9 унікальних самопроголошених держав (9 фото)

0
341

Уявіть собі, що, рятуючись від бюрократичного свавілля або в ім’я створення «справедливої» держави з особливими правилами хтось заснував власний світ, відмінний від уже існуючих держав. В історії відомі реальні люди, яким вдалося в реальному житті створити власні «мікродержави», «микронации». Мікродержаву представляє з себе певний ділянку землі, населення якого проголошує себе незалежною і суверенною державою, але не визнається жодним світовим співтовариством та іншими державами. Причинами підстави для таких «мікронацій» можна назвати протест, розвиток туризму, а то й просто жарт чи задоволення. Статистичні дані вказують на існування більш 400 подібних мікродержави.

1. Республіка Молоссия
9 уникальных самопровозглашенных государств (9 фото)
Заснована Його Превосходительством Президентом Кевіном Бо в 1999 році, Молоссия складається з двох ділянок землі в Дейтоні, штат Невада, які займають близько 25 500 квадратних метрів (6,3 квадратних акрів). Але невеликий розмір цієї микронации не зупинив її мешканців завести власний поштовий сервіс, космічну програму і валюту. Офіційна валюта мікродержави — валора. Відповідно до позиції уряду Молосси, 1 валора еквівалентна 1/3 пачці печива «Pillsbury». Молоссия неофіційно має шматочком моря, що омиває узбережжя Мексики, протяжність якого 756 км (470 миль), а також чи не 129 545 квадратних кілометрів (50 000 квадратних миль) на планеті Нептун.

2. Республіка Конк, Республіка Раковини
9 уникальных самопровозглашенных государств (9 фото)
Республіка Раковини — віртуальне держава, засноване 23 квітня 1982 мером міста Кі-Уест Деннісом Уардлоу на архіпелазі Флорида-Кіс, США. Держава була створена як протест проти прикордонного патруля, встановленого владою США на шосе US1, що пов’язує архіпелаг з материком, для боротьби з наркотиками і нелегальними емігрантами. Влада міста Кі-Уест неодноразово скаржилися на цей патруль, що створює величезні пробки на магістралі, що заважає мандрівникам і туристам, але скарги залишалися без відповіді. Тоді мер міста Денніс Уардлоу оголосив архіпелаг незалежною республікою, аргументувавши це тим, що влада США влаштували аналог прикордонного пункту між ними і материком. Він і став першим президентом країни. Президент самопроголошеної держави заявив про вихід із США і оголосив війну Сполученим Штатам, символічно зламавши буханець черствого кубинського хліба про голову чоловіка у формі військово-морського флоту США. Влада США ніяк публічно не відреагували на ці події, але патруль був прибраний.

3. Острів Північної Галушки
9 уникальных самопровозглашенных государств (9 фото)
Літнім будинком мільярдера Діна Кеймена, який винайшов електро-самокат «Сегвей», є Острів Північної Галушки. Це невеликий шматочок землі біля узбережжя штату Коннектикут (8 кв. км). Граф Клецка, як любить називати себе Кеймен, навіть отримав від тодішнього президента Джорджа Буша-старшого «Пакт про ненапад на народ Північної Галушки». На острові є власна вітрова турбіна, сонячні батареї, вертолітний майданчик і копія Стоунхенджа (міні-Стоунхендж).

4. Республіка Соже
9 уникальных самопровозглашенных государств (9 фото)
Республіка Соже — віртуальне держава, розташована в північно-східній частині Франції, в департаменті Ду. Республіка складається з 11 муніципалітетів, столиця — Монбенуа. Підставою створення таємничої республіки стала жарт, але держава існує майже 70 років. Республіка має власні банкноти і видану французької поштовою службою поштову марку, присвячену республіці. За час свого існування Республіка Соже змінила чотирьох президентів, вихідців з одного сімейного клану. В даний час ця область є популярною пам’яткою для туристів, і багато хто з місцевих жителів продають квитки на вхід в республіку і офіційні марки.

