Цікаві факти про рибалку (9 фото)

0
730

Люди займалися рибальством ще з незапам’ятних часів. Можна сказати, що це у нас в крові (або, швидше, в генах). З риболовлею пов’язано безліч цікавих та неймовірних історій. Деякими з них ми будемо раді поділитися з вами в цій статті.

Фінський бренд Rapala, повинен дякувати свій успіх на ринку риболовецьких приманок Мерилін Монро і щасливій випадковості. Розмістивши рекламну статтю в журналі Life 1962 року, фінам невимовно пощастило, адже цей номер журналу був присвячений Мерилін Монро. Не так давно померла Мерилін, зробила цей випуск Life самим продаваним в його історії. Буквально в найближчий місяць, Rapala отримали понад 2 000 000 замовлень. З урахуванням того, офіс у США складався з 2 чоловік, це був небувалий стрибок.

У деяких африканських країнах на рибалку ходять з лопатою, щоб відкопати в грязі рибу під назвою протоптер. Вона в посуху глибоко заривається в мул, який, навіть висихаючи, зберігає рибі життя. Часто, рибу знову закопують, але вже біля свого будинку, щоб відкопати тоді, коли вона знадобиться.
Интересные факты о рыбалке (9 фото)

Ще один оригінальний спосіб лову риби – за допомогою бакланів. Популярний у свій час в Японії і Китаї спосіб лову полягало в блокуванні проковтування птахом улову, за допомогою спеціального нашийника.
Интересные факты о рыбалке (9 фото)

Жителі Нової Гвінеї не менш оригінальні – там часто ловлять рибу, використовуючи павутину.
Интересные факты о рыбалке (9 фото)

У зв’язку з неможливістю постійно бути на риболовлю, рибалки часто нудьгують в періоди міжсезоння. Для цього, винахідливі розробники створили вже цілу категорію, яку можна охарактеризувати, як ігри про риболовлю. І вони користуються досить великим попитом. Відмінна можливість не втрачати вправність!
Интересные факты о рыбалке (9 фото)

Самий тривалий процес виведення риби належить новозеландцеві Дональду Хітлі, що витратив на протистояння з чорним марлином біля берегів Північного острова 32 години і 5 хвилин. На жаль, фінал був сумним і риба, після 80-кілометровго «марш-запливу» разом з катером рибалки, порвала лісі і пішла.
Интересные факты о рыбалке (9 фото)

Морських черепах біля берегів Мозамбіку і Мадагаскару часто ловлять за допомогою прив’язаних на волосінь риб-прилипал, присасывающихся до панцира черепахи і виступають у ролі «кріплення», для успішного підйому.
Интересные факты о рыбалке (9 фото)

У 1983-му році в Каліфорнії був спійманий осетер вагою 212,28 кілограма. Ця риба вважається найбільшою прісноводною рибою з коли-небудь спійманих.
Интересные факты о рыбалке (9 фото)
І, до речі, коли заходить мова про лові такого трофейного хижака, практично завжди згадують про такому способі лову, як джеркі-бейт. Ці досить великі приманки розраховані на ловлю виключно великої щуки. «Трійки», «П’ятірки», і навіть «Сімки» далеко не межа для даного способу лову. А все завдяки розміру використовуваних приманок – джеркі-бейты вагою 100-150 грамів – цілком звичне явище!

Як вибрати спінінг для риболовлі на джеркі-бейты?
Природно, подібні розміри принад не могли не позначитися на характеристиках снастей, використовуваних для такої риболовлі. Для того, щоб з успіхом ловити на джеркі-бейты без ризику поломки снасті, слід підібрати відповідне вудилище http://kiwi-market.ru/catalog/spinningi/djerovir/. Відрізняється воно цілим рядом характеристик, що роблять його вкрай специфічним і непридатним ні для одного способу лову (ну, хіба що, крім троллінгу):
– Довжина вудилища для лову на джеркі-бейты досить мінімальна. Найбільш ходові моделі таких «палиць» мають довжину 1.8-2.1 метра. Вся справа в тому, що тільки така снасть в змозі правильно анімувати важку об’ємну приманку.
– Тест джерковых спінінгів воістину величезний і може становити 150-200 грамів. Цього цілком достатньо,щоб працювати з потужною та важкою приманкою без ризику пошкодження спінінга.
– Враховуючи те, якими є довжина і тест вудилища, не зайвим буде сказати і про його устрій. Всі вудилища даного класу є надшвидкими, «злими» палицями. При виконанні ривковой проводки такі вудилища не провалюються і дозволяють чудово контролювати роботу приманки у всіх її стадіях – як при активному, так і в пасивній фазі.
– Пропускні кільця. Основних характеристик – дві: по-перше, вони повинні забезпечувати можливість застосування плетених шнурів будь-яких діаметрів і конфігурацій, а по-друге, рівномірно розподіляти навантаження вздовж бланка під час виведення та роботи з приманкою.
– Рукоять спінінга. Вона повинна забезпечувати зручний хват і можливість роботи в будь-яких умовах. Абсолютна більшість спінінгів для лову на джеркі-бейты призначене для експлуатації з мультипликаторной котушкою, про що говорить «курок» на катушкодержателе. Саме з цієї причини такі спінінги слід комплектувати підходящої котушкою.
Перед тим, як купити спінінг для джерковой лову, визначитеся з умовами, в яких буде проводиться ловля, а також за розміром і вагою приманок. З урахуванням вищеописаних особливостей, підбір відповідного вудлища стає дуже простим і зручним!

А ось найбільша видобуток, спіймана на вудку важила 1208 кілограм і це була біла акула. 5-метрова хижачка, спіймана біля берегів Південної Австралії в 1959-му році.
Интересные факты о рыбалке (9 фото)

У 1984-му році був зафіксований найдальший закидання снасті. Рекорд закидання 30-грамової снасті на 175 метрів встановив Вальтер Куммероу.
Интересные факты о рыбалке (9 фото)