Цікаві факти про Томську (5 фото)

0
294

Початок місту поклав Томський острог, збудований загоном служилих людей в 1604 році. Для зведення острога було вибрано місце на правому березі річки Томі, що дала ім’я майбутнього міста. Поряд з острогом швидко утворився посад, заселявшийся служивими людьми і російськими переселенцями. Томськ став важливим стратегічним військовим центром, протягом усього XVII століття забезпечували безпеку місцевого населення, а також однією з опорних баз для загонів козаків, що рухались далі, на південь та схід в пошуках нових земель і зручних шляхів до берегів Охотського моря і Тихого океану.

Починаючи з середини XVIII століття і аж до радянських часів Томськ був місцем заслання. Так, тут на засланні були прадід А. С. Пушкіна Ібрагім Ганнібал, Михайло Бакунін, Гаврило Батеньков, Микола Ердман, Густав Шпет, Микола Клюєв. Особливо багато ссыльнопереселенцев було в першій половині ХІХ століття – близько 30 тис. чоловіків і понад 7 тис. жінок. Кожен п’ятий мешканець у Томську і околицях з засланців.

Друга назва Томська – «Смарагдове місто». Дитячий письменник Вовків, поражавшийся красою цього міста, його зеленими вуличками, прикрашеними різноманітністю кольорів і зелені будинками, назвав його ім’ям одну із своїх казок – «Смарагдове місто». До речі, як не в місті зелені і квітів, не бути прекраснейшему магазину http://garden.tomsk.ru/ доставки квітів і прекрасного прикрашення залу квітами до будь-якого свята.
Интересные факты о Томске (5 фото)

Вулиця Льва Толстого в Томську проходить уздовж 85-го меридіану східної довготи.

В честь міста названо один з астероїдів – (4931) Томськ.
Интересные факты о Томске (5 фото)

В честь міста названа атомний підводний човен К-150 «Томськ» –російський атомний підводний ракетоносний крейсер проекту 949А «Антей», що входить до складу Тихоокеанського флоту.
Интересные факты о Томске (5 фото)

У Томську дуже велика кількість пам’яток, деякі досить цікаві і неординарні. Один з них — це розташований на вулиці Шевченка «Пам’ятник Щастя» скульптора Леонтія Усова. Пам’ятник, присвячений щастя у вигляді вовка з відомого анімаційного фільму «Жив-був пес». Якщо погладити вовка за його череву, то він виголосить «Бог у поміч!» або «Щас спою!». У Томську народилися такі відомі особистості, як письменник Олександр Радищев, філософ, теоретик анархізму Михайло Бакунін, драматург Микола Ердман, космонавт Микола Руковишников, письменник Олександр Волков. А чого варті тільки пам’ятник рубля, пам’ятник капусті, пам’ятник кімнатним тапкам!
Интересные факты о Томске (5 фото)