5. Князівство Себорга
9 уникальных самопровозглашенных государств (9 фото)
У 1963 році громадяни італійської села Себорги стверджували, що оскільки їхня земля не була згадана ні одному документі під час об’єднання Італії в 1800-х роках, їх місце є незалежною зоною. У 1995 році громадяни Себорги проголосували за незалежність від Італії (304 голоси; 4 голоси — проти). Італія не визнала суверенітет князівства Себорги, тим не менше ця республіка є однією з найстаріших збережених мікронацій. Отже, князівство Себорга — це віртуальне держава, проголошена в 1963 році жителями однойменної села в італійському адміністративному регіоні Лігурія, неподалік від французького кордону. Зводить свою історію до реально існуючого феодального володіння, чиє входження до складу Італії, на думку прихильників незалежності, не було юридично зафіксовано.

6.Вільна республіка Либерленд
9 уникальных самопровозглашенных государств (9 фото)
Новітнє самопроголошену мікродержаву Либерландия було засновано у квітні 2015 року на короткому відрізку вільної нейтральній території спільного кордону між Хорватією і Сербією, на західному березі Дунаю. Засновником є Віт Єдлічка — лібертаріанський активіст. Площа микронации становить приблизно 7 кв. км (3 квадратних миль), яка зараз пуста, тому що туди дуже важко дістатися. Запропоновано скласти уряд у складі «від десяти до двадцяти членів». Для обрання буде використовуватися електронна система голосування. Економіка заснована навколо кріптовалюти і bitcoins. Мікродержаву отримало вже сотні тисяч заяв про надання громадянства.

7. Вільне місто Хрістіанія
9 уникальных самопровозглашенных государств (9 фото)
Хрістіанія (Вільне місто Хрістіанія) була заснована у 1971 році, коли група хіпі незаконно вселилася в занедбані військові казарми в Копенгагені, Данія. Це віртуальне, частково самокерована, неофіційне «держава в державі» є притулком для ліберально налаштованих скватерів, анархістів і хіпі. Населення з постійним завзяттям, але й з почуттям гумору, протистоїть спробам уряду ліквідувати Христианию. Наприклад, коли в 2002 році уряд критикувало неприкриту вуличну торгівлю канабісом і гашишем в Христіанії, продавці закамуфлювали свої стенди у військовому стилі. У 2004 році стенди були зруйновані самими ж мешканцями заради збереження незалежної Христіанії, що має свої власні правила і пишається колективізмом свого самостійного етносу. Околиці микронации відрізняються яскраво пофарбованими стінами будівель і відсутністю автомобілів, які заборонені також, як: злодійство, важкі наркотики і вогнепальну зброю.

8. Князівство Сіленд
9 уникальных самопровозглашенных государств (9 фото)
Приблизно в 10 км (7 км) від узбережжя Саффолк у Північному морі в Англії знаходиться маленький занедбаний ще з часів Другої світової війни морський форт, який височить на металевих платформах. Це і є Сіленд — віртуальне держава, проголошена в 1967 році британським відставним майором Педді Роєм Бейтсом. Іноді розглядається як невизнана держава з власним прапором, валютою та паспортами.

Після пожежі, причиною якої стало коротке замикання і який майже повністю знищив будівлі Силенда в 2006 році, князь Михайло намагався продати свою державу за 906 000 000 доларів. Не знайшовши покупців, уряд Силенда і сім’я Бейтс вирішили відремонтувати базу і зберегти її для себе і нащадків. В даний час ця країна має населення з чотирьох осіб і входить в Книгу Рекордів Гіннеса як найменша самопроголошену державу, яке має фізичну територію і має в своєму розпорядженні деякими юридичними підставами на міжнародне визнання.

9. Князівство Хатт-рівер
9 уникальных самопровозглашенных государств (9 фото)
Хатт-рівер — це найстаріше мікродержаву в Австралії, його заснував у 1970 році «Принц» Джордж Леонард Кеслі в знак протесту державним квотами на пшеничні ферми. Князівство, що займає 7500 гектарів землі на північ від Перта, відоме своєю різноманітністю польових квітів і великою кількістю варіацій офіційних монет. У 2004 році уряд Австралії початок компанію з визнання і реєстрації, в ході якої Князівство отримало податкові пільги на міжнародному ринку,але залишилося невизнаним як держава.