Найменші тварини в своєму вигляді (10 фото)

0
403

Ми вирішили зібрати нову добірку, на цей раз з самими маленькими представника царства тварин. І, знаєте, серед них теж є ті, які можуть вас по-справжньому здивувати.

1. Найменший кінь.

Кінь на прізвисько «Дюймовочка» — офіційно найменша у світі конячка за версією Книги рекордів Гіннесса, чий зріст складає всього лише 44,5 сантиметрів, а важить вона 26 кілограмів. Народилася тварина в 2001 році в Сант Луїсі штату Муссурі, США. Звання рекордсмена отримала в 2006 році. Дюймовочка бере участь в турне по Америці — відвідує дитсадки, лікарні і школи. Як справжня зірка, все своє майно возить з собою — у неї спальня і автомобіль.

2. Найменша собака.
Самые маленькие животные в своём виде (10 фото)
Крихітна чихуахуа на прізвисько Диво Міллі (Miracle Milly) увійшла в Книгу рекордів Гіннеса як найменша собака на планеті. Принаймні, по зростанню, який становить 9,65 сантиметри. У висоту Міллі не більше стандартної консервної банки. Але господарям від цього не легше, навпаки, догляд за такою дитиною пов’язаний з деякими проблемами. Часто їх улюблениця просто губиться в траві під час прогулянки. Міллі вже доросла, але важить вона всього 400 грамів і часто показує язик, коли її фотографують. «Міллі чудово вміє позувати на камеру», — з гордістю кажуть власники тварини.

3. Найменша корова
Самые маленькие животные в своём виде (10 фото)
21 червня 2014 року офіційні представники Книги рекордів Гіннеса визнали шестирічну корову по імені Маникьям (Manikyam) найменшою (низькорослої) коровою в світі. Своїм ростом усього 61.1 див. Маникьям побила попередній рекорд в 69.07 див. найменша в світі корова живе в невеликому містечку під назвою Атоли (Atholi) в Кералі — південному індійському штаті. Її власник фермер і еколог ростить Маникьям з самого її народження. Незважаючи на те, що Маникьям годували так само, як і всіх інших корів на фермі вона залишилася зовсім маленькою. Власник майже відразу зрозумів її унікальність і став більш уважним до особливої корові. За словами фермера мініатюрна корова стала членом його сім’ї. Вона відгукується на своє ім’я, дуже розумна і ласкава. У місті Атоле Маникьям стала знаменитістю, її всі хочуть пригостити і сфотографувати. У книзі рекордів Гинееса не зазначено до якої породи корів відноситься найменша корова в світі Маникьям, але на вигляд вона дуже схожа на корову породи Вечур.

4. Найменший ведмідь.
Самые маленькие животные в своём виде (10 фото)
Цікаво, що в світі всього 8 видів ведмедів, і найменший з них — це Малайський ведмідь або Бируанг. Їх можна зустріти на досить великій території від південного Китаю до східної Індії та Індонезії. Середній зріст самця Малайського ведмедя (вони трохи вище самок) приблизно 1,3 метра в довжину, важать Бируанги близько 70 кг. Завдяки своїй компактності і невеликій вазі, вивернутим всередину лапах і довгим пазурах Малайські ведмеді легко переміщуються по деревах і часто відпочивають на гілках. Бируанги ще відмінно лазять по скелях. Серед інших видів ведмедів Малайські відрізняються комічно довгим язиком, його довжина досягає чверті довжини ведмедя. Довгий язик потрібен Бируангам для витягання меду з вуликів і видобутку комах з глибоких ущелин в деревах.

5. Найменша мавпа.
Самые маленькие животные в своём виде (10 фото)
Самою маленькою мавпочкою у світі є Карликова мавпа або Карликова игрунка. Її офіційна назва — Cebuella pygmaea. Розміри маляток коливаються в межах 11 — 15 см, тому в народі їх ще називають «пальчикові мавпочки». Вони дійсно не набагато більше пальця людини. Характерними рисами від інших мавп є чорні кільця на хвості й особливі знаки на мордочці – білі смуги у вигляді вусів і на переніссі. Довжина хвоста перевищує довжину тіла мавпи і дорівнює 17,2 – 22,9 див. Зовнішніх особливостей між різностатевими тваринами немає, хіба що самки трохи крупніше.

6. Найменша кішка.
Самые маленькие животные в своём виде (10 фото)
Кішка на прізвисько «Ліліпут» поставила новий рекорд 19 липня 2013 року. Її висота від підлоги до плечей складає всього 13,34 див. Живе Ліліпут у місті Напа, Каліфорнія, США.

7. Сама маленька черепаха.
Самые маленькие животные в своём виде (10 фото)
Пенсильванская черепаха — дуже цікава рептилія. Вона виростає у довжину всього до 10-12 див. Живе ця дівчинка в східній частині Америки, і живе в озерах і річках, воліє дрібні затоки з пишною рослинністю і проточною водою. Її «броньовані дах» має досконалий пристрій – панцир Kinosternon subrubrum рухливий. Голова бурого кольору, вкрита жовтими лініями і плямами неправильної форми, лапи і хвіст тьмяно-бурого кольору.

8. Найменша акула.
Самые маленькие животные в своём виде (10 фото)
Одним з наймолодших видів акул є Карликова колючий акулка, що мешкає в теплих прибережних водах Південної Африки. Окрім своїх розмірів (протягом життя особина доростає до 25 см) цікава ще й тим, що єдина з усіх видів має шип тільки перед першим спинним плавцем. Незважаючи на крихітне тільце, це підступний хижак, що полює на кальмарів, ракоподібних і хребетних риб, нерідко перевищують його довжину. Однак, зустрітися з нею вам навряд чи вдасться, ці акули живуть на глибині від 200 до 1200 метрів.

9. Самий маленький олень.
Самые маленькие животные в своём виде (10 фото)
На перший погляд, Пуду зовсім не схожий на оленя — великого, статного і благородного. Ще б! Адже це тварина виростає всього на 80-90 см в довжину і на 30-35 см у висоту. Маса Пуду коливається від 7 до 11 кг. Сьогодні Пуду — дуже редий вид оленів і занесений в Міжнародну Червону книгу. Їх можна зустріти тільки відвідавши острів Чилос або південь Чилі, а раніше цим звіром могли милуватися жителі Еквадору, Колумбії, Аргентини, Перу…

10. Найменший бегемот.
Самые маленькие животные в своём виде (10 фото)
Найменший бегемот у світі живе тільки в Ліберії, Сьєрра-Леоне і Кот-Д’івуар. Це Карликовий бегемот, або ліберійський карликовий бегемот. Місцеві жителі називають їх — нигбве або мве-мве. Дорослі особини цього виду досягають 83 см висоти у плечах, 177 см в довжину і важать від 180 до 275 кг, в той час як особини виду звичайного бегемота (Гіпопотам) можуть досягати ваги 4500 кг. В природних умовах карликовий гіпопотам знаходиться під загрозою знищення, це пов’язано з постійною вирубкою лісів і зменшенням площ їх місць проживання, не малу роль у скороченні популяції зіграла громадянська війна. Сучасна популяція в природних умовах не перевищує 1000 особин. У зоопарках їх чисельність значно більше ніж в дикій природі, в неволі ці тварини добре розмножуються, що є великим плюсом.
Джерело