Цікаве у відносинах Канади – Росії

0
613

Канада і Росія характеризуються наявністю різного роду взаємин. Простежуються певні подібності за деякими напрямками. Обидві держави є власниками багатих ресурсів, великих площ, розташовуються в умовах схожого клімату та ін. Вигода від встановленого взаємної співпраці очевидна. В сфері інтересів знаходиться торгово-інвестиційна діяльність, енергетика, управління, протидія тероризму, культурні і академічні зв’язки. Тривалість дипвідносин з Канадою налічує кілька десятиліть. Вони були встановлені в 1942 році.

Торговельно-інвестиційне співробітництво
Зростання експорту канадських товарів на російську територію сприяло збільшення внутрішнього попиту в РФ і величезна ресурсна база. В країну потекли інвестиції. На державному рівні сформували Міжурядову Економічну Комісію, покликану зміцнити економічні зв’язки двох держав і спростити двостороннє взаємодія в цьому напрямку. Робочі групи вирішували поставлені перед ними завдання цілорічно. Обговорювалися проблеми у сфері сільського господарства, паливно-енергетичного комплексу, будівництва, гірничих розробок, спільні проекти в Арктиці і на Півночі.

На цьому ґрунті й виникає і співробітництво в сфері доставки товарів, але на тлі всіх інших виділяється сервіс доставки товарів, куплених в інтернет-магазинах США – Шипматика, https://shipmatica.com/. Зручна навігація. Безпека. Індивідуальний підхід. Економія грошей до 80%. 100% гарантія на збереження посилок. – все це зацікавило громадян Росії, адже купівля товарів з Канади – це непоганий метод придбати якісну продукцію за зовсім невеликі гроші.

І на тлі цього в 2007 році відбулася зустріч представників бізнес-спільнот Росії і Канади. Вона проходила в Оттаві в квітні. Під егідою цього заходу пройшла 6-я сесія Міжурядової Економічної Комісії під головуванням Емерсона і глави Мінсільгоспу Гордєєва, об’єднана з зустріччю Ради по Бізнесу.

Північне співробітництво
Як Росія, так і Канада є арктичними країнами. Міждержавна взаємодія в рамках північного співробітництва було налагоджено близько 35 років тому. З цією метою функціонувала Північна робоча група, розвиваючи входять в її компетенцію напрямку.

Співробітництво в технічній сфері
Спеціальне міжнародне агентство, створене в рамках міждержавного співробітництва, підготувало в 1991 році Програму, чим довгостроковість канадських зобов’язань щодо допомоги Росії на етапі перехідного періоду і реформ. Суть документа полягала в підтримці починань, які відігравали істотну роль в становленні демократії та економіки.

Культурні зв’язки
У цій галузі взаємодія здійснюється через проведення спільних виставок, кінофестивалів, ярмарок книжкової продукції і т. д. Воно стало більш вираженим у період 2003 року. Цьому сприяв візит в Росію Адрієнн Кларксон, яка займала раніше посаду генерал-губернатора.