Перший похід в гори. Що потрібно знати?

5-18-2017

Гірський туризм – це один з популярних способів активно провести відпустку. Мальовничі краєвиди і дика природа манять своєю величчю і відсутністю міської суєти. Проте для недосвідчених туристів це може виявитися непростим завданням або зовсім обернутися трагедією. Хочу запропонувати Вам піти vsevgory

Дуже часто, недооцінивши свої можливості, початківці туристи вибирають занадто складні маршрути або йдуть в гори поодинці. Недолік знань, уяви і необдумані рішення призводять до тяжких наслідків, в результаті люди починають у всьому звинувачувати природу, хоча самі є причиною своїх нещасть.

5 частих помилок, що здійснюються початківцями туристами у горах:

Похід в гори поодинці

Ні в якому разі не робіть цю помилку. Якщо ви йдете в гори в перший раз, ви не знаєте свої сили, специфіку гірського маршруту, гірські стежки і самі не можете планувати маршрут. Люди дуже часто покладаються на відгуки, отриману від інших мандрівників або своїх друзів, розповіді яких обов’язково повинні збігатися з реальністю.

Початківці туристи не звіряють отримані дані з картою і не читають путівники, містять багато корисної і застережливої інформації про обраної для походу місцевості.

Перший похід в гори повинен проходити під наглядом професіонала, який навчить вас техніці безпеки і здатності приймати правильні рішення у небезпечних ситуаціях. До того ж, не забувайте, що вирушаючи в гори без групи, ви ризикуєте залишитися без допомоги в самий невідповідний момент.

У горах немає зв’язку із зовнішнім світом за винятком кемпінгів і деяких піднесених місць.

Якщо ви все-таки вирішили покластися на власні сили і відправитися в гори без групи, то не забудьте повідомити родичам про свій маршрут, щоб вони знали, де вас шукати.

Недолік інформації про маршрут

Перед виходом в гори ви повинні зібрати наступну інформацію:

• Довжина туристичного маршруту і яку відстань ви пройдете за один день;

• Найближчі кемпінги і стоянки туристів, місця, де можна сховатися від негоди;

• Запасний маршрут, можливість скоротити шлях, або повернутися назад;

• Останні дані про маршрут, погодні умови.

Непридатна для походів взуття

Від належної взуття залежить не тільки комфорт під час походу, але і здоров’я туриста, а в деяких випадках навіть життя. Багато туристів вибирають для треккинга звичайні кросівки або зовсім легке взуття, посилаючись на теплу погоду. Погодні умови в горах дуже непостійні і можуть змінюватися з хвилини на хвилину.

Хороша, перевірена взуття – це одна з найважливіших речей в гірському поході. Взуття має бути зручним, заздалегідь втоптаним, міцною, з товстою підошвою і водонепроникною. Для цих цілей відмінно підійдуть трекінгові черевики або армійські «берці». На час привалу або переходу по рівній поверхні можна взяти легкі кросівки або шльопанці.

Недостатня екіпірування

Збираючись в гори, обов’язково візьміть теплий одяг, так як до вечора температура сильно впаде. У вас повинен бути спальний комплект, теплий светр, штани, дощовик, запасні шкарпетки, рукавички та шапка. Додаткові речі складаються в рюкзак. Також не забудьте взяти сонцезахисні окуляри, крем від засмаги, панаму з широкими полями для голови.

Ваш рюкзак повинен бути містким, не менше 80 літрів, з високою спинкою. Також килимок, який ви будете стелити під спальник, хоба (на якій будете сидіти під час привалу), ліхтарик, ніж, сірники, поліетиленові пакети, мотузка, аптечка і запас їжі, книга.

Неготовність до важких умов переходу

Туристи, які раніше ніколи не були в горах, погано уявляють собі, з чим їм доведеться зіткнутися. Заздалегідь варто морально підготувати себе до важких умов і фізичним навантаженням. Добре буде, якщо ви займетеся своєю фізичною підготовкою за кілька місяців до походу в гори.

Будьте готові до того, що в перші дні у вас будуть боліти ноги і спина від незвичної ваги рюкзака. В поході вам доведеться зіткнутися з великою кількістю комах, брудом, відсутністю душа і комфортної ліжку. Вся їжа готується на вогнищі, у вас з’явиться безліч подряпин та укусів.