Як вибрати психолога

3-5-2019

Как выбрать психолога
У численних дослідженнях з психології було багато разів згадано, як саме і за якими параметрами можна оцінити роботу психолога. З нею ж важче, ніж з роботою художника або фізика – досить складно об’єктивно виміряти результат. Існують різні точки зору на те, що саме відбувається в процесі психотерапії, що ж спонукає зміни жити. Є навіть параметри оцінки того, чи вважати ці зміни бажаними для клієнта.
Також хочемо вам порекомендувати lisaveta.com.ua
Мені в цьому сенсі дуже подобається вислів психолога Марії Долгополової – . Але якщо все – таки задуматися, що може відрізняти хорошого психолога від всіх інших. Спробую викласти свій погляд на процес терапії.
Якщо мова не йде про разової консультації, як правило, хороший психолог разом з клієнтом створює якусь “чарівну” простір відносин. Ці відносини унікальні, їх не зустрінеш в повсякденному житті. Подібне простір відносин між терапевтом і клієнтом допомагає ростити у клієнта видимі і невидимі ресурси і допомагає таким чином людині справлятися з поточними труднощами. Головною особливістю таких відносин є абсолютний пріоритет інтересів клієнта, що неможливо у звичайному спілкуванні. Хоча будь-який психолог, як і будь-яка людина, напевно, має деякі уявлення про те, що для клієнта буде добре, а що – не дуже. При цьому дуже важливо, що всі ці знання зовсім не роблять психолога експертом з чужого життя. Всі вміння і знання, якими володіє фахівець спрямовані на те, щоб разом з клієнтом дослідити, зрозуміти і дізнатися те, що зупиняє чи турбує людину, не дає йому рухатися далі. Таким чином, що саме для себе зрозуміє і понесе з собою від психолога клієнт, знаходиться поза мого контролю, якщо я – психолог. Посилаюся на ту ж прекрасну Марію Долгополову, яка пише: “психотерапію можна протиставити процесу виховання, метою якого є планомірне формування особистості у відповідності з певною системою цінностей”. Хороший психолог – як добрий супутник, якщо треба – і підставить плече. Але в якийсь момент людина виявляється готовий йти далі один. І ніхто не знає, скільки часу буде потрібно клієнту, щоб вибрати дорогу без такого супутника. Кожному – своє власне унікальне час і свій власний унікальний супутник.
Нехай і у Вас такий знайдеться, якщо потрібно.