Історія виникнення каміна (10 фото)

0
346

Камін – це кам’яна ніша, в якій розкладається багаття і влаштований канал для відводу диму. Є припущення, що слово “кімната” походить від назви “камін”, іншими словами це опалювальне приміщення.

Камін супроводжує людину протягом багатьох століть. Він отримав свій розвиток від примітивного відкритого вогнища і спочатку служив для опалення приміщення і приготування їжі. При цьому дим поширювався по всьому об’єму житла. Пізніше стали споруджувати над вогнищем отвір. Такі зміни відбувалися на протязі декількох століть. Пізніше камін перемістився до однієї із стін, і лише наступним кроком у його розвитку стало злиття топки і димаря зі стіною. Вже до XII століття каміни відповідали сучасним вимогам: вони мали прямий димохід, примикали до стіни, частково або повністю вбудовується в стіну або споруджувалися в кутку зали.
История возникновения камина (10 фото)

У Середні століття каміни виготовлялися з тесаного каменю і відрізнялися великими розмірами, так що в них лицарі могли цілком засмажити бика. У часи Ренесансу вони вперше стали предметом серйозного інтересу художників. Портали робилися з граніту та мармуру, прикрашалися флорентійської мозаїкою. Їх композиція включала в себе колони, пілястри.
История возникновения камина (10 фото)

Сьогодні інтерес до мистецтва каміна відроджується, і роль його в інтер’єрі житла надзвичайно велика. Сучасний камін дає тепло і являє неповторне видовище живого вогню, грає полум’я, створюючи в будинку відповідний настрій і атмосферу. Сучасні технології дозволяють розмістити навіть в квартирі власний біокамін. Сьогодні біокамін можна купити за ціною в десятки разів меншою, ніж звичайний камін. Наприклад, в магазині ЭКОБИОКАМИН можна купити біопаливо для каміна провідних виробників: Fanola і Kratki. Також дане підприємство виробляє паливо під своїм локальним брендом ЭКОБИОКАМИН. Виробництво та розлив палива відбувається на тому ж заводі в Росії, де виробляється паливо Fanola. Паливо ЭКОБИОКАМИН має найнижчу ціну при найвищій якості продукції, повністю бездимне і не виділяє запаху при горінні. Варто зауважити, що запах при роботі біокаміна, якщо паливо якісне, може бути тільки коли нова топка біокаміна використовується в перший раз і запах виникає через вигоряння залишків олії на металевих частинах пальника.
История возникновения камина (10 фото)

У Німеччині стала популярною кахлі оздоблення. Каміни в стилі модерн відрізнялися вишуканістю непрямих ліній, рослинних мотивів і використанням в обробці мармуру, кераміки, кованого і литого металу. У XIX столітті для художньої обробки топки став застосовуватися вогнетривка цегла.
История возникновения камина (10 фото)

З розвитком камінів зростали різноманітність і вишуканість аксесуарів. Щипці для перевертання палаючих дров, спеціальна вилка для ворошіння палива, щітка на довгій ручці і совок для чищення топки, хутра для роздування вогню стали об’єктами художнього інтересу.
История возникновения камина (10 фото)

У XVIII столітті в побут увійшли кочерга для розбивання палаючого вугілля на дрібні шматочки, відра і ящики для вугілля, які згодом змінили різьблені дерев’яні ящики та решітки для палива. У XIX столітті з метою захисту дерев’яної підлоги кімнати від попадання на нього палаючих вугіль стали встановлювати камінні екрани, які представляли собою твори декоративно-прикладного мистецтва, або спеціальні сітки, через які видно вогонь.
История возникновения камина (10 фото)

Історія каміна в Росії налічує кілька століть, спочатку вони з’явилися в будинках багатих бояр, а потім, в епоху Петра I, – в інтер’єрах палаців. Камін був однією з відмінних привілеїв, дарованих Петром російському дворянству. У Росії так історично склалося, що камін став показником рівня і соціальної значущості господаря. Разом з розвитком і зміною напрямків в історії російського мистецтва камін послідовно пережив всі основні стилі – від розкішного бароко і чудового рококо через вигадливий модерн і строгий конструктивізм, відродившись в сьогоднішніх стилі техно і hightech.
История возникновения камина (10 фото)

Камін – це символ будинку і тепла. У свідомості людини образ будинку традиційно зв’язується з вогнищем, тобто з місцем, яке об’єднує навколо себе, дає тепло, символізує життя, сім’ю, надійність і затишок. Існує думка, що каміна в будинку визначено бути в спеціально відведеному приміщенні — у камінній залі. Це очевидна помилка, з точки зору, як архітектури, так і дизайну інтер’єру. Камін органічно вписується в будь-яке приміщення — від кухні до спальні, більше того, в будинку камінів може бути і кілька.
История возникновения камина (10 фото)

История возникновения камина (10 фото)