Одеси називали питні джерела фонтанами. Згодом райони міста отримали відповідні назви. У результаті з’явилися великий, малий і середній фонтани.
У 19 столітті жінки, приходячи на ринок, пробували воду, і якщо її якість розчаровувало покупців, вони застосовували ємне вираз «не фонтан!». У результаті слово міцно прижилося в російській мові, даючи зрозуміти про не кращі характеристики чого-небудь.
Интересные факты об Одессе

Факт 9
Необхідно пам’ятати і про трагічну сторінку історії Одеси. Починалося все досить невинно і знатний поміщик Теутул проживає в садибі, яка перебувала на пагорбі, вирішив розпалити багаття. Моряки, бороздившие водні простори, побачивши світло вогню, прийняли його за навігаційний орієнтир з-за чого і зазнали аварії.
Неприємний інцидент потряс до глибини душі широку громадськість, і було вирішено звести маяк, названий згодом Воронцовським.
Интересные факты об Одессе