Історія створення першого салону краси (6 фото)

0
241

З часів шумерів та древніх єгиптян були слуги і служниці в особистому штаті, були брадобреи і цырюльники в громадських лазнях, на ринках, які обслуговували тільки чоловіків стригли і голили, а також могли відчиняти кров, рвати зуби, зрізати мозолі. Послуги жінкам виявлялися лише на дому – аж до початку ХХ століття.

Відносно недавно з’явився перший салон – наприкінці XIX століття. Засновницею якого стала добре відома всім Олена Рубінштейн, яка є також «мамою» косметичного бренду Helena Rubinstein. Молода полька, котра приїхала з Кракова в Мельбурн в Австралії, звернула свою увагу на те, що шкіра жінок з Австралії виснажена і иссушена спекою, і вони зовсім ніяк з цим не борються. Саме тоді дана особа стала продавати в кафе, працюючи офіціанткою, сонцезахисний крем з Польщі.
История создания первого салона красоты (6 фото)

Дана продукція дуже сподобалася австралійкам так, що за зовсім короткі терміни їй вдалося накопичити на оренду невеликого приміщення в центрі Мельбурна. Над входом якого була вивішена табличка «Олена Рубінштейн. Косметичний салон». Відвідувачка, яка заглядала в цей салон, отримувала детальну консультацію, масаж обличчя і, баночку крему в подарунок. У Сіднеї відкрився другий такий салон, в ньому працювали гігієністи, які мають медичну освіту.
История создания первого салона красоты (6 фото)

А ось найвідомішою перукарні в радянському союзі була «Чародійка», яка відкрилася ще на початку сімдесятих років. Деколи черги до майстрів Чарівниці шикувалися навіть на вулиці. Раніше, в 50-60-ті роки назв салонів як таких практично не було і перукарні, так і називалися – «Перукарня». Проте невелика кількість салонів краси з авторським назвою вважалися елітними.
История создания первого салона красоты (6 фото)

З часів радянського союзу кількість послуг, які надаються в салонах краси значно збільшилася і величезна кількість цих послуг по жіночій і чоловічій красі надає салон краси в Москві “Соната”, який став дуже популярний в сучасній Москві.
История создания первого салона красоты (6 фото)

З цього часу по всьому світу стали з’являтися салони краси, як звичайні, так і не зовсім. На відміну від гламурних салонів краси, припустимо, африканські перукарські це щось на зразок місця для відпочинку, куди люди приходять, щоб обговорити один з одним нагальні або навіть інтимні проблеми, говорити про які на вулиці чи вдома просто не прийнято.
История создания первого салона красоты (6 фото)

В Австралії, крім того, створена перша перукарня, яка приваблює чоловіків з різних міст країни. Вона нічим не відрізняється від інших перукарнях, за винятком лише фахівців, які роблять стрижку, – всі вони прекрасні дівчата, що працюють топлес або в нижній білизні. Засновниця перукарні Жасмин Робсон розповіла, що всі дівчата-стилісти, які працюють у неї, отримали професійну освіту перукаря. Сьогодні такі перукарські також відкриваються повсюдно і навіть в Росії.