Шкільна форма – історія і факти

0
261

Навколо багато суперечок з приводу носіння шкільної форми. Останнім часом переважає думка про доцільність носіння її учнями, але все ж батьки намагаються дотримуватися стандартам встановленим у школі. Сьогодні рамки носіння форми не такі жорсткі, як у колишні часи – в основному школа обмежується у колірній гамі – тобто хлопчики синій низ і піджак і біла сорочка або інші форми одягу. А улюблена шкільна форма для дівчаток, яка продовжує бути актуальною з радянського часу. Різноманітність шкільної форми у величезній кількості представлена на TM Barbarris – шкільна форма оптом. І як кажуть фахівці найкращий час для купівлі шкільної форми на початок навчального року – це кінець навчального року – це величезна різноманітність і низькі ціни.

Звідки взялася шкільна форма
У нас шкільну форму запозичили у Великобританії в 1834 році. Там вона з’явилася дуже давно, ще за короля Генріха VIII. У Великобританії носять форму і зараз. Цікаво, що до складу форми входять, крім верхнього одягу, ще й шкарпетки з взуттям.

Коли в Російській Імперії затвердили форму, то це був закон про носіння учнями цивільних мундирів. Тоді жіночих навчальних закладів ще не існувало, тому одяг призначена для чоловіків і ділилася на студентські мундири і гімназичні. Учні зобов’язані були носити їх навіть поза школою.

У 1896 році відкрився Смольний інститут, де навчалися дівчата. Вони носили плаття певного кольору для кожного віку. Комірці та манжети білого кольору, фартухи на формах Радянських учнів, прийшли звідти ж. У той час форма була гордістю, вона вказувала на важливий статус господаря. Тільки не бідні сім’ї могли надати можливість вчитися своїм дітям.

Вже набагато пізніше, в часи класової боротьби, шкільна форма стала вважатися буржуазним пережитком. І все-таки головною причиною відмови була бідність. Держава викорінював буржуазію, пережитки минулого, а діти відвідували школу у тому, що могли виділити їм батьки.

Далі, прийшла ідея рівності. І в 1949 році в навчальні заклади знову повернули єдину для всіх форму. Пізніше атрибутами учнів і молоді стали доповнення до форми, символіка: значок у вигляді зірочки у жовтенят, краватка червоного кольору у піонерів і комсомольський значок у більш старших учнів. Поступово на зміни шкільної форми стали мало звертати уваги. Прийшов час коли в 1992 році в Росії скасували.

Шкільна форма за кордоном
У багатьох елітних навчальних закладах за кордоном введена норма носіння єдиної форми.

Америка
В Америці, форма для школи придбала популярність у престижних закладах і коледжах. Впроваджувати в усі школи її почали тільки в кінці минулого століття. Але і зараз, норми для загальної форми в цій країні немає.

Японія
Сама крута і високотехнологічна шкільна форма в Японії. Вчені цієї країни, як завжди, на крок попереду. В куртках учнів спеціальні GPS передавачі. Так що вони завжди під наглядом батьків. Ще на формі є кнопка, за допомогою якої при потребі можна відправити сигнал тривоги.

Центральноафриканська Республіка
У Центральноафриканській Республіці, в 1966 році, з-за шкільної форми стався державний переворот. Причина, як завжди, банальна – бідність і спроба диктатора заробити на своєму народі.
Жан Бедель Бокасса, будучи при владі і назвавши себе імператором, видав указ про те, що всі школярі і студенти повинні будуть обов’язково купувати спеціальну форму. Форма шився на фабриці, яка належала Бокассе. Це викликало бунт і багато жертв серед дітей, за свирепств імператора. Після чого Центральноафриканська Імперія перестала існувати.