Як вибрати психолога

3-5-2019

Как выбрать психолога
Вибрати психолога — завдання непросте, особливо для тих, хто з ними раніше ніколи не стикався. Добре, якщо хтось із довірених знайомих може порекомендувати грамотного фахівця, а якщо ні. Тоді доводиться пірнати на пошуки в глибину інтернету. Зараз з’явилося багато людей, які називають себе «психологами», але насправді такими не є. Спробуємо розібратися, як при пошуку підходящого фахівця знизити ризики і не нарватися на шахрая.
Також хочемо вам порекомендувати lisaveta.com.ua
Найважливіше, що потрібно знати: психологом можна стати, тільки отримавши вищу освіту. Психологів після курсів не існує. Крім диплома про вищу освіту можна поцікавитися наявністю у фахівця сертифікатів за різними спеціалізаціями — це не обов’язковий критерій, але для загальної оцінки теж згодиться. А от якщо ви вибираєте собі не просто психолога – консультанта, а психотерапевта — тут вже без сертифікацій ніяк не обійтися.
Якщо фахівець у своїй рекламі або в попередній розмові обіцяє золоті гори і море щастя — швидше за все, він некомпетентний. Жоден грамотний фахівець не стане кричати про «стовідсоткової гарантії результату. » або обіцяти щось на кшталт: «з будь-якою проблемою я розберуся за три сеанси». Дуже важливим критерієм є також розуміння меж власної компетентності. Якщо психолог каже, що працює взагалі з будь областю — навряд чи варто до нього йти. У грамотного фахівця є одна або декілька сфер, в яких вони знаються — зазвичай це відразу обмовляється. Якщо про роботу спеціаліста є відгуки — це добре. Але до них потрібно підходити обережно. По – перше, недобросовісні фахівці іноді користуються купленими відгуками — їх зазвичай можна відрізнити за неприродним, «рекламним» інтонаціям і формулювань. По – друге, варто насторожитися, якщо всі відгуки про фахівця просочені безмежним захопленням і практично «обожнюванням» психолога — це сигнал про те, що робота була проведена неграмотно.
Багато фахівців нині мають свої паблики, instagram – акаунти. На цих майданчиках ви можете подивитися на те, як презентує себе фахівець, що він розповідає про свою роботу, які матеріали галузі, яка вас цікавить, він публікує. Якщо психолог як критерій своєї успішності просуває власну життєву спроможність — це не дуже хороший вибір. Якщо опубліковані ним матеріали повністю запозичені з чужих джерел — незрозуміло, чи зможе такий психолог проявити себе в роботі з клієнтом. Якщо ви помітили повчальне ставлення, позицію «гуру», суб’єктивну оцінку чого – то, позицію «правильно робити тільки так» — все це привід насторожитися.