Цікаві факти про сміх (5 фото)

0
116

Розповідь про цікавих випадках і доведених фактах, пов’язаних зі сміхом, напередодні довгоочікуваного свята – Нового року, хотілося б почати з відомого всім висловлювання. Автором точної і глибокою, по своїй суті, фрази, був літературний персонаж, відомий всім своїми неймовірними і завжди веселими історіями – барон Мюнхгаузен. Він компетентно заявляв, що серйозний вираз обличчя не є основною ознакою розуму. І стверджував, що глобальні, земних масштабах, дурниці здійснювалися, в більшості випадків, саме з таким виразом на обличчі. Єдина його рекомендація, для всіх, полягала в раді частіше посміхатися! Будемо слідувати мудрій пораді і з посмішкою на вустах, дізнаємося детальніше про це явище.

Для початку з’ясуємо, що в науковому світі існує наука «гелатология», у сфері пильної уваги якої – сміх.

Як відомо, самим заразливим сміхом мають діти. Однак мало хто знає, що здатність посміхатися у немовляти практично вроджена. Це доведено на практиці: всього кілька днів потрібно дитині, щоб подарує оточуючим свою першу посмішку. А через 12 тижнів немовля отримує здатність радувати всіх своїм дзвінким сміхом.
Интересные факты о смехе (5 фото)

Виявляється сміх і його користь – об’єкт і предмет наукових досліджень. Дослідження біохімічної складової процесу довели, що сміх здатний знижувати в організмі показники негативно впливає на імунітет речовини – кортизолу. Отже, сміх – один з факторів прекрасною імунної системи.

Швидкість видихається при сміху повітря досягає 100 км/ч.

У світовій історії зафіксований випадок смерті, причиною якого був сміх. Героєм сумного події став поет кубинського походження Хуліан дель Касаль, творчість якого характеризувалося похмурістю і зневірою. Анекдот, розказаний поетові його другом за вечірньою трапезою, привів до розшарування аорти і сильної внутрішньої кровотечі, що привів до трагічної розв’язки.
Интересные факты о смехе (5 фото)

Рік 1692 в Танзанії запам’ятався справжньою епідемією сміху, що вразила величезна кількість людей. Відправною точкою поширення нестримного реготу стала село Кашаша, вірніше місцева школа та її учениці. Невпинний сміх, раптово вразила трьох дівчаток, швидко поширюючись, вражав школярок не тільки місцевого навчального закладу, але й чотирнадцяти навколишніх сіл. Тривалість «нездорового веселощів» могла досягати декількох діб. Епідемія почалася і раптово припинилася. Вона тривала 18 місяців. При цьому причини явища так і залишилися для всіх таємницею.
Интересные факты о смехе (5 фото)

Лоскіт, як відомо, може стати причиною нестримного веселощів. Однак власні зусилля практично завжди безуспішні. Причина криється в людському мозочку, завдяки якому мозок відрізняє «рідну» лоскіт від сторонньої. Винятки існують: розсмішити деяких людей може їх власну мову і його руху в області твердого неба ротової порожнини.

Дослідження групи продавців, проведені вченими західних країн, виявили у часто усміхнених на робочому місці людей не тільки якісні показники зміни характеру, але і зникнення захворювань, пов’язаних з психологічним перенапруженням.

У країні Висхідного Сонця вже давно успішно практикуються, в рамках туберкульозних лікарень, сеанси сміхотерапії.
Интересные факты о смехе (5 фото)

Американські астронавти, перш ніж стати такими, проходять серйозні відбір. Серед фізичних і моральних показників – наявність почуття гумору і вміння жартувати. Організовуються в США і групові заняття по гумору. Протягом десятка років подібні семінари є елементом обов’язкового навчання для представників вищого командного складу ВПС США і глав великих корпорацій.

Американець Тодд Гордон, на сьогоднішній момент, є володарем найдорожчої посмішки. Одна його посмішка обходиться рекламодавцям в 4 тис. доларів.
Интересные факты о смехе (5 фото)