Цікаве про нашому організмі – печінка (5 фото)

0
885

Вважаю, що цікавіше, ніж людський організм – нам людям, іншого не може бути, саме тому вирішив розпочати серію статей про цікаві факти про нашому організмі. Почнемо, мабуть, з печінки. Медики називають печінка головною залозою в організмі людини. Що ще приховує загадковий орган? Дізнаємося далі.

З середньовіччя у XXI століття
Відомий лікар і вчений Авіценна стверджував, що саме від неї залежить здоров’я всього організму. Жителі стародавньої Греції при раптових спалахах туги говорили «камінь на печінки». Дослідження сучасних вчених підтверджують: протягом 60 секунд в печінці відбувається близько 20 мільйонів різних реакцій.

Вся справа в розмірі?
По масі і об’єму печінка перевершує тільки шкірний покрив. Його вага 11 кг, при цьому печінка в середньому важить 1,5 кг. Головний мозок людини поступається їй зовсім небагато. Його маса – 1200-1300 гр.
Интересное о нашем организме - печень (5 фото)

Фабрика по забезпеченню життєдіяльності
Примітний факт – печінка виконує 500 функцій, без яких людина не може існувати. Завдяки будові, що нагадує губку, вона очищає організм від отрут і токсинів, знижуючи їх негативні властивості. Також печінка бере участь у процесі травлення, виробляючи жовч, яка розщеплює жири і допомагає засвоюватися вітамінів. Вона відповідальна за синтез життєво важливих речовин і боротьбу з інфекціями.
Интересное о нашем организме - печень (5 фото)

Фільтр крові
У зв’язку з анатомічним положенням печінка щохвилини пропускає через себе 1,4 літра крові і виробляє елементи, що відповідають за її згортання. У ній зберігається близько 10% від загального об’єму крові. Цей резерв використовується при крововтратах, а потім формується знову.
Интересное о нашем организме - печень (5 фото)

Здатність до відновлення
Печінка володіє унікальною здатністю до регенерації. Якщо при певних обставинах частина органу видаляється, поступово він відновлює початковий розмір. Ця особливість дає можливість трансплантації залози від однієї людини до іншої. Крім того, для якнайшвидшого відновлення можна використовувати лікарські препарати. Essentiale є джерелом есенціальних фосфоліпідів для відновлення клітин печінки, не забувайте проконсультуватися з лікарем.

Джерело енергії
Печінка відіграє важливу роль в обміні вуглеводів. У ній зберігається необхідна кількість глікогену – речовини, що утворюється в результаті розщеплення їжі. В стресових ситуаціях, коли організм втрачає енергію, глікоген перетворюється на глюкозу і надходить у кров. Ця реакція запобігає гіпоглікемічну кому.
На даний момент виділяють близько півсотні захворювань печінки об’єднаних однією характерною рисою – на ранніх стадіях розвитку патології симптоми відсутні.
Интересное о нашем организме - печень (5 фото)

Важкість у правому боці
Основний ознака порушення функцій печінки – відчуття тяжкості в правому підребер’ї. Це обумовлено розтягуванням капсули органу. Больових рецепторів в ньому немає, і всі аномальні процеси супроводжуються не гостро вираженою ниючим болем і почуттям «вантажу» в цій області.
Найближчий від печінки орган жовчний міхур. Вони розташовані так близько один від одного, що зазнають патологічних процесів одночасно. Щороку по всьому світі проводиться близько 8 тисяч операцій з пересадки печінки. Черга пацієнтів, які очікують трансплантації постійно збільшується. Повноцінне харчування і правильний спосіб життя знижують ризик захворювань життєво важливого органу.