Львів – великий науково-освітний і культурний центр всієї України

11-18-2020

Розташоване в Західній Україні місто Львів є великим науково-освітнім і культурним центром всієї країни. Це одне з найкрасивіших українських міст, яке люблять відвідувати туристи багатьох європейських країн. Львів заснував князь Данила Галицький, а сталося це ще в 13-му столітті. Незважаючи на такий поважний вік і безліч пережитих ним історичних подій, включаючи і роки ВВВ, місту вдалося зберегти свій історичний центр, який включений до списку Юнеско.

А дістатися сюди туристам допомагає залізна дорога, прокладена ще в 1861-му році. Щодня станція Львів-Пасажирський обслуговує близько 40 поїздів – https://poizdato.net/rozklad-po-stantsii/lviv/, що прямують за різними напрямками. Більшість поїздів, які містить розклад цієї станції, йдуть до Києва. Це і прямі поїзди і потяги, що роблять у Львові зупинку. До Києва ходить і поїзд далекого прямування «Львів», який має підвищений рівень комфорту. Тут проходять ще кілька фірмових поїздів: «Хаджибей» (Ужгород – Одеса) дозволяє дістатися за маршрутом Львів-Тернопіль, а поїзд «Прикарпаття» (Київ – Івано-Франківськ) – за маршрутом Львів – Івано-Франківськ.

Найцікавішою пам’яткою Львова по праву вважається його історичний центр – Старе місто. Він охоплює 120 га і знаходиться в низині між пагорбами. У нього входить Замчище – замкова гора, на якій і було спочатку закладено місто, а також собор св. Юра, розташований на найближчому пагорбі.

А ось ядром Старого міста вважається площа Старий Ринок, від якої відходять 8 вулиць. Саме її найчастіше відвідують туристи. Колись тут кипіла торгівля і проживали переважно купці різних національностей. І, хоча будинки їм будували відомі російські архітектори, в облику багатьох будівель відбився смак господарів. Це невеликі різнокольорові будівлі, виконані в стилі ренесанс.

Посеред площі височіє міська ратуша. Її висота становить 65 м, і це найвища споруда даного типу в Україні. Також на площі розташовані аптечний та історичний музеї, музей меблів, палац Корнякта, які можна відвідати під час прогулянки Старим Ринком.

У Старому місті також багато культових споруд різних конфесій. Один з найкрасивіших львівських храмів – архикафедральний собор св. Юра, розташований на високому пагорбі, і ніби парящий над містом. Будівля греко-католицького собору побудована в стилі рококо. А в його підземеллях знаходяться усипальниці відомих священнослужителів.

Багато будівель Львова, а особливо їх підземелля, за свою багатовікову історію обросли таємницями і легендами. Їх розповідають туристам досвідчені екскурсоводи, які з радістю зустрічають нових гостей.