Грін-Бенк – зона мовчання в США (5 фото)

0
604

На північному сході США поселення Грін-Бенк, де під забороною знаходяться мобільні телефони, телебачення, Wi-Fi і навіть радіо, живуть люди, які страждають електромагнітної надчутливістю. Що являє собою це поселення, дивіться і читайте далі.

Грин-Бэнк - зона молчания в США (5 фото)

Грин-Бэнк - зона молчания в США (5 фото)

Грін-Бенк з населенням в 147 осіб розташований в національній зоні радіомовчання. Територія площею 33 тисячі квадратних кілометрів на захід від Вашингтона була відособлена в 1958 році Федеральним агентством зв’язку США, щоб створити умови для роботи наукових і військових телескопів. В зоні мовчання обмежена робота техніки, яка випромінює електромагнітні хвилі, а в самому Грін-Бэнке, де перебуває найбільший у світі радіотелескоп, її використання заборонено повністю. Місцеві жителі жартують, що назавжди застрягли в минулому. Тут заборонені навіть автомобілі з бензиновим двигуном, так як свічки запалювання створюють перешкоди. За дотриманням чистоти стежать співробітники обсерваторії, щодня патрулюють Грін-Бенк і околиці на спеціально обладнаному фургоні.
Грин-Бэнк - зона молчания в США (5 фото)

Крім військових об’єктів, в Грін-Бэнке розташований найбільший у світі параболічний радіотелескоп, запущений в 2000 році Національної радіоастрономічної обсерваторії США (місцеві жителі називають його «Велика штуковина»). Телескоп чутливий до будь-яких випромінювань, тому навіть мікрохвильова піч у їдальні наукового фонду Грін-Бэнка знаходиться в спеціальному приміщенні, поглинає електромагнітні хвилі.

Телескоп приймає радіосигнали, випромінювані галактиками і космічними тілами. Зібрані в Грін-Бэнке дані внесли вклад в ряд наукових відкриттів, зокрема, підтвердили гіпотезу про те, що Чумацький шлях розташований у сверхскоплении галактик Ланиакея діаметром 500 мільйонів світлових років.
Грин-Бэнк - зона молчания в США (5 фото)

Параметри телескопа:

Висота: 148 м
Вага: 8500 тонн
Діаметр дзеркала: 100 м
Площа дзеркала антени: 7 854 м2
Частотний діапазон: 0,1 — 116 ГГц

“Це місце дає мені можливість жити нормальним життям. Я можу виходити з дому, мені більше не треба ховатися в клітці Фарадея”
ДАЙАН ШУ, доктор біології.

Надчутливість

В останнє десятиліття «найтихіше місце в США» стало центром тяжіння людей, які страждають електромагнітної надчутливістю: у Грін-Бенк переселилися більше тридцяти осіб. Зареєстрований як мінімум один «змішаний» шлюб: фермер Тому Граймс одружився на дівчині на ім’я Моніка, яка залишила роботу у Флориді в пошуках притулку від технологій. Хворі електромагнітної надчутливістю стверджують, що випромінювання від електроприладів, бездротових і електричних мереж викликає у них біль, нудоту, прискорене серцебиття і інші побічні ефекти. Феномен відомий вже більше 15 років, але вчені не можуть виявити зв’язок цих симптомів з випромінюваннями, а Всесвітня організація охорони здоров’я і більшість країн не визнають електромагнітну чутливість хворобою. За даними опитувань, носіями хвороби вважають себе від 2% до 5% європейців і американців.

“Нам подобається, що люди тут не питають один у одного номер телефону, пароль від інтернету або ім’я в твіттері. На відміну від багатьох інших місць, в Грін-Бэнке люди знають, хто їх сусіди і як їх звуть. Тут ще збереглося спілкування між людьми”
ЛІНДА І ЧАРЛЬЗ РАМСДЕН, місцеві жителі.

Джерело