Цікаві факти про Швецію (Відео та фото)

0
1311

Швеція – скандинавська країна з північним кліматом і воістину казковими пейзажами. Зараз ця одна з найбільш розвинених європейських країн, але це не заважає їй зберігати унікальну самобутність і неповторний колорит. У чому ж секрет унікальності? Варто звернути увагу на наступні факти з історії, культури і політики цієї країни. Адже саме вони відображають процеси, що безпосередньо вплинули на розвиток Швеції.

І прочитавши факти про цю справді цікавої країні, Ви, напевно, запитаєте, а де оформити візу в Швеції і я вам із задоволенням відповім – точніше цю інформацію ви як ніде зможете дізнатися з найбільш компетентних джерелах.

Прізвище шведські діти отримують від матері, а не від батька.

Перші сірники створив знаменитий шведський професор Ерік Густав Паша в далекому 1844 р.
Интересные факты о Швеции (8 фото)

Нобелівська премія в різних областях науки бере свій початок зі Швеції.
Интересные факты о Швеции (8 фото)

Всесвітньо відома меблева компанія ІКЕА заснована на півдні Швеції в 1943р. Популярна торгова мережа користується попитом у всьому світі.
Интересные факты о Швеции (8 фото)

Швеції єдиною вдалося зберегти нейтралітет у часи першої світової війни, так і під час другої світової війни.

Зараз у Швеції на кожен мільйон жителів припадає 271 запатентований винахід.

Це передова і оснащена країна, а вільного файлоообмену тут присудили назва копімізм.
Интересные факты о Швеции (8 фото)

Проживаючи в Швейцарії, кожен іноземний житель має право безкоштовно навчатися англійською мовою. Більшість шведів (9 осіб з 10) вільно спілкуються англійською.

Більше 300 тисяч чоловік в Швеції носять прізвище популярного мультиплікаційного персонажа – Карлсон.
Интересные факты о Швеции (8 фото)

У проміжку між 1850 і 1910 роками понад одного мільйона шведів мігрувало в Сполучені Штати Америки.

Знаменитий «шведський стіл» з’явився у Швеції в 1939 році. У той час їжа для гостей подавалася до столу вся і одразу, у великій посуді. Таким чином, шведи звільняли себе від суєти на сервіровку столу, виграючи час для бесіди.
Интересные факты о Швеции (8 фото)

Швеція посідає перше місце за величиною комп’ютерів на душу населення, порівняно з іншими європейськими країнами.

Вилікувати в Швеції зуби може кожен, при цьому не витративши ні копійки. Відвідувати стоматолога можна хоч кожен день, і не важливо, чи потрібно вам видалити камінь, або почистити емаль від нальоту.

У Швеції учні старших класів отримують грошову допомогу у розмірі 180 доларів.

В будні дні на вулицях шведських міст ви не побачите осіб в алкогольному сп’янінні. Але зате у вихідні дні п’яних на вулиці буде більша частина (80%).

Дорожній знак – один з популярних сувенірів в Швеції. Він попереджає про можливу зустріч на дорозі з лосем. Ці знаки користуються попитом серед населення, саме тому їх часто крадуть.

Переробка відходів організована таким чином, що шведи звозять сміття з інших країн. Перероблене сміття йде на опалення та електрифікацію житла.

Перша комп’ютерна мишка створена у Швеції.
Интересные факты о Швеции (8 фото)

Визнання шведської мови було отримано не відразу. У 2009 році шведський став офіційною мовою.

Всі господарі собак у Швеції зобов’язані сплачувати податок за своїх чотириногих вихованців по їх зростанню. У той час в Норвегії власники платять податок по їх довжині.

Звернення на «ви» у Швеції прийнято лише в королівських сім’ях. В основному всі спілкуються на «ти».

Соціальні виплати для шведів відрізняються пристойним грошовим розміром, гідним для проживання в країні. Однак самі шведи вважають таку допомогу принижує честь, і тому прагнуть заробляти, як можна більше. Чого не скажеш про мігрантів, які мріють роздобути виплати і нічого не робити.

Шведи дбайливо ставляться до тварин. Зафіксований випадок, коли чоловік вистрілив у горобця з гвинтівки, так йому дали півроку виправної колонії, а також змусили сплачувати штраф.

У Стокгольмі можна переміщення на повітряній кулі. Шведський місто є єдиним у світі, в якому можна здійснювати політ на такому летальному апараті.