11 цікавих фактів про Новий рік (8 фото)

0
706

Напередодні Нового року портал «billionnews.ru» вирішив дізнатися цікаві факти про улюблене свято дітей і дорослих.

Факт №1: Петро I наказав святкувати Новий рік 1 січня


20 грудня 1699 року російський імператор-новатор Петро I знову здивував росіян своїм новим указом. Цар наказав перенести початок року з 1 вересня на 1 січня. А щоб це було не просто календарною датою, у своєму указі наказав прикрашати будинки сосновими, ялиновими і ялівцевими гілками, вбиратися, стріляти з мушкетів і пускати ракети. А щоб співвітчизники зробили все правильно, організував у Гостинному дворі виставкові зразки новорічних прикрас. Спочатку нововведення приживалося з працею, але незабаром святкування Нового року 1 січня стало доброю традицією.

Факт №2: новорічна ялинка була 17 років під забороною
11 интересных фактов о Новом годе (8 фото)
Більшовики серед інших указів заборонили встановлювати у громадських місцях і будинках новорічну ялинку. У ній, а також прикрашала лісову красуню зірці, угледіли релігійний підтекст. У підсумку ялинка на довгих сімнадцять років потрапила в немилість. Найсміливіші потайки прикрашали новорічну пухнасту красуню. Але це було дуже небезпечно. За доносом за такий вчинок можна було вирушити в табори. Повернення новорічної ялинки відбулося у 1935 році після публікації в центральній газеті, що в святковій ялинці, загалом-то, немає нічого поганого. Повернули і зірку, правда, з шестикінечною її зробили п’ятикутної.

Факт №3: вірша «В лісі народилася ялиночка» виповнилося 113 років
Новорічному вірша Раїси Кудашевой «У лісі народилася ялинка» в цьому році виповнилося 110 років. Воно було опубліковано у дитячому журналі «Малятко» в 1903 році. Музику до слів в 1905 році написав композитор Леонід Бекман. З тих пір пісеньку співають на кожному новорічній виставі вже багато років.

Факт №4: Снігуронька спочатку була дочкою Діда Мороза
11 интересных фактов о Новом годе (8 фото)
Спочатку Дід Мороз був єдиним новорічним казковим персонажем. Але це лише до 1873 року, поки Олександр Островський не написав п’єсу «Снігуронька». Юна красуня спочатку стала дочкою діда Мороза, а потім його онукою. Як і з якої причини це сталося, зараз вже складно сказати. Незрозуміло й інше – чим Снігуронька не догодила радянської влади? Адже в роки репресій, з 1927 по 1937, цей казковий персонаж був під забороною. «Амністували» Снігуроньку в першій половині 1950-х. Це сталося завдяки Леву Кассилю і Сергію Михалкову, які були авторами сценаріїв для проведення головної ялинки країни – Кремлівської.

Факт №5: Сніговик «народився» у 19 столітті
11 интересных фактов о Новом годе (8 фото)
Інший відомий новорічний персонаж – Сніговик – з’явився в 19 столітті. Вже тоді він був схожий на сучасного – з трьох снігових куль, з відром на голові, носом-морквиною і мітлою.

Факт №6: 1 січня був робочим днем
До 1947 року 1 січня в Росії було звичайним робочим днем. Зміна в календар внесли за указом Президії Верховної Ради від 23 грудня 1947 року. Тому новий 1948 рік жителі СРСР вже зустрічали з можливістю відпочити від святкового веселощів.

Факт №7: Про кінофільмі “Іронія долі, або З легким паром
11 интересных фактов о Новом годе (8 фото)
Самий новорічний російський фільм знімали на три камери одночасно, що було нововведенням для радянського кінематографа. Цікаво, що невелика двокімнатна квартирка Жені Лукашина (Андрій Мягков), де розгортається основна дія стрічки, займала 600 квадратних метрів одного з павільйонів “Мосфільму”. Блискучий акторський склад фільму був сформований не відразу. На роль Наді запрошували Алісу Фрейндліх, Людмилу Гурченко, Світлану Немоляєву, Ларису Голубкіну, але ходять чутки, що Рязанова просто змусили знімати в головній ролі Барбару Брильську, інакше погрожували закрити фільм. Озвучувала польську актрису Валентина Тализіна. Яскравий образ Іполита Матвійовича не відразу дістався Юрію Яковлєву. Спочатку Рязанов в цій ролі хотів бачити Олега Басилашвілі, але він відмовився. Крилата фраза “О, тепленька пішла!” у відомому епізоді, коли Іполит варто в одязі під душем, народилася прямо на знімальному майданчику. Справа в тому, що, коли знімалася сцена, на “Мосфільмі” відключили гарячу воду, і коли Яковлєв стояв під душем, несподівано пішла тепла вода. Цей фільм дійсно вартий поваги і того, щоб з року в рік переглядати його в Новий рік, а це можна зробити навіть не виходячи з дому і не маючи телевізора, був би доступ в інтернет і проблема сама собою розв’язалася, адже Іронію долі і інші прекрасні новорічні комедії можна подивитися онлайн на сайті www.xochyfilm.ru/komedii/novogodnii-komedii.html

Факт №8: новорічне привітання лідера країни з’явилося в 1970 році
11 интересных фактов о Новом годе (8 фото)
До цього часу перед боєм курантів не було звичного сьогодні привітання першої особи держави. І коли воно з’явилося в 1970 році, на святкове було не дуже схоже. Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв, поздравлявший телеглядачів, дуже довго розповідав про підсумки п’ятирічки, будівництві комунізму і державних питаннях. Цікаво, що привітання, яке прозвучало в наступному році, було коротше.

Факт №9: дід Мороз став ветераном казкового праці
11 интересных фактов о Новом годе (8 фото)
У 2009 році Пенсійний фонд Росії вирішив привласнити Діда Мороза з Великого Устюга звання «Ветеран казкового праці». На повному серйозі співробітники вологодського відділення Пенсійного фонду запросили казкового героя для вручення йому посвідчення, яке дає право безкоштовного проїзду на оленях по всьому світу.

Факт №10: Дід Мороз пішов в гості в 1970-х
11 интересных фактов о Новом годе (8 фото)

Популярна традиція запрошувати Діда Мороза для домашнього привітання з’явилася в нашій країні в 1970-х роках. Раніше господар Нового року обдаровував подарунками і водив з дітворою хороводи тільки на виставах у Будинках культури, дитячих садах і школах.

Факт №11: папір з побажанням спалюють вже більше 60 років
Традиція спалювати записку з новорічним побажанням прийшла до нас з середини минулого століття. Однак вона популярна і сьогодні. Вважається, що якщо в останні хвилини року, що минає написати своє найзаповітніше бажання на папірці і встигнути її спалити під бій курантів, воно обов’язково здійсниться.