ЗАХИСТ РОСЛИН ВІД ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ

5-23-2020

Захист рослин від шкідників і хвороб захист газону

Великої шкоди рослинам завдають шкідники і хвороби. Сильні пошкодження можуть викликати часткову або повну загибель рослин. Рекомендуемо https://agromag.ua/sredstva-zashhiti-rastenij/

Дія шкідників і хвороб позначається на загальному стані квітника, призводить до значної втрати його декоративності. У пошкоджених рослин, що скидають листя частково або повністю, погано формуються квіткові бруньки для цвітіння в наступному році.

Заходи боротьби із захисту рослин проти шкідників і хвороб діляться на дві групи: профілактичні та винищувальні.

До групи профілактичних заходів можна віднести наступні:

  1. підтримка високого рівня агротехніки при обробітку рослин, ретельну підготовку грунту;
  2. закладку квітника здоровим посадковим матеріалом;
  3. обробку хімічними препаратами насіння, цибулин, кореневищ перед посівом або посадкою;
  4. проведення обробок отрутохімікатами протягом вегетації рослин;
  5. використання в квітниках таких сортів і культур, які найбільш стійкі до обробка ділянки від кліщів несприятливих умов і хвороб;
  6. проведення боротьби з бур’янистою рослинністю, яка може служити розсадником багатьох шкідників і хвороб;
  7. боротьбу з переносниками хвороб.

До винищувальних заходів боротьби відносяться всі заходи, пов’язані зі знищенням шкідників і хвороб. Винищувальні заходи поділяють на три групи: механічні, хімічні та біологічні. Найбільш поширені в даний час хімічні заходи боротьби: протруювання посівного і посадкового матеріалу, а також дезінфекція приміщень, ящиків, де вирощують рослини; обробка грунту перед посадкою і при появі перших ознак пошкоджень шкідниками або хворобами.

Боротьба з шкідниками і хворобами на квіткових культурах ускладнюється тим, що кожна культура несе свій, часто специфічний, набір шкідників і хвороб.

Великої шкоди рослинам завдають хвороби, що викликають загнивання підземних частин рослин: коренів, кореневищ, цибулин, бульбоцибулин; частково стебловий частини рослин: листя, квіток, а також загальне пригнічення або в’янення рослин. До такого роду обробка дерев від короїда захворювань відноситься фузаріоз, різні види якого паразитують на великій групі однорічних і багаторічних рослин. Вертициллозное в’янення вражає судинну систему рослин, викликає загнивання коренів, побуріння тканин, скидання листя рослинами. Часто проявляється на левкоях, айстрі, півоніях, гвоздиках. Бура гниль коренів і кореневої шийки викликає загибель айстри, горошку запашного.

Чорна ніжка проявляється в побурінні і загниванні кореневої шийки у сіянців або розсади. Розсада вилягає. Найбільш сильно пошкоджуються рослини з сімейства хрестоцвітних (левкой, Іберіс, гесперіс), а також запашний тютюн, левиний зів, Годеція.

Різні види сірої гнилі паразитують на ірисах, півоніях, трояндах, левкоях, тюльпанах, нарцисах, жоржинах. На уражених листках спочатку з’являються коричневі водянисті плями, які потім підсихають. На стеблах це захворювання проявляється у вигляді охоплюють коричневих кілець (півонії), здатних при сильному пошкодженні поширитися широкою смугою вгору. Пошкоджені бутони не розпускаються, а кореневище, цибулини навесні являють собою суху коричневу масу. Гриб-збудник захворювання-може перезимувати на рослинних залишках, а також в грунті, обприскування плодових дерев восени що нерідко викликає новий спалах захворювання рослин.

Останнім часом на посадках тюльпанів спостерігається сильне пошкодження цибулин тифульозом, який проявляється в гнилі Донця і коренів. Навесні сходи хворих рослин не розвиваються.

Серед хвороб, найбільш часто зустрічаються у квіткових рослин і викликають плямистість листя, стебел, квіток та інших частин рослин, слід назвати септоріоз, іржу, аскохітоз, борошнисту росу, несправжню борошнисту росу, буру і чорну плямистість. Боротися з цими захворюваннями потрібно отрутохімікатами. Терміни проведення заходів боротьби з хворобами пов’язують з фазами розвитку рослин і особливостями прояву захворювання, характером його впливу на дану рослину. Найбільш часто зустрічаються види захворювань рослин і заходи боротьби з ними наведені в табл. 2.

Особливе місце серед хвороб рослин займають вірусні хвороби, які практично здатні паразитувати на багатьох провідних культурах. Найбільш поширені різні мозаїки; вони зустрічаються на гладіолусах, ірисах, півоніях, ліліях, дельфініумах та інших культурах. Виявляються мозаїки на листках, стеблах, квітках Сад і город обробка від шкідників і хвороб рослин у вигляді тонких хлоротичних смужок, здатних збільшуватися і зливатися в більші освіти.

Вірусні захворювання легко передаються здоровим рослинами через різні поранення рослин, через крапельки соку хворої рослини, що залишаються на секаторі або будь-якому ріжучому предметі при зрізанні квітів або обрізку рослин. Руки також можуть бути рознощиками захворювання. У природі переносниками служать в основному різні гризуть і сисні комахи: кліщі, трипси, цикадки.

Тюльпани особливо сильно уражаються пестролепестностью, яка найбільш яскраво проявляється у рослин в період цвітіння на квітках у вигляді різних плям, штрихів на основний забарвленням часткою оцвітини. Плями бувають жовті і білі, самих різних форм. При сильному пошкодженні квіти стають такими строкатими, що за кольорами важко буває визначити приналежність їх до сорту.

Всі рослини, уражені вірусними захворюваннями, потрібно викопувати з посадок разом з кореневою системою і знищувати. З переносниками вірусів-попелицями, кліщами, трипсами і цикадками – борються хімічними методами: обробляють посадки до цвітіння і двічі після цвітіння з перервою 10-15 днів розчином карбофосу з розрахунку 50 г препарату на 10 л води. Багато культур мають свій набір шкідників. Ообработка саду восени найбільш поширені такі з них: сливово-айстрова попелиця, личинки пильщика, гусениці капустяної білявки і блішки, кореневі кліщі, цибульні журчалки і цибульні мухи, трипси, нематоди. Заходи боротьби з цими шкідниками наведені в табл. 3.

Важливим моментом у боротьбі зі шкідниками та хворобами залишається ПІДГОТОВКА ДІЛЯНОК до зими та проведення профілактичних заходів щодо захисту рослин. Необхідно пам’ятати, що на відмерлих рослинних залишках можуть накопичуватися шкідники і хвороби. Тому сміття, листя слід ретельно збирати і виносити за межі ділянки. Для сміття пристосовують яму безпосередньо на ділянці, куди складають рослинні залишки, потім їх або спалюють, або закопують, попередньо обробивши хлорним вапном.