ЯК ВІДПОЧИТИ ДЕШЕВО І НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ОБМАНУ

6-5-2018

Болгарія ще не увійшла в Шенген, але це питання часу. Коли це станеться, посилиться прийом документів на ВНЖ і ПМЖ, на все зростуть ціни. Як із цим впораються болгари — загадка, адже, за даними Eurostat, 40,4% живе за межею бідності.
При цьому, крім болгарської візи, в країну можна в’їхати і шенгенською, правда дні перебування не зараховуються. Тобто, якщо вам дано 90 днів перебування на території шенгену, і 10 з них ви провели в Болгарії — у вашому розпорядженні як 90 днів. Рекомендую вибрати образование за границей

ЖИТЛО
У Болгарії недороге житло. Але не поспішайте з покупкою — знімати зручніше і безпечніше. Двох чи трьох-кімнатна квартира з ремонтом в новому будинку обійдеться в 400-600 лев (≈16 000-24 000 руб. на місяць. Головне, ведіть себе як бувалий — незнайкам і типовим туристам задирають ціни до максимуму.

Акції і спецпропозиції в нашому Telegram-каналеПодписаться
А ось з купівлею нерухомості на курортах обманюють в 99,9% випадків. Підступ не помітний відразу: на оглядини привозять влітку, показують море, басейни і пальми, все виглядає красиво. Ціни на квартири дешеві, тому спокуса купити дуже великий. Кому не хочеться жити на березі моря?

Але після покупки з’ясовується, що за територію з квіточками, пальмами і басейном треба віддавати близько 1 400 євро в рік (≈112 000 руб.). При цьому сума зростає, а платити треба постійно, навіть якщо відпочиваєте в Бургасі 2-3 місяці на рік.

Ці будинки не придатні для життя в холодну пору, тільки для літнього відпочинку, тому що стіни зроблені чи не з картону і опалення немає. Звідси і смішна ціна. Продати потім таку нерухомість неможливо.

А от комунальні послуги в Бургасі коштують копійки. Раз на місяць треба платити за воду, електрику і невелику суму головному по під’їзду. Скільки налили і спалили, стільки й заплатили. Середня ціна на телебачення та інтернет — 25 лев (≈1 000 руб. на місяць. За телефонний зв’язок з повільним інтернетом віддасте 13 лев (≈520 руб.), з швидким — 20 (≈800 крб).

ТРАНСПОРТ
Популярний транспорт в Бургасі — автобуси. Вони новенькі і ходять строго за розкладом. Вартість проїзду 1 лев 30 стотинок. Трамваїв і метро тут немає. Багато катаються на таксі, адже місто невелике і відстані смішні, а 1 км = 1 лев (≈40 руб).

ЇЖА
Національна кухня Болгарії багата стравами з перцю — готують його в будь-якому вигляді. Тут немає звичної нам сметани, зате в ходу «кисла мляка»— щось середнє між сметаною і молоком. У більшість страв додається “сирені”, по-російськи бринза.

Якщо вам захочеться пиріжки з м’ясом, доведеться терпіти до будинку. Болгари вважають це збоченням, рівно як і пельмені. Солодкої випічки теж особливо немає, зате багато листкових солоних булок з сирени. А ще у магазинах можна знайти «русску салатку» — рідний і улюблений олів’є. Але смак у нього інший, та й плаває в невкусном майонезі. Стоять салати в середньому 3.50-6 лев (≈140-240 руб.), другі страви від 4.50-10 лев. (≈180-400 руб.), супи 1.80-3 лев (≈72-120 руб).

ПОГОДА
В Бургасі немає стабільного тепла: вранці моторошно холодно, зате вдень спека. За день температура коливається від +10 до +30 градусів і назад. Взимку зазвичай від 0 до +5 градусів і без снігу. Хоч він іноді пролітає над містом, але миттєво тане на землі. В такі дні діти перестають вчитися і разом з вчителями милуються сніговими пластівцями. Хороший привід зробити паузу у навчанні) Дощі бувають рідко, але влучно. Жодних грибних дождиков, тільки зливи, тільки хардкор.