Цікаві факти про Челябінську (9 фото)

0
150

Роком заснування Челябінська прийнято вважати 1736. Під час Оренбурзької експедиції татарин, Кутлу-Мухамед Тевкелев, побудував сторожову фортеця на перехресті кількох доріг для забезпечення безпеки. Раніше вважалося, що той, хто тримає під контролем дороги є господарем цієї землі. Генерал-майор Кутлу-Мухамед не тільки успішно брав участь у придушенні повстань башкіров в 1735-1740 років, але і був російським дипломатом.
Интересные факты о Челябинске (9 фото)

Лісовий бор в центрі мільйонника. У центральній частині Челябінська розкинувся повноцінний ліс, що складається з реліктових сосен. Лісовий масив розташувався недалеко від центральної площі міста, а його площа склала близько 12 кв. кілометрів. На території міського лісу завжди відкрито Парк культури і відпочинку ім. Гагаріна.
Интересные факты о Челябинске (9 фото)

Урал чи Сибір? Мало хто знає, але Челябінськ розташовується на кордоні Уралу і Сибіру, на березі річки Міас. Своєрідним поділом служить Ленінградський міст. Виходить, що мешканці західної частини – уральці, а східної – сибіряки. Фактично, здебільшого челябінцям кілька разів на день доводиться долати маршрут від Уралу до Сибіру і назад.
Интересные факты о Челябинске (9 фото)

Під час російсько-японської війни госпіталі розгорталися в житлових будинках челябінців. Один з них розташувався у аристократа Сапіги-Ольшевського. Пан Ольшевський побачив, що один з офіцерів отримав важке поранення, і щоб підтримати хворого він постійно з ним розмовляв. Військовий раптово помер, але до цього передав аристократу 30 насіння модрини даурської. Поранений офіцер пояснив Ольшевського, що хотів посадити насіння у себе вдома в пам’ять про загиблих російських воїнів під час російсько-японської битви. Аристократ виконав останнє бажання офіцера і посадив насіння в своєму саду. В даний час, вже виросли дерева стали пам’ятником на півдні Уралу бійцям, які загинули під час російсько-японської битви.
Интересные факты о Челябинске (9 фото)

Челябінськ – Кагановичград. У 1936 році місто хотіли назвати за прізвищем міністра Кагановича Лазаря. У той час нарком хотів їхати з візитом до Челябінська, і щоб задобрити його челябінські чиновники хотіли перейменувати місто. Послали лист Сталіну, але він коротко відповів: “Проти”.
15 лютого 2013 року над челябінському вибухнув метеорит. Дана новина миттєво розлетілася по всьому світу. Телефонний зв’язок була обрізана, багато жителів міста не могли зв’язатися з близькими, місто на деякий час охопила паніка. Небесне тіло завдало нищівного удару по місту: у багатьох будинках від нищівного удару вилетіли шибки і звалилися стіни, в інших будівлях обвалювалися стелі. Більше тисячі городян були поранені осколками скла.
Интересные факты о Челябинске (9 фото)

Герб Челябінська. На першому гербі міста красувалося зображення вогневої куниці. Хижий звір вважався символом розвиненого на Уралі хутрового промислу. Зараз на гербі Челябінська красується верблюд. Чому саме ця тварина, яке відношення він має до міста? Золотий верблюд став нагадуємо про проходив раніше по Уральських горах торговому шляху. Фон герба виконаний у вигляді стіни, срібного кольору, що означає чистоту помислів і захист.
Интересные факты о Челябинске (9 фото)

Сталін в челябінській в’язниці. До революції Йосип Віссаріонович будучи ще звичайним грузинським революціонером кілька днів провів у в’язниці, після відправився по етапу в Сибір. Найімовірніше, саме з цієї причини вождь пролетаріату більше не відвідував місто. Зараз на тому цьому місці, в центрі міста, знаходиться Законодавчі збори.
Интересные факты о Челябинске (9 фото)

З прогнозом погоди у челябінців немає проблеми, адже зовсім недавно у них з’явився цегла провісник. Його підвісили на мотузочці на одній з центральних вулиць міста. Тепер жителям Челябінська не потрібні метеорологи, адже звичайний цегла чудово справляється з отриманим завданням.
Интересные факты о Челябинске (9 фото)

Якщо ж вас здивували наші факти і ви замислюєтеся переїхати в цей дивовижний, мальовничий і добрий місто, то знадобитися квартира, а найкращим сервісом по підборі квартири в Челябінську можна з упевненістю назвати http://kvartira174.com/property-type/1-room/