Чому саме ялинку прикрашають на Новий рік?

0
1215

Всі ми дивилися новорічні фільми про “Ялинки” і, напевно, багато хто з вас задаються питанням чому ялинки, адже промови про це прекрасному дереві в принципі не йде. Поясню одне, що ялинки стали символом Нового року в Росії і по всьому світу. А чому саме ялинка розповім далі.

Так, чому саме ялинка? Звичай наряджати ялинку був ввезений в Росію з Європи. Це сталося ще в 18 столітті, перша ялинка як і багато чого іншого (картопля, флот) була прикрашена в Росії ще за Петра I. Так вийшло, що люди з давніх часів вірили, що душа померлої людини переселяється в дерево. Душі можуть бути як добрі, так і злі. Саме тому прийнято прикрашати ялинку на Новий Рік, щоб задобрити духа.
Почему именно ёлку украшают на Новый год?

Так, все таки чому ж ялинка? Ялина залишається зеленою протягом усього року. Наші предки вірили, що дерева, які круглий рік залишаються зеленими це улюбленці Бога Сонця. Бог Сонця вважався головним Богом у багатьох культурах. Тому вибір зупинився на них.
Почему именно ёлку украшают на Новый год?

Як було сказано раніше, першим вирішив ввести звичай Петро I, але не прижився звичай майже на 100 років. Тільки в 1852 році в Росії з’явилася перша публічна ялинка. В СРСР спочатку ці дерева вважалися буржуазним атрибутом і були під забороною (важко повірити!). Але в 1935 році заборона була знята, а з 1949 року 1 січня було оголошено вихідним днем.

До речі, спочатку ялинки прикрашали різними фруктами та інше: яблуками, горіхами, печивом. Такі прикраса вперше з’явилися в Німеччині. Після цього вони набагато змінилися. У роки війни іграшки робили з вати та інших підручних матеріалів. Але потім їх стали виробляє як цілий новий ринок. Перша скляна ялинкова кулька була виготовлена в Тюрінгії (Саксонія) у 16 столітті. Там же вперше було налагоджено і серійне виробництво ялинкових іграшок. Зараз їх можна зустріти на будь-який смак і колір. Писк моди серед ялинкових іграшок сьогодні – яскраві кульки з склопластику. Їх асортимент з кожним роком розширюється. Пропонуються кулі дзеркальні, матові, «мармурові» і «засніжені» – різних кольорів. Незвичайні прикраси – дзеркальні мозаїки та прозорі фігурки: янголята, парасольки, туфельки