Як вибрати феєрверк

8-7-2020

 

Феєрверки поділяють на побутові та професійні, останні запускають тільки піротехніки. Також розрізняють наземні і висотні салюти, а далі можуть бути різні варіації.

Салют треба підбирати під час і місцевість, де його планується запускати – буде це день або вечір, відкритий простір або житловий квартал. Наприклад, самий розмашистий феєрверк в місті безпечно запускати тільки на спеціальних майданчиках, де поблизу немає висотних будинків і автомобілів. Також хочемо вам порекомендувати интернет-магазин фейерверков hanabi

Які бувають феєрверки

Батареї салютів. Вони створюють композицію. Розрізняються за кількістю залпів, калібру, висоті підйому заряду. Чим ширше калібр, тим вище вистрілюють залпи і тим ефектніше виглядає ілюмінація. Наприклад, якщо діаметр трубки 0,8 дюйма, то вогні будуть розпускатися на висоті 25 метрів, якщо 1,2 дюйма – то 35 метрів.

Римські свічки. Це трубки, в якій знаходиться декілька зарядів одного виду, які послідовно вилітають.

Фонтани. Це феєрверки, що нагадують за типом ілюмінації безперервно б’є з землі фонтан води. Поділяються на холодні і гарячі. Холодні можна використовувати в приміщенні, гарячі – тільки на вулиці.

Висота пострілів фонтанів варіюється від 1 до 10 метрів. Від форми гільзи залежить, як будуть вивергатися іскри. Циліндричні фонтани горять рівномірно. У конусоподібних під кінець утворюється сніп. Віялоподібні вистрілюють відразу декількома стовпами в різні боки.

Петарди. Розрізняються механізмом запалювання. У тертковим кінчик покритий легкозаймистою складом, і досить потерти їм про коробку, щоб стався вибух. Безпечніше ті, у яких підпалюється гніт.

Бенгальські свічки. Можуть бути різних розмірів. Довжиною 60-65 сантиметрів призначені для вулиці. Стрижень вироби повинен бути металевим, пластиковий може розплавитися.

Кольорові димові шашки. Цей вид можна використовувати днем. Щоб отримати насичений колір, краще запускати в закритому просторі, де немає вітру. Шашки бувають наземні і ручні. І це враховувати дуже важливо – у наземних немає захисної частини з картону, вона загострюється і якщо тримати шаблю в руці, можна отримати опік.

Кольори феєрверків в основному червоний, жовтий, золотий, сріблястий. Найрідкісніший – синій.

Правила вибору та запуску

Звичайно, всім хочеться високий і широкий, максимально барвистий салют з великою кількістю залпів. Але треба розуміти – чим більше залпи, тим більше потрібно вільного простору. Такий салют краще запускати за містом, наприклад, на виїзному корпоративі.В більш обмежених умовах, в тому числі і фінансових, можна підібрати феєрверк скромніше, але не поступається за ефективністю. Тут треба звернути увагу не стільки на число залпів, скільки на кількість варіацій ілюмінацій пострілів, їх швидкість і загальний час салюту. Чим швидше вилітають залпи і чим вони різноманітніші, тим яскравішими будуть враження. Порадувати гостей вийде, навіть якщо це не найвищий салют з невеликим калібром тривалістю 30 секунд.

Якщо свято планується в приміщенні, це теж не привід відмовлятися від феєрверку. Рішення – фонтани. Вони негаласливим, тому підходять і для дитячих свят.

Але, підбираючи ілюмінацію для дітей, треба враховувати їх вік, тому що малюки можуть злякатися гучних звуків. Також салют не повинен бути дуже довгим, інакше дитині буде незручно стояти, закинувши голову.

Будь-феєрверк, будь це навіть найпростіші свічки, краще вибирати в спеціалізованому магазині. У торгової точки повинні бути ліцензія на продаж таких товарів, а також сертифікати на всі види вогненебезпечної продукції.

При виборі важливо оглянути товар – коробка і трубки не повинні бути з ушкодженнями, м’ятими. Також варто звернути увагу на термін придатності – зазвичай феєрверк знаходиться в робочому стані один або два роки. Якщо термін вийшов, салют запускати не можна.

Однак феєрверк може не спрацювати не лише з вини виробника або продавця. Якщо він купується заздалегідь, то зберігати його потрібно в сухому місці. При високій вологості порох може відволожитися і свято не вийде.

Що стосується близькості будівель – найпопулярніші побутові феєрверки (калібром до 1,25) не можна запускати ближче, ніж 25-35 метрів від будь-яких будівель.

Для запуску встановлюють коробку з салютом на рівну поверхню, для стійкості її краще підперти цеглою, камінням або прикопати піском, якщо свято проходить на пляжі.

Підпалювати гніт треба професійними сірниками, тримаючи їх у витягнутій руці – така рекомендація прописана в правилах.

Якщо підпалили гніт, а салют не почала стріляти, не можна підходити до нього хвилин 30. Тільки через півгодини можна забрати встановлену для запуску коробку (намагаючись не нахилятися до неї), перевернути зарядом вниз і опустити в воду. Так потримати 24 години. Після можна повернути товар в магазин.