Як вибрати окуляри для водія?

3-1-2018

Як вибрати окуляри для водія
Для захисту від сонця водії найчастіше використовують за кермом ті ж самі окуляри, що і в будь який інший час. Але для найкращого ефекту краще вибрати спеціальний аксесуар. хочу порекомендувати очки оптом

Без сонцезахисних окулярів водієві нікуди. Це питання не тільки зручності, але й безпеки. Стежити за дорожньою обстановкою заважають яскраві сонячні промені, фари зустрічних автомобілів, відбиття від мокрого асфальту. Неприємний світло може виходити звідки завгодно і в будь-який час. Тому потрібні спеціальні окуляри з особливими властивостями і краще навіть кілька типів, якщо за кермом ви проводите дуже багато часу і в самих різних умовах.

Пластик з поляризацією
Насамперед треба визначитися з матеріалом. І вибір буде однозначний. Скляні лінзи водіям протипоказані. Про аварію краще не думати, і тим не менш у разі удару скло розіб’ється на безліч дрібних осколків. Тоді травми очей не уникнути. Пластик дорожче, але безпечніше. Міцний матеріал складно зруйнувати на шматочки, тому ризик отримати пошкодження мінімальний. Але у нього є інший мінус — скло, на відміну від пластику, служить довше і не дряпається. Втім, виробники вирішують проблему за допомогою зміцнювального покриття.

Що стосується конструкції, то дужка окулярів повинна бути по можливості вузька. Те ж стосується і оправи. Чим вона товщі, тим менше поле зору. У водія на високій швидкості і без того скорочується кут центрального зору, а конструкція окулярів може ще більше нашкодити.

Але найголовніше при виборі окулярів — лінзи. Звичайна оптика сонцезахисна від незручностей водія не врятує. Так, затримає більшу частину світла, але при цьому відблиски і віддзеркалення від дороги або інших автомобілів будуть сприйматися так само. Тому необхідно вибирати лінзи з поляризаційним фільтром. Вони робляться із застосуванням складів, які відсіюють горизонтальні світлові хвилі. В результаті відблиски на лакофарбовому покритті, склі або мокрому асфальті вже не будуть так сильно заважати водінню.

Перевірити поляризацію дуже просто прямо в магазині, не відходять від прилавка. Для цього поверніть скла двох очок під прямим кутом один до одного. Якщо лінзи потемніли, значить, вони поляризовані. Спеціальна поляроидная плівка затримує світло, але при цьому не погіршує видимість. Незалежно від освітлення конкретних об’єктів, що зовні, що всередині автомобіля, такі окуляри забезпечують максимальну чіткість. А проблема стирання поляризаційного шару може виникнути хіба що у дешевих аксесуарів, так як зараз його найчастіше розташовують усередині лінзи.

Однак для їзди вночі доведеться використовувати інші окуляри, які в магазинах називають «антифарами». Як правило, вони з червоними, жовтими або жовтогарячими світлофільтрами, а у верхній частині нанесена дзеркальна смужка. Завдяки таким очками, водій бачить контрастне зображення і чітко відрізняє колір, що актуально в похмуру погоду або темний час доби. Ефект досягається за рахунок того, що лінзи поглинають ділянки світлового спектру, синій і фіолетовий, який якраз і викликає роздратування при погляді на галогенні або ксенонові лампи.

Ще у продажу часто зустрічаються так звані окуляри-хамелеони. Лінзи з фотохромним ефектом так прозвали за здатність змінювати ступінь прозорості в залежності від зовнішніх умов освітлення. З одного боку, окуляри універсальні: і здатні захистити від сонця, і в темряві зорієнтувати. З іншого, саме для водія вони не дуже актуальні і бувають навіть небезпечні. На повний перехід від одного стану до іншого йде від 5 до 15 хвилин, що дуже багато і може збити з пантелику. Наприклад, при виїзді з тунелю на яскраве світло.