Як ми створювали бренд для туристичного сайту

0
508

Співзасновник сайту
http://TVIL.ru, став півфіналістом конкурсу стартапів Forbes.ru — про те, як прийшло розуміння, хто користувачі сайту, чого вони хочуть і про що мріють

Як виділитися серед інших сайтів? Як стати брендом на довгі роки? Як проникнути в душу кожного користувача нашого сайту? Всі ці питання задає собі кожен, хто задумав грандіозний інтернет-проект. Нам хотілося створити образ, миттєво проникає в підсвідомість користувачів. Саме це відчуття відчуваєш при зближенні з такими брендами, як Nike c його слоганом «Просто зроби це» або Bosco з його «Черешневим лісом». Тут вже не потрібно слів: образ робить всю роботу.

Прочитавши багато спеціальної літератури, ми зробили для себе відкриття: насправді наш майбутній бренд — це ми самі, наш внутрішній світ, наша індивідуальність. Багато шукають ідеї на стороні, але чужим світом ви не зможете керувати. Самий вірний спосіб — створити свій бренд, логічно оформити, написати інструкцію до застосування, а потім зуміти втілити. Звичайно, можна найняти профі. Вони влаштують мозковий штурм, виймуть з вас всі ідеї за три дні і все це гарно оформлять. Але ми до такого штурму ще не готові, і у нас для цього поки немає вільних 180 000 рублів. Ми пішли іншим шляхом.

Озброївшись 4-мірної моделлю Томаса Геда (вона здалася нам найбільш логічною і самої душевної), ми цілий місяць ламали мозок і вичавлювали з себе ідеї. Але не було цілісності, не було відчуття, що можна помацати. І тільки коли прийшло розуміння, для кого ми це робимо, все встало на свої місця.

Хто наші користувачі
А ми робимо наш сайт для підприємливих жінок Росії. Як виявилося, більшість користувачів нашого сайту tvil.ru — жінки, їх 75%. І в нашій групі в «Однокласниках» те ж співвідношення. І що найважливіше, саме жінки формують громадську думку, на їхню думку орієнтуються, коли вибирають, куди поїхати. Жінки дають поради безкорисливо, чоловіки — частіше з метою реклами.

Ми перейнялися ідеєю зробити сайт для підприємливих жінок Росії і стали копати в цьому напрямку. Стали з’ясовувати, для яких же цілей жінки використовують наш сайт. Виявилося, вони часто їздять проводити тренінги в інші міста, відвідують конференції і виставки, і, їдучи по бізнесу, бронюють міні-готелі через наш сайт; жінки ж бронюють і гостьові будинки для організації сімейного відпочинку. А багато жінок просто люблять відвідувати нові місця в Росії, отримуючи від цього драйв.

Чого вони хочуть
Звичайно ж, вони можуть забронювати об’єкти й на інших сайтах, як це роблять мої подруги. Але скрізь їм пропонують зробити передоплату, попросивши переказати гроші на банківський рахунок або зробити переклад поштою. Чому вони повинні переводити гроші незнайомим людям? І на якій підставі власники житла просять зробити передоплату без документів? Страх. Недовіра. Дискомфорт. Тому мої подруги часто зупиняються в дорогих готелях. А адже так хочеться орендувати затишну квартиру.

Виявилося, в Росії підприємливих жінок багато. Вони не сидять вдома, вони збираються на дитячих майданчиках, у жіночих клубах, групах в інтернеті, тільки вони так ретельно щось вибирати, що саме вони так цінують комфорт і безпеку, завжди намагаються дізнатися щось нове.
Дослідивши користувачів нашого сайту, їх переваги і побажання, ми написали місію: знаходити і розміщувати на сайті лише найбільш комфортні та безпечні місця для поїздок, які могли б гідно оцінити підприємливі жінки Росії. А цінності, на яких ми будуємо наш бізнес, наступні: комфорт, довіра і безпека, безперервний саморозвиток, підприємливість. Більш детально про цінності TVIL ви можете прочитати на нашому сайті.

Ось як ми бачимо проект TVIL в майбутньому: саме підприємливі жінки будуть формувати спільноту TVIL, і саме їх оцінка об’єктів буде впливати на рейтинг об’єкта на сайті. Ми зробимо все, щоб вони не витрачали час на рутину, на хамство, шахрайство, яке їх чекає при плануванні поїздки на некомфортних і небезпечних сайтах. І тоді у них буде більше часу на сім’ю і саморозвиток.

Чотири поля бренду
Тільки після того, як ми зрозуміли, для кого наш сайт, після того як ми презентували наш проект в майбутньому, ми змогли заповнити чотири вимірювання розумового поля бренду, запропонованого Томасом Гедом. Тепер це було вже зовсім неважко.

Соціальний вимір (для кого):
Бронювати житло через TVIL і розміщувати об’єкти на TVIL — значить бути заповзятливим. На TVIL можна забронювати комфортний і безпечний об’єкт і швидко опинитися в потрібному для бізнесу або відпочинку місці. Власники житла, удосконалюючи свій об’єкт, можуть підніматися в рейтингу серед кращих об’єктів на TVIL і отримувати постійну зайнятість своїх номерів надійними орендарями.

Функціональний вимір (чим корисний):
Всі об’єкти і інструменти, які надає проект TVIL, комфортні і безпечні. Наша безпечна система взаєморозрахунків захищає обидві сторони, ми переводимо гроші власнику житла тільки після заїзду орендаря. Це дозволяє орендарю переконатися в реальності обраного житла, а власнику житла бути впевненим, що гість приїде.

Ментальний вимір (здатний підтримувати людину):
TVIL змушує постійно розвиватися: використовувати сучасні технології, оптимально розпоряджатися своїм часом, розширювати життєві горизонти, шукати нові ідеї для бізнесу, дбати про фізичне та духовне здоров’я, про свою зовнішність.

Духовний вимір (несе бренд відповідальність):
TVIL дає нову можливість для розвитку підприємцям в Росії, прискорює використання нових можливостей і сприяє впровадженню інновацій повсюдно.

Утопія? Але філософія Bosco теж утопія, однак компанія процвітає. І при наших нинішніх темпах все можливе, лише б драйву вистачило для розвитку бізнесу. А драйву вистачить тільки тоді, коли ми НЕ будемо ідеалізувати цінності. Про те, як ми боремося з ідеалізацією цінностей, я розповім в наступній статті.

Виконавши всю роботу по створенню чотиривимірного бренду, ми відчули себе по-новому, а найголовніше, отримали приплив нових ідей, побачили нові можливості для розвитку бізнесу. Ми нарешті стали відчувати себе в інтернет-просторі. Звучить примітивно, але ми тільки зараз впевнено можемо відповісти на питання, для кого і з якою метою ми робимо наш проект. Милі жінки, ми робимо TVIL для вас!
Джерело: http://www.forbes.ru/svoi-biznes-opinion/konkurs-2011/80841-kak-my-sozdavali-brend-dlya-turisticheskogo-saita