КАК ПРОЧИСТИТЬ ТРУБЫ

8-16-2018

Природа засмічень каналізації досить різноманітна, але серед основних причин можна виділити:

утворення жирових відкладень або конгломерацій в трубах, що є причиною зниження пропускної здатності;
попадання в систему нерозчинних частинок: залишків їжі, лушпиння від овочів, волосся або тканинних волокон від одягу і т. д.;
випадково потрапили в каналізацію великі предмети, здатні повністю перекрити рух стічних вод.
У разі виявлення проблеми, насамперед слід з’ясувати місце локалізації засмічення. В квартирі проблема може бути в одному з сантехнічних приладів або в загальному стояку, а в автономній системі може засмітитися також і магістраль, що відводить стічні води в септик або відстійник. Хочу порекомендувати почитати про https://www.krot-servis.com.ua/news/kak-prochistit-truby/

chistka-kanalizacii
Далі необхідно оцінити ступінь засмічення, яка легко перевіряється пропускною здатністю кожного приладу і труб. Якщо стічні води відводяться з раковини або ванни, то як правило, має місце місцевий засмічення каналізації і прочищати її слід саме в цій точці.

Але в тому випадку якщо вода стоїть у всіх сантехнічних приладах, то скоріше всього, засмітився стояк, а в приватному будинку це може бути і труба, що відводить стоки від будинку в відстійник.
Така проблема є досить поширеною для самопливних видів каналізації, особливо в тому випадку, якщо діаметр труб не відповідає необхідної пропускної здатності.

Тому власникам приватних будинків з автономною каналізацією потрібно прийняття превентивних заходів, наприклад, значно поліпшити роботу допоможе насос для каналізації, встановлення якого є обов’язковим для примусових систем. Але їх використання в самопливних каналізаційних системах здатне значно підвищити експлуатаційні можливості і до мінімуму звести проблеми пов’язані з виникненням засмічень.

Як і чим прочистити засмічення на каналізаційних трубах?
Звичайно, найбільш простим варіантом вирішення проблеми буде виклик сантехніка, але такий варіант не завжди можливий, так і впоратися з більшістю завдань під силу і домашньому майстрові. Головне – володіти декількома досить простими прийомами і, звичайно, мати під рукою необхідний інструмент.

Всі способи, з допомогою яких проводиться усунення засмічень каналізації можна розділити на кілька видів:

механічні;
хімічні;
гідродинамічні.
Вибір того чи іншого виду відбувається на підставі оцінки тяжкості засмічення або здібності власника впоратися із завданням, в деяких випадках має сенс застосувати кілька способів.
Як усунути засмічення з допомогою соди і оцту? Відео:

Варіанти механічної очистки каналізації
Таких способів існує декілька, і часто інтуїтивно вони використовуються по мірі складності їх виконання. Найбільш простим і доступним є використання окропу, який заливається в зливний отвір засміченого приладу.

Підвищити ефективність цього методу здатна звичайна харчова сода, іноді в компанії з оцтовим розчином.
Але слід враховувати, що такий метод допомагає впоратися в основному з засорами органічного походження, які під впливом гарячої води розм’якшуються, тим самим полегшуючи проходження стічних вод далі за маршрутом. Найбільш часто застосовується для усунення засмічень в сантехнічних приладах, особливо на кухні, але цілком ефективний і для магістральних труб, тільки в цьому випадку слід підготувати досить великий об’єм води.

prochistka-trub-sodoj
Нерідко проблема засмічення криється в сифонах, на які потрібно звернути увагу в першу чергу. У цьому випадку впоратися з проблемою досить просто:

спочатку слід перекрити доступ води до конкретного приладу;
розібрати сифон;
видалити з нього скупчилися забруднення і промити його з використанням лужних засобів;
поставити на місце, підключити воду і перевірити надійність з’єднання.
Для багатьох людей, першим рішенням питання, що робити якщо забилася каналізація, є використання вантуза, за допомогою якого створюються міні-гідроудари, що впливають на засмічення і проштовхують його далі по системі. Може комбінуватися одночасно з очищенням труб за допомогою окропу.

Принцип роботи цим простим інструментом досить легкий, але для досягнення мети слід дотримувати деякі правила:

спочатку набирається вода до рівня верху або трохи вище гумової чаші вантуза;
далі треба до зливного отвору максимально щільно прикласти гумовий чашу;
натискаючи з додатком достатнього зусилля, слід робити ритмічні видавлювання води в зливний отвір, метою якого є проштовхування засмічення до більш широкого або вільного місця в трубі;
після закінчення роботи слід виконати різке висмикування вантуза, в результаті якого, потік води повинен спрямуватися в каналізацію, але якщо цього не сталося, то значить, що даний спосіб виявився неефективним і потрібно використовувати інші методи.