Цікаві фаткы про ВДНГ (7 фото)

0
287

Те, як швидко знайшов нове життя завод Манометр aka Artplay і який галас піднявся навколо ідеї перевести Червоний Жовтень в приватний сектор, показує, наскільки Москва потребує подібних творчо орієнтованих ділових подвір’ях. А адже не новина, що потенційних кластерних територій в Москві достатньо. Амбизиозный сталінський проект, відомий як ВДНГ. Чим же славен ВДНГ і чому це те, що так потрібно столиці?

Монументальний пам’ятник радянської епохи з’явився в 1939 році, коли країна готувалася до Всесоюзній Сільськогосподарській Виставці. «Головна виставка країни», на яку повинно було з’їхатися більше 3,5 мільйонів радянських ударників, вимагала не менш грандіозного споруди. В результаті звели цілий виставковий містечко площею 136 гектарів, всіяний 250 павільйонами, парками, ставками, фонтанами, дивним кафе у ВДНГ.Так народився комплекс ВДНГ, нині ВВЦ.

Виставковий комплекс сформувався на периферії міста. Протягом 5 років витісняли локальний циганський табір і зачищали природне середовище: вирубували ліс, заливали болота бетоном. І незабаром на тому ж місці зацвіли пальми, заспівали заморські птиці. Комплекс вийшов гігантським, за що і був прозваний «державою в державі». Легенда свідчить, ніби до виставкового центру навіть була підведена додаткова гілка метро «Бескудниковская», призначена тільки для транспортування експонатів.
Интересные фаткы о ВДНХ (7 фото)

Спочатку стояло завдання в найкоротші терміни побудувати павільйони і похвалитися перед зарубіжними гостями, тому план освоєння ВСХВ виконувався стихійно: на видовий і сортовий склад рослин скоро перестали звертати увагу – висаджували все підряд, аби швидко зростало. З тропічного оазису комплекс перетворився в непрохідний ліс.
Интересные фаткы о ВДНХ (7 фото)

Але варто було розчистити алеї і павільйони від кущів і дерев, як відкрилася найбільша таємниця і загадка ВСХВ. Планування комплексу – містичний символ, залишений у спадок головним архітектором проекту В’ячеславом Костянтиновичем Олторжевским. Указ про «масштабному проекті» зодчий сприйняв буквально і задумав спорудити центр Всесвіту. І треба сказати, ідея вдалася. На генеральному плані первісної ВСХВ явно проглядає православний хрест. Самий центр хреста – площа Механізації, вона ж сонячна система в мініатюрі, навколо якої зосереджені дев’ять планет – виставкових павільйонів. Архітектор продумав все до дрібниць: павільйони точнісінько нагадують Сатурн з кільцями або Землю з Місяцем. Символізувати Сонце повинен був пам’ятник Леніну.
Интересные фаткы о ВДНХ (7 фото)

«Сонячну систему» Олторжевский уклав в восьмикутник, у християнській вірі символізує віднайдення райського блаженства. Таку ортодоксальну аналогію, на жаль, вловили у вищестоящих інстанціях, тому головного архітектора заслали в табір за Полярне коло, не давши завершити проект. Позбувшись від релігійного фанатика, Оргкомітет кинувся в іншу крайність. Новим головним архітектором ВСХВ призначили войовничого атеїста, підривника храму Христа Спасителя Лазаря Кагановича.
Интересные фаткы о ВДНХ (7 фото)

Интересные фаткы о ВДНХ (7 фото)

Але примітно, що «заклинання», яке Олторжевский все ж встиг накласти на ВДНГ, зробило свою справу. Так, під час Великої Вітчизняної Війни на територію комплексу не впала жодна бомба!
Интересные фаткы о ВДНХ (7 фото)