Дивовижна історія створення шпалер (14 фото)

0
630

Шпалери, використовувані для обробки приміщень, також мають свою дивовижну історію. Є відомості, що вперше шпалери були використані в II столітті до н. е. в Китаї. Вони були далеко не тими шпалерами, які ми маємо зараз в рулонах. Найдавніші зразки були розмальовані вручну і являли собою великі шматки паперу.

Перші друковані шпалери датуються 1509 р. Вони були виготовлені в Англії, але також були ще «кусковими», а не рулонними. 1675 рік ознаменований початком виготовлення дерев’яних друкованих форм, які завдяки повторюваних візерунків значно прискорювали процес нанесення малюнка.
Удивительная история создания обоев (14 фото)

Поряд з паперовими шпалерами у Франції в XVII-XVIII століттях популярними були тканинні, що імітують клац оздоблювальні матеріали. Вологостійкі шпалери також давнє винахід. Він був запатентований ще в 1858 році.
Удивительная история создания обоев (14 фото)

В Америці початок застосування шпалер припадає на 1739 рік. А в 1778 році Людовіком XVI був виданий указ, що довжина рулону шпалер повинна становити приблизно 34 фути (10,4 м). І тільки в 1799 році була винайдена машина, яка дозволяє отримувати рулони паперових шпалер. Випуск був налагоджений далеко не відразу. Тільки приблизно через півстоліття потому з’явився у Франції рулон, причому малюнок був нанесений вже друкарським способом. Мабуть, тільки їх можна вважати першими шпалерами.
Удивительная история создания обоев (14 фото)

У Росії шпалери почали застосовувати з першої половини XIX століття. Перша фабрика була побудована під Петербургом. В даний час спостерігаємо достаток різних видів шпалер, але паперові шпалери не втратили своєї актуальності.
Удивительная история создания обоев (14 фото)

А ось перша модна хвиля на фотошпалери прийшла в нашу країну близько двадцяти років тому. Такі «покращені» шпалери підкорили серця і вдома багатьох жителів великих і малих міст. Цифрового достатку ще не існувало, тому вибір зображень для фотошпалер був дуже невеликий. Сьогодні ситуація змінилася докорінно – з’явилося безліч розумних фахівців, здатних створити певне зображення на стіну для конкретної людини. Фотошпалери дивно вписуються під будь-який інтер’єр, жінки, здебільшого, обирають фотошпалери із зображенням квітів.
Удивительная история создания обоев (14 фото)

У Парижі

В середині 19 століття французький художник і литограф Жюля Шере став одним з основоположників плакатного справи, друкарської майстерності, творцем далекого предка сучасних фотошпалер… Шере мав свою літографічну майстерню і за все життя створив не менше півтори тисячі плакатів і постерів для театральних помостів, циркових майданчиків та кафе. Правильним будемо виділити ім’я ще однієї людини, французького аристократа і художника Анрі Лотрека. Обидва були графіками і декораторами та мали позитивний вплив на роботу один одного. Шере запропонував прототип сучасного постера, першим став підписувати свої роботи. Саме він визначив основні принципи вдалої реклами на плакаті. Такий стан справ тривав до другої половини 19 століття. Подальший розвиток друку на великоформатних паперових полотнах досягло рівня справжнього мистецтва, особливо після того, як граф Тулуз-Лотрек додав в літографії насичені, яскраві кольори. Завдяки цим людям сьогодні ми насолоджуємося контрастними великоформатними зображеннями. жовта троянда на стіні
Удивительная история создания обоев (14 фото)

Історичні факти. Численні спроби

Задовго до Жюля Шере і графа Лотрека ще один французький художник-мініатюрист Жан Бурдишон розписав 50 рулонів паперу. Він намалював ангелів на блакитних «шпалерах». Ця робота була використана для декоративного оформлення резиденції короля Людовіка XI. Незабаром подібним чином стали прикрашатися елітні будинки в аристократичних колах. Цей епізод в історії породив то фреску, то фотошпалери…! В середині 18 століття друкар з Філадельфії Флисон Планкетт провів невеликий експеримент. З допомогою дерев’яних заготовок він наніс на паперові полотна візерунок, а після розмалював його вручну. Так відбулася ще одна спроба і, напевно, цілком вдала, винайти паперовий декор на стіну.
Удивительная история создания обоев (14 фото)

Багато хто знають, що сучасні фотошпалери мають вологовідштовхуючими властивостями. Вперше «наділили» шпалери такою особливістю після Другої світової війни. Технології дозволили виробляти більш міцні зразки шпалер, які можна було акуратно протирати вологою губкою. Це значно просунуло новий тип шпалер на споживчий ринок декоративних покриттів. зображення Венеції на стіні в їдальні
Удивительная история создания обоев (14 фото)

Сьогодні фотошпалери знову стали модними і популярними. Давно пройшли часи, коли принти на фотошпалерах були нудними і одноманітними. Технології виробництва змінилися в кращу сторону і зараз багато любителі живописних зображень мають реальну можливість оновити свій будинок якісними і реалістичними фотошпалерами.
Удивительная история создания обоев (14 фото)

Удивительная история создания обоев (14 фото)

Удивительная история создания обоев (14 фото)

Удивительная история создания обоев (14 фото